„Apple“ pristatė „iPhone 5“

Publikuota: 2012 m. rugsėjo 13 d. ketvirtadienis

Rugsėjo 12 dieną specialiame renginyje, vykusiame San Franciske, kompanija „Apple“ pristatė ilgai lauktą išmanųjį telefoną „iPhone 5“. Šis modelis, palyginti su pirmtakais, pasižymi didesniu ekranu, jo įstrižainė siekia 4 colius. Gaminyje taip pat įdiegtas 4G LTE mobiliojo duomenų perdavimo modulis, tinkamas naudoti įvairiose pasaulio šalyse.

„Tai brangakmenis. Tai pats nuostabiausias gaminys, kurį mes kada nors sukūrėme“, – per pristatymą teigė „Apple“ atstovas Philas Schilleris.

Schilleris taip pat paminėjo, kad tai „ploniausias ir lengviausias“ iki šiol sukurtas „iPhone“ modelis. Storiausia jo korpuso vieta yra 7,6 mm, o tai 18 proc. mažiau, palyginti su „iPhone 4S“, o svoris yra 20 proc. mažesnis – 112 g. „iPhone 5“ turi 326 PPI raiškos „Retina“ ekraną. Naujojo „iPhone 5“ ekrano įstrižainė – 4 coliai, raišką 1136x640 pikselių. Ekrano kraštinių santykis sudaro 16 x 9.

Dabar ekrane telpa 5 eilės piktogramų (anksčiau buvo keturios. Atnaujintos visos į „Apple iLife“ rinkinį įeinančios programėlės – dabar jos išnaudoja naujojo ekrano galimybes, o programėlių kūrėjai gali savo programas juose įdiegti be papildomų modifikacijų. Tiesa, vizualiam suderinimui programėlių kūrėjai pakeitimus visgi turės atlikti.

Ekrano spalvų erdvė išplėsta 44 proc. ir dabar palaikomas visas „sRGB“ spalvinis standartas. „Spalvų požiūriu dabar tai yra tiksliausias ekranas pasaulyje“, – sakė Ph. Schilleris. Lytėjimo jutiklis dabar yra visiškai integruotas į ekraną taikant „in-cell“ technologiją, taip sudarant sąlygas sumažinti korpuso storį.

Duomenų perdavimo modulis palaiko 4G LTE ryšio standartą, taip pat HSPA+ ir DC-HSDPA bei 5Ghz WiFi technologijas. Naujajame modelyje integruotas A6 procesorius užtikrina 2x didesnę spartą ir 2x spartesnį grafikos apdorojimą.

Naujojo „iPhone 5“ baterija tarnaus ne trumpiau nei ankstesnio modelio, nepaisant galingesnio mikroprocesoriaus ir didesnės įstrižainės ekrano, teigė Ph. Schilleris. Įrenginiu bus galima kalbėti ir naudotis 3G ar LTE ryšiu 8 valandas, o budėjimo režimu gaminys veiks iki 225 valandų.

„iPhone 5“ fotoaparato jutiklio raiška sudaro 8 megapikselius; kamera turi galinį pašvietimą ir penkių elementų f2.4 apertūros hibridinį objektyvą su IR filtru.

Objektyvo lęšių danga pagaminta iš kristalinio safyro, kuris, Ph. Schillerio teigimu, padeda užtikrinti nuotraukų kokybę ir apsaugo patį lęšį. Naujas vaizdo apdorojimo lustas „iPhone 5“ telefone mažina erdvinį triukšmų ir turi „išmanųjį“ filtrą, kuris algoritmais papildomai sumažina triukšmų lygį. Nuotraukų darymo greitis padidėjo 40 proc.

Vaizdo kamera dabar palaiko panoraminį režimą, kurį taikant galima fotografuoti 28 megapikselių raiškos nuotraukas (sudarytas iš kelių kartu sujungtų nuotraukų). Pakaks paspausti panoraminės nuotraukos mygtuką ir objektyvą prasukti pro fotografuojamą vaizdą. Taip pat bus galima daryti nuotraukas tuo pat metu, kai kuriamas vaizdo įrašas.

