Ekologinis tiltas – alternatyvios energijos koncepcija

Publikuota: 2011 m. kovo 28 d. pirmadienis

Tiltai – inžineriniai statiniai, suprojektuoti taip, kad atliktų savo funkcijas esant įvairiausioms klimatinėmis sąlygomis. Keista, bet iki šiol niekam nekilo mintis, kad šiuos žmogaus sukurtus inžinerinius statinius galima panaudoti alternatyvios, draugiškos aplinkai energijos gamybai. Atsižvelgiant į vietos sąlygas, tiltai gali būti naudojami išgaunant vėjo ar saulės energiją. Nors paprastai transporto infrastruktūroje naudojami tiltai negalėtų būti vadinami draugiškais aplinkai statiniais, tačiau dažnai jie būna pastatyti atvirose vietovėse, kur tiesiogiai veikiami saulės ir vėjo. Tai sudaro ypač palankias sąlygas išgauti saulės ir vėjo energiją.

Vienas iš ekologinių tiltų projektų buvo sukurtas Italijoje. Tai dalis projekto „Saulės energijos parkas-saulės greitkelis“, kurio tikslas – atnaujinti uždarytą greitkelio, jungusio Bagnerą ir Scillą, atkarpą. Šiam projektui sukurti buvo paskelbtas konkursas, kurį pasitelkę inovatyvias technologijas laimėjo trijų inžinierių grupė: Francesco Colarossi, Giovanna Saracino ir Luisa Saracino. Jie įvertino šio projekto potencialą išgaunant saulės ir vėjo energiją, kadangi vietovė, kurioje turėjo būti statomas tiltas, yra aukštai virš jūros lygio, todėl labai vėjuota bei atvira kepinančiai viduržemio saulei.

Inžinieriai pasiūlė, kad tilto danga būtų pagaminta ne iš tradicinio asfalto, bet iš tankaus tinklo saulės kolektorių, padengtų tvirto plastiko sluoksniu. Šie saulės kolektoriai pagamintų apie 11,2 mln. kWh elektros energijos per metus. Dar 26 vėjo turbinos, įmontuotos į tarpus tarp tilto atramų, papildomai pagamintų 36 milijonus kWh. Taigi iš viso šios inovatyvios technologijos įgalintų aprūpinti elektros energija per 15 tūkstančių namų ūkių kiekvienais metais. Ir tai dar ne viskas. Tilto projektuotojai puoselėja idėją, jog tilto kelkraščiai galėtų tapti mažais ūkiais, kuriuose ūkininkai augintų daržoves ir čia pat jomis prekiautų.

Žinoma, gal tai ir per toli žvelgianti idėja, vis tik kol kas mes norėtume, kad įvairūs architektai, inžinieriai bei kiti urbanistikos srityje dirbantys žmonės pradėtų labiau domėtis ir įgyvendinti alternatyviosios energijos projektus kasdieniame gyvenime, bent jau pirmąją aprašyto projekto Italijoje dalį.

Šaltinis: Penki.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Kas laimės: lietuviškos technologijų baimės ar mašinos, atstojančios Dievą?

Kaip keičiantis technologijoms keičiasi pasaulis aplinkui? Apie tai kalbamės su informacinių technologijų ekspertu Arnoldu Lukošiumi. skaityti »

Kaip pradėti kurti „tech“ karjerą?

Darbo rinkos prognozės, vertinant 10–15 metų į priekį, didžiuliu greičiu ir toliau įtvirtina vieną svarbią kryptį – technologijas. skaityti »

Išmanieji telefonai: vyresniesiems – susisiekti, jaunimui – išsiskirti iš minios

Vienas labiausiai pastebimų „tūkstantmečio“ vaikų išskirtinumų – aktyvus naudojimasis išmaniosiomis technologijomis. O šias technologijas kuriančioms kompanijoms tai – ir iššūkis, ir galimybė. skaityti »

Vaikų laisvalaikis internete – leisti ar drausti?

Internetinės svetainės, socialiniai tinklai ir kompiuteriniai žaidimai neretai kelią susirūpinimą ne vienam savo atžalą saugančiam tėvui. skaityti »

Sukurtas atminties lustas padės greičiau apdoroti informaciją

Kalifornijos technologijos instituto tyrėjai sukūrė lustą, padėsiantį greičiau apdoroti informaciją mažesniuose įrenginiuose. skaityti »

„Samsung“ pristatė itin greitą ir patikimą nešiojamą diską „SSD T5“

Įrenginys turi naujausią 64 sluoksnių „V-NAND“ technologiją, todėl pasižymi vienu didžiausių rinkoje įrašymo greičiu, duomenų užšifravimu bei yra kompaktiško, bet patvaraus dizaino. skaityti »

Pirmasis telefonas vaikui: į ką atkreipti dėmesį perkant?

Rugsėjis tėveliams ir jų atžaloms, pradedančioms eiti į mokyklą, atneša nemažai iššūkių. Kai kuriems jų tenka pasirūpinti ne tik būtinais mokykliniais reikmenimis, tačiau ir tokiais pirkiniais kaip išmanusis telefonas. skaityti »

„IFA 2017“ parodoje – „Samsung“ produktai, keičiantys žmogaus kasdienybę

Šiuo metu Berlyne vykstančioje technologijų parodoje „IFA 2017“ „Samsung“ pristatė produktus, kurie, anot kompanijos atstovų, netolimoje ateityje pakeis mūsų kasdienybę. skaityti »

„Fitbit“ pristatė išmanųjų laikrodį „Ionic“

Fizinio aktyvumo apyrankių ir laikrodžių gamintoja „Fitbit“ šią savaitę pristatė ilgai lauktą produktą – išmanųjį laikrodį sportuojantiems „Fitbit Ionic“. skaityti »

Kaip išsirinkti planšetinį kompiuterį mokiniui?

Labai didelis planšetinių kompiuterių mobilumas suderintas su aukšto lygio funkcionalumu ir mažesnėmis nei nešiojamų kompiuterių kainomis lemia, kad ruošiantis mokyklai tikrai verta pagalvoti būtent apie šio įrenginio įsigijimą. skaityti »