EK klausia nuomonės dėl elektroninių sąskaitų naudojimo viešuosiuose pirkimuose

Publikuota: 2012 m. lapkričio 22 d. ketvirtadienis

Ūkio ministerija kviečia dalyvauti Europos Komisijos (EK) paskelbtoje apklausoje ir pareikšti nuomonę dėl viešųjų pirkimų elektroninių sąskaitų naudojimo. EK apklausa dėl viešųjų pirkimų elektroninių sąskaitų naudojimo vyks iki 2013 m. sausio 14 d. Įvertinus šios apklausos rezultatus bus priimti sprendimai dėl tolesnių veiksmų ES.

Lietuvoje pastaraisiais metais pasiekta nemaža pažanga dėl elektroninių viešųjų pirkimų procedūrų. Elektroniniai viešieji pirkimai siekia apie 80 proc. visų skelbiamų pirkimų vertės. Jau žengti ir pirmieji žingsniai siekiant teikti elektronines viešųjų pirkimų sąskaitas. Finansų ministerija kartu su partneriais vykdo projektą „Elektroninės paslaugos „E. sąskaita“ sukūrimas“. Projektu siekiama sukurti ir 2014 m. įdiegti informacinę sistemą, kuri užtikrintų elektroninės paslaugos „E. sąskaita“ teikimą.

Pastarąjį dešimtmetį informacinių technologijų pažanga ES suteikė galimybę automatizuoti nemažai verslo procesų, įskaitant elektroninių sąskaitų teikimą. Kai kurios valstybės narės elektronines sąskaitas jau naudoja ir viešuosiuose pirkimuose. Tai padeda sumažinti lėšas, pagreitinti atsiskaitymo terminus, sumažinti neigiamą poveikį aplinkai. Todėl svarbu skatinti viešųjų pirkimų elektroninių sąskaitų naudojimą, tačiau kartu turime spręsti ir skirtingų valstybių narių tam naudojamų sistemų suderinamumo klausimą, kad būtų išvengta vidaus rinkos fragmentavimo.

EK apklausos dėl viešųjų pirkimų elektroninių sąskaitų naudojimo klausimyną galima rasti adresu http://ec.europa.eu/yourvoice/ipm/forms/dispatch?form=einvoicingpubproc&lang=lt.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

„Microsoft“ sukūrė nemokamą programėlę silpnaregiams

„Microsoft“ sukūrė nemokamą mobilią programėlę „Seeing AI“ silpnaregiams, kuri analizuoja vaizdo kameros informaciją ir pasakoja balsu, ką mato aplink. skaityti »

Skaitmeninė evoliucija: kokios šalys lyderiauja?

Flečerio mokykla ir „Mastercard“ atliko tyrimą ir paskelbė ataskaitą „Skaitmeninės evoliucijos indeksas 2017 metais“, kurioje vertinami šalių pasiekimai skaitmeninės ekonomikos srityje. skaityti »

18 proc. elektronikos prietaisų Lietuvos gyventojų namuose yra nenaudojami

Elektronikos platintojų asociacijos (EPA) užsakymu atlikto tyrimo duomenimis, 18 proc. visų laikomų elektronikos prietaisų Lietuvos gyventojų namuose yra nenaudojami. skaityti »

Pristatytas įrankis, pakeisiantis šiandieninę skaitmeninę ekonomiką

Neseniai „Dell EMC“ užsakymu atliktas tyrimas atskleidė, kad organizacijos, kurios IT transformacijai skiria daug dėmesio, į IT žiūri kaip į konkurencinį pranašumą septynis kartus dažniau. skaityti »

Vairuotojų dėmesiui: 4 išmanūs sprendimai saugiam eismui

Pasirodo, eismo saugumo sprendimai gimsta ne tik automobilių gamyklose, bet ir išmaniųjų telefonų gamintojų dirbtuvėse. skaityti »

Sukurtas trimatis infraraudonųjų spindulių veido skeneris

Bendrovė „Morpho“ išleido naują biometrijos terminalą „3D Face Reader“, skirtą identifikuoti darbuotojus, skenuojant jų veidus. skaityti »

Elektroninės komercijos naujienos: siuntas pristatantys dronai ir auganti Kinijos galia

Elektroniniai verslai smarkiai keičia ne tik mažmeninės prekybos, bet ir logistikos sektorių. Kas ir kaip mums pristatinės mūsų internetinius pirkinius ir kas mums parduos prekes? skaityti »

Augantis kompiuterinių žaidimų įrangos pardavimas skatina inovacijas

Viename seniausių ir didžiausių žaidimams skirtų renginių pasaulyje „Electronic Entertainment Expo“ (E3) pristatyta daugybė naujų kompiuterinių žaidimų ir jiems skirtos techninės įrangos. skaityti »

„Microsoft“ pristatė klaviatūrą su įtaisytu pirštų atspaudų skeneriu

Klaviatūra panaši į pirmtakę „Surface Keyboard“, tačiau turi atskirą mygtuką su jutikliu „Fingerprint ID“, kuris geba pažinti naudotoją. skaityti »

Saulėtekio slėnyje kuriamos aukštosios technologijos Silicio slėniui

Saulėtekio slėnyje Vilniuje įsikūręs Fizinių ir technologijos mokslų centras bendradarbiauja su Silicio slėnio kompanija „Lam Research Corporation“. skaityti »