ABC tėveliams: programėlės, kurias reikia įdiegti vaiko išmaniajame

Publikuota: 2017 m. spalio 9 d. pirmadienis

Remiantis „Influence Central“ vykdyto tyrimo duomenimis, 10 metų – tai amžius, kuomet vaikai paprastai gauna savo pirmąjį išmanųjį telefoną. Tuo tarpu sukakus dvylikai metų, bene pusė jų jau turi asmenines paskyras socialiniuose tinkluose. Prognozuojama, kad netolimoje ateityje išmaniosiomis technologijomis pradės naudotis vis jaunesni vaikai. Nupirkus telefoną atžalai, specialistai pataria pasirūpinti jo įvairiapusišku saugumu. Tą padaryti galima atsiuntus keletą specialių programėlių. Kokių?

Tam, kad žinotumėte, kur jūsų vaikas

Brigitos Kiršytės, „Samsung“ produktų žinovės teigimu, išmaniosios programėlės šiandien leidžia iš tiesų nemažai – netgi nustatyti vaiko buvimo vietą.  Anot jos, tėveliai tokias galimybes pradeda vertinti vis labiau. Tą rodo ir „Influence Central“ vykdytas tyrimas: per ketverius metus nuo 2012-ųjų, tėvų, naudojančių vaiko vietos nustatymo funkciją, skaičius išaugo dvigubai.

„Tokio tipo programėlės leis būti šiek tiek ramesniems dėl savo vaiko saugumo, kai, pavyzdžiui, jis vienas grįžta namo iš mokyklos ar treniruotės. Viena populiariausių tokio tipo aplikacijų – „Lite360“. Naudodamiesi ja, galėsite sukurti virtualų savo šeimos narių ratą, tarpusavyje patogiau bendrauti ir matyti vienas kito buvimo vietą. Be to, jei telefoną pavogs ar vaikas jį pames, bus didesnė tikimybė prietaisą surasti“, sako specialistė.

Programėlę „Lite360“ parsisiųsti galima čia

Nepageidaujamų programėlių ir tinklalapių blokavimui

Portalo safewise.com duomenimis, net 27% vaikų internete yra susidūrę su patyčiomis. Deja, tačiau vos vienas iš dešimties apie tai pasisako suaugusiems. Tuo tarpu net 20% paauglių teigia, kad yra susidūrę su seksualiniu priekabiavimu. Internete apstu ir kitų grėsmių, tokių kaip duomenų nutekėjimas ar praradimas, o taip pat ir smurtinio ar seksualinio pobūdžio turinys. Tačiau B. Kiršytė teigia, kad nuo to apsisaugoti taip pat įmanoma. 

„Norėdami pasirūpinti vaikų saugumu internetinėje erdvėje, naudokite tokias programėles, kaip „Kids Zone Parental Control“. Jos leidžia tėvams blokuoti priėjimą prie pasirinktų programų, prieigą prie interneto ar reklaminių skydelių. Be to, šia programėle galima matyti, kiek apskritai laiko vaikas praleidžia naudodamasis išmaniuoju telefonu“, –  pasakoja B. Kiršytė.

Programėlę „Kids Zone Parental Control“ parsisiųsti galima čia

Regėjimui apsaugoti ir miego kokybei pagerinti

Anot, specialistės, svarbu, kad naudojimasis telefonu nekenktų ir vaiko sveikatai. Vaikai neretai išmanųjį laiko netaisyklingai – juo naudojasi itin prastame apšvietime, įjungę netinkamą ekrano režimą, kartais laiko jį susikūprinę. Specialistės teigimu, svarbiausia pažaboti mėlynąją šviesą, kuri, mokslinių tyrimų duomenimis, kenkia ne tik akims, bet ir miego kokybei. Laimei, tą lengva padaryti.

„Tam, kad vaikai nesikūprintų ir apsaugotų savo akis, rekomenduojama įrenginį laikyti tiesiai prieš akis. Tuo tarpu jei vaiko akys jautresnės nei įprasta, reikėtų naudoti mėlynosios šviesos filtrą – ši funkcija paprastai yra įdiegta naujesnės kartos telefonuose. Jeigu jos nėra, galima atsisiųsti specialią programėlę, kaip, pavyzdžiui, „Blue Light Filter – Night Mode, Eye Care“, kuri leidžia reguliuoti mėlynosios šviesos ir ekrano apšvietimo lygį. Ji naudinga siekiant apsaugoti akis, o taip pat ir norint jas tiesiog pailsinti“, – pasakoja B. Kiršytė.

Parsisiųsti „Blue Light Filter – Night Mode, Eye Care“ galima čia

 

 

Šaltinis: Pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Kas ketvirtas Lietuvos verslininkas pirmiausia laukia pokyčių švietimo sistemoje

Nuo realių darbo rinkos poreikių atitrūkusi Lietuvos švietimo sistema tampa kliūtimi kuriant geresnį gyvenimą Lietuvoje. Tuo įsitikinęs kas ketvirtas šalies verslininkas, įžvelgiantis švietimo sistemos reformų būtinybę. skaityti »

Kaip pasikeitusi darbo rinka diktuoja technologijų madas?

Prognozuojama, kad iki 2020–ųjų 40 proc. pasaulio gyventojų dirbs patys sau – vyraus laisvai samdomo darbo rinka. skaityti »

Kam reikalinga 360 laipsnių vaizdo kamera?

Dažniausiai apie 360 laipsnių vaizdo kamerą pagalvoja atostogas planuojantys žmonės, mėgstantys fiksuoti akimirkas kalnuose, ekskursijose po miestą ir t.t. skaityti »

Keturi būdai, kaip apsaugoti išmaniuosius vasaros karščių metu

Temperatūrai lauke stipriai šovus į viršų, lietuviai turėtų saugotis ne tik patys, bet ir pagalvoti apie savo išmaniuosius įrenginius. skaityti »

Kur Lietuvoje rastume daugiausiai televizoriaus pultelių?

Kas svarbiausia, renkantis naują televizorių, kokie dalykai, susiję su šiais prietaisais, labiausiai erzina skirtingų miestų gyventojus ir kuriame šalies krašte galima rasti daugiausiai televizoriaus pultelių? skaityti »

ES Bendrasis duomenų apsaugos reglamentas vartotojams suteiks daugiau teisių, įmonėms – pareigų

Dėl technologinių pasiekimų pasaulyje sukurtų, apdorotų ir dalijamų duomenų kiekis pastaraisiais metais pasiekė nenumatytas proporcijas. skaityti »

Robotizacija kurs naujas darbo vietas

Pramonė neišvengiamai turi pereiti prie robotizacijos tam, kad būtų didinamas darbų efektyvumas, atliekamų užduočių tikslumas ir užtikrinamas saugumas. Taip tikina ekspertai ir priduria, kad robotų kuriama ekonominė nauda – akivaizdi. skaityti »

Svarbiausios televizorių savybės žaidimų mėgėjams

Pastaraisiais metais žaidimų rinkai skirtos konsolės smarkiai patobulėjo – naujausi įrenginiai palaiko ir 4K grafiką, ir aukštą dinaminį diapazoną. skaityti »

„Microsoft“ technologija leis valdyti išmanųjį be rankų

„Microsoft Research“ sukūrė technologiją „GlassHands“, kuri leidžia valdyti mobilųjį įrenginį rankų judesiais ore ar ant bet kokio norimo paviršiaus. skaityti »

Nuo šiol kompiuteriui krauti nebereikės laidų

Belaidis krovimas tampa viena naujausių technologijų, kurias siūlo mobiliųjų telefonų ir planšečių gamintojai. skaityti »