„FaceTime“ kamera dabar palaiko HD 720p raišką, o pačia „FaceTime“ funkcija galima naudotis pasitelkus 3G ryšį (jei tik šį ryšį palaiko mobiliojo ryšio tiekėjas).

Audiofunkcionalumas taip pat pagerėjo. Telefone įmontuoti 3 specialūs mikrofonai, pagal kurių signalus mažinamas aplinkos keliamas triukšmas; taip pat palaikomas plataus diapazono garso atkūrimas.

„Apple“ taip pat pristatė naująjį „iPhone“ laidą „Lighthing“, kuris, pasak Ph. Shillerio, yra labiau patikimas ir 80 proc. mažesnis. Taip pat „Apple“ pardavinės specialias jungtis, kurios leis naująją „iPhone 5“ sujungti ir senesnio tipo laidais.

 

Šaltinis: technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

PPO pasiekus susitarimą, pagerės sąlygos Lietuvai prekiauti IT produktais

Lietuvoje gaminamų informacinių technologijų produktų eksporto sąlygos turėtų pagerėti 54-ioms Pasaulio prekybos organizacijos (PPO) valstybėms sutarus dėl Informacinių technologijų susitarimo (ITS) atnaujinimo. skaityti »

Nacionalinė biblioteka siūlo skaitytojams net 1000 naujų elektroninių leidinių

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka įgyvendinamo projekto „Elektroninių leidinių pateikimo skaitytojui ir intelektualios elektroninių išteklių paieškos bibliotekų kataloguose įgyvendinimas“ metu internetinėje svetainėje www.ibiblioteka.lt visuomenei pateikia net 1000 laisvai prieinamų elektorinių leidinių. skaityti »

„Cisco Systems Inc.“ pradėjo vadovauti Č. Robbinsas

Liepos 27 d. Čakas Robbinsas pradėjo oficialiai eiti amerikiečių bendrovės „Cisco Systems Inc.“ generalinio direktoriaus pareigas. Prieš tai 20 metų įmonei vadovavo Džonas Čembersas. skaityti »

Nuo trukdžių iki šnipinėjimo. Ką turime žinoti apie kibernetinį saugumą?

Kibernetinis saugumas šiandien vis dar išlieka nemenka problema ir iššūkis didžiajai daliai įmonių ar institucijų. Kai imta rimtai vertinti kibernetinio saugumo grėsmes, pradėjo rastis iniciatyvų kurti įvairias tarybas, centrus, susibūrimus, kuriuose kalbama, kokie turėtų būti pirmieji žingsniai gerinant kibernetinį saugumą Lietuvoje. skaityti »

Naujasis „HTC Desire 626” – pažangus išmanusis už prieinamą kainą

Pasaulinė mobiliųjų inovacijų ir dizaino lyderė kompanija HTC pristatė naują išmanųjį telefoną „HTC Desire 626“. skaityti »

Atostogų metu populiarėja saulės krovikliai

Užsienyje vis labiau populiarėja saulės baterijų krovikliai. Jie naudojami kompiuteriams, planšetėms, mobiliesiems telefonams, grotuvams ir net elektrinėms cigaretėms įkrauti. skaityti »

„Samsung“ pristatė „Galaxy Tab S2“ – ploniausią ir lengviausią rinkoje planšetinį kompiuterį

„Samsung Electronics Co., Ltd.“ pristatė „Galaxy Tab S2“, rinkoje ploniausius ir lengviausius 9.7 ir 8.0 colio planšetinius kompiuterius su metalo korpusu. skaityti »

„iPhone 6s“ klastotė pasirodė anksčiau nei originalas

Šiuolaikinės technologijos jau pasiekė tokią ribą, kad klastočių gamintojai savo produktus išleidžia anksčiau už „Apple“. skaityti »

Naujasis „HTC One M9+“ – didesnis ir pažangesnis

Bendrovė HTC pristato naują išmanųjį telefoną „HTC One M9+“. skaityti »

Pasirodė galutinė „Office 2016“ versija „Mac“ kompiuteriams

Bendrovė „Microsoft“ paskelbė, kad pasirodė galutinė „Office 2016“ versija skirta „Mac“ kompiuteriams. Ji prieinama 139 pasaulio šalyse ir palaiko 16 kalbų. skaityti »