„Apple“ pristatė „iOS 6“

Publikuota: 2012 m. birželio 13 d. trečiadienis

Bendrovė „Apple“ konferencijoje „WWDC 2012“ San Franciske pristatė naują mobiliosios operacinės sistemos „iOS“ versiją „iOS 6“ išmaniesiems telefonams „iPhone“, grotuvams „iPod touch“ ir planšetėms „iPad“, pranešė „Engadget“.  Ji vartotojams suteiks 200 naujų funkcijų.

Balso agentas „Siri“, „iOS“ dalis, atkeliauja ir į trečios kartos „iPad“. Anksčiau „Siri“ buvo tik „iPhone 4S“.

Gera naujiena, kad naujoji operacinės sistemos versija leis dalintis nuotraukomis. Iki šiol tai buvo galima daryti trumpųjų žinučių tarnyboje „Twitter“ arba elektroniniu paštu. „iOS 6“ leis vartotojams dalintis turiniu socialiniame tinkle „Facebook“ ir kitose populiariausiose platformose tiesiai iš nuotraukų aplikacijos. Iš parduotuvėje „App Store“ bus galima parsisiųsti filmą, programą ar dainą. Įvykiai iš „Facebook“ atsispindės vartotojo kalendoriuje.

Populiarioji naršyklė mobiliuosiuose „Apple“ įrenginiuose iš išvaizdos beveik nepasikeitė. Tačiau jos atnaujinimai ypač naudingi. Vienas iš svarbesnių yra „iCloud Tabs“, leisiantis sinchronizuoti atvertus interneto tinklalapius tarp asmeninio kompiuterio ir „iOS“ įrenginio. Tai ypač pravartu, kai norėsime pasižiūrėti nuotraukas didesnio ekrano kompiuteryje.

Kaip skelbia „Apple“, vartotojai galės nuotraukas į daugybę  svetainių kelti tiesiai iš nuotraukų albumo, kas iki šiol buvo neįmanoma. Be to, nuo šiol bus galima išsisaugoti įvairių tinklalapių straipsnius ar naujienas ir skaityti juos net tada, kai nėra interneto ryšio.

Vos įjungus nustatymų aplikaciją, šmėžteli į pagrindinį langą atkeltas „Bluetooth“ ryšio įjungimo mygtukas, tiesiai po Wi-Fi ryšio nustatymais. Iki šiol „iOS 5“ ir senesnių versijų vartotojai turėdavo keliauti į nustatymų aplikaciją, tada rinktis „General“, vėliau – „Bluetooth“ ir tik tada jie pasiekdavo „Bluetooth“ ryšio įjungimo funkciją.

Programa „Žemėlapiai“ operacinėje sistemoje „iOS“ kartu su Google Maps“ bus naudojami 3D „Apple“ žemėlapiai. Čia numatomos paslaugos „Spūstys“, pranešimai apie nelaimingus atsitikimus ir navigacija. „Žemėlapiuose“ bus galima matyti 3D miestų modelius – šis režimas gavo „Flyover“ pavadinimą. Kokie miestai bus rodomi 3D formatu, „Apple“ kol kas mepatikslina. Tiesa, kol kas 3D žemėlapiais galės mėgautis tik „iPhone 4S“, „iPad 2“ ir naujojo „iPad“ vartotojai.

Nuo šiol pabusti bus galima pažadintam mėgstamos daina tiesiai iš „iPod“ aplikacijos. „iOS 6“ nuo šiol leis vartotojams rinktis norimą kūrinį, nustatyti jo grojimo pradžią ir mėgautis patinkančia daina.

Operacinė sistemaiOS 6“ pasirodė birželio 11-ąją. Ją galima įdiegti į antros ir trečios kartos planšetes „iPad“, išmaniuosius telefonus „iPhone 3GS“, „iPhone 4“ ir „iPhone 4S“ ir į ketvirtos kartos grotuvus „iPod touch“.

Оperacinė sistema „iOS“ išleista 2007 metais pavadinimu „iPhone OS“. Penktąją „iOS“ versiją bendrovė „Apple“ anonsavo 2011-ųjų birželį.

 

Šaltinis: lenta.ru, penki.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

Kam dažniausiai žmonės naudoja išmaniuosius telefonus?

Šiuo metu pasaulyje yra 2,32 milijardai išmaniųjų telefonų vartotojų, o iki 2020-ųjų šis skaičius paaugs dar iki 500 milijonų. skaityti »

Per 2017 m. III ketv. Lietuvoje įregistruotas 13 281 incidentas kibernetinėje erdvėje (3)

CERT-LT duomenimis, apie penktadalį visų incidentų sudarė kenkimo programinė įranga: virusai (įskaitant išpirkos reikalaujančias kenkimo programas „ransomware“), Trojos arkliai ir pan. skaityti »

Atšalus telefonus sugadiname dažniau: 5 patarimai, kaip išmaniuoju naudotis saugiai

Beveik 60 proc. Lietuvos gyventojų labiausiai jaudinasi dėl mobilaus telefono vagystės, tačiau daug dažniau telefonus iš žmonių atima neatsakingas jų pačių elgesys. skaityti »

Vandeniui atspari išmanioji apyrankė „Samsung Gear Fit2 Pro“ jau Lietuvoje

Naujas įrenginys atitinka 5 atmosferų atsparumo vandeniui standartą, tačiau yra skirtas ne tik plaukiojimui, bet ir kitai fizinei veiklai bei sveiko gyvenimo būdo stebėsenai. skaityti »

„Dell Technologies“ įkūrė Daiktų interneto skyrių

„Dell Technologies“ neatsilieka nuo šios evoliucijos ir kuria naujas vizijas bei strategijas, kad padėtų klientams pasiekti skaitmeninę ateitį saugiai valdant sudėtingą ir dažnai fragmentuotą daiktų interneto struktūrą. skaityti »

Dirbtinis intelektas vaizduotės spąstuose – jis bus kitoks nei tikimės

Dirbtinis intelektas ne atkeliauja – jis jau čia. Ir nors iki mokslinėje fantastikoje matomo superproto liko dar mažiausiai keli dešimtmečiai, kasdien susiduriame su elementaresnėmis jo formomis. skaityti »

Galimybės, kurias verslui atveria didieji duomenys: pamatyti daugiau, įžvelgti tiksliau

Pirkėjų elgsenos realiuoju laiku stebėjimas. Naršymo internete sekimas. Tai tik nedidelė kasdien verslo renkamų duomenų dalis, toli gražu neatspindinti didžiųjų duomenų aprėpčių ir potencialo. skaityti »

ABC tėveliams: programėlės, kurias reikia įdiegti vaiko išmaniajame

Remiantis „Influence Central“ vykdyto tyrimo duomenimis, 10 metų – tai amžius, kuomet vaikai paprastai gauna savo pirmąjį išmanųjį telefoną. skaityti »

Lietuviai vis dažniau perka internetu

Interneto naudotojų Lietuvoje pirkimo įpročiai rodo, kad pusė elektroninių parduotuvių klientų pinigines internetiniam pirkiniui atveria bent kartą per 3 mėnesius. skaityti »

Kaip pasirinkti monitorių, jei daug laiko praleidžiate prie kompiuterio

Šiais laikais siūloma monitorių įvairovė reiškia, kad beveik kiekvienas gali atrasti tai, ko jam reikia. skaityti »