„Cisco“ – apie visa apimančio interneto ateitį

Publikuota: 2015 m. balandžio 13 d. pirmadienis

Įsivaizduokite – pabundate ryte, pasirąžote ir darote rytinę mankštą. Ant jūsų rankos – elektroninė apyrankė, kuri fiksuoja kiekvieną Jūsų judesį ir perduoda informaciją Jūsų bankui. Pastebėjęs, kad gyvenate aktyviai, banko darbuotojas sumažina Jūsų sveikatos draudimo mokestį. Pakeliui į darbą pastebite, kad rajone, kuriame seniai svajojote apsigyventi, parduodamas namas. Čiumpate savo išmanųjį telefoną ir nukreipiate jį į pastatą. Išplėstosios realybės programa akimirksniu parodo jums namo vidaus planą, kad įsivaizduotumėte, ar galėtumėte pritaikyti jį sau, pateikia namo kainą, pardavėjo ir banko konsultanto (jei prireiktų paskolos) kontaktus.

Kai tik bankai pradės naudoti visa apimančio interneto technologijas (angl. Internet of Everything – IoE), gyvenimas atrodys būtent taip. Kompanijos „Cisco“ atliktas banko klientų tyrimas 12-oje šalių parodė, kad žmonės teigiamai žiūri į bankinius IoE sprendimus: į virtualius finansinius patarimus, virtualias ipotekos konsultacijas, investicijų pasiūlymus ir pan. Juos taip pat domina ir mobiliosios technologijos (kliento identifikavimas per mobilųjį įrenginį, mobilieji mokėjimai). 75 proc. apklaustųjų teigia, kad pakeistų banką, jeigu jam būtų pasiūlyta bent viena iš šių naujovių. Išsivysčiusiose šalyse net dvigubai daugiau respondentų pareiškė, kad pervestų savo lėšas į šiuolaikiškas technologijas taikantį banką.

Šiuolaikinis žmogus nori gauti tik jam aktualias paslaugas ir gana dažnai skundžiasi, kad bankų darbuotojai įkyri su visai neįdomiais pasiūlymais. Jei bankai įsidiegs IoE sprendimus ir siūlys savo paslaugas tinkamu metu tinkamoje vietoje, garantuodami saugumą ir duomenų privatumą, sulauks daug mažiau klientų atmetimo reakcijų. Dėvimieji įrenginiai ir išplėstosios realybės technologija yra perspektyvios naujovės, kurias bankai galėtų taikyti jau šiandien. Be to, egzistuoja ir daugiau būdų, galinčių padėti bankams pataisyti santykius su klientais.

63 proc. bankų klientų norėtų naudotis išmaniaisiais laikrodžiais mobiliesiems atsiskaitymams ir kitokioms mobiliosios bankininkystės funkcijoms atlikti. Beje, Kinijoje tokių norinčių buvo dar daugiau – net 93 proc. Labiausiai apklaustuosius domino galimybė per išmanųjį laikrodį pasižiūrėti savo balansą.

51 proc. apklaustųjų taip pat sudomino gyvybės ir sveikatos draudimo sąsaja su sveika gyvensena, kad draudimo mokestis galėtų keistis, atsižvelgiant į „Fitbit“ dėvimąjį įrenginį. 61 proc. susidomėjo GPS duomenų panaudojimu tam, kad saugiai vairuojantiems būtų sumažintas automobilio draudimas.

Ekspertų teigimu, kad būtų galima plačiai teikti IoE paslaugas, bankai visų pirma turi pasirūpinti tinkamomis apsaugos priemonėmis, taip pat pradėti naudoti biometriją. Net 80 proc. apklaustųjų domintų galimybė identifikuotis ir atlikti finansines operacijas pagal pirštų atspaudus. Taigi, visame pasaulyje klientai pasiruošę priimti IoE sprendimus, tad bankams kažkada reikės ryžtis peržiūrėti savo strategiją ir įgyvendinti lanksčią mobiliųjų technologijų architektūrą.

Šaltinis: itexpert.org.ua
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Lietuvoje informacinių ir ryšio technologijų plėtra išlieka stabili (170)

Tarptautinės telekomunikacijų sąjungos duomenimis, Lietuva užima 41 vietą pagal informacinių ir ryšio technologijų plėtrą šalyje. skaityti »

Lapkričio 21 d.– Pasaulinė televizijos diena

Pirmoji televizija atsirado dar 1884 m., o kaip ji pasikeitė iki šiol? skaityti »

Vilnius pateko į klestinčių išmaniųjų miestų 100-uką

Švedų IT bendrovė „Easypark“ ištyrė 500 pasaulio miestų, iš kurių atrinko 100, atitinkančių aukštą technologinį lygį pagal žmogaus potencialo plėtros indeksą. skaityti »

Po sunkių traumų ligoniams atsigauti padeda ir virtuali realybė (20)

Virtualiosios realybės technologija nebėra inovacija, skirta vien tik pramogauti, ją įvertino ir medikai. skaityti »

Kas sukūrė pirmąją kompiuterio programą?

Pirmoji programuotoja gyveno laikais, kai kompiuteriai dar net neegzistavo skaityti »

JAV kuriamas dronas, kuris įvykdęs užduotį tiesiog išnyksta

JAV kuriamas dronas, kuris po užduoties įvykdymo tiesiog išnyksta - mokslinei fantastikai prilyginami reikalavimai buvo išpildyti skaityti »

5 neįtikėtinos inovacijos, greitai tapsiančios mums prieinama realybe

Naujausi technologijų gamintojų išradimai kuriami siekiant ne tik palengvinti žmonių kasdienybę, bet ir praturtinti jų gyvenimus. skaityti »

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ atkeliavo į Lietuvos rinką

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ nuo šiol tapo prieinamas dar 29 naujose šalyse. Inovatyviu technologiniu įrenginiu nuo šiol galės džiaugtis ir lietuviai. skaityti »

Ar žinote, kam dar naudojamas šviesolaidinis kabelis?

Šiais laikais išgirdęs žodį „šviesolaidis“ arba „optinis kabelis“ iš karto pagalvoji apie internetą. Tačiau, pasirodo, šviesolaidinis kabelis naudojamas ne tik interneto ryšiui užtikrinti. skaityti »

Lietuviai kurs sistemą, užkertančią neteisėtus ir kenkėjiškus bepiločių orlaivių veiksmus

Nepaisant spartaus plėtros tempo, dronai vis dar laikoma nauja technologija, todėl Europos Sąjungos mastu bepiločių orlaivių naudojimas iki šiol nėra vieningai reglamentuotas. skaityti »