Ekologinis tiltas – alternatyvios energijos koncepcija

Publikuota: 2011 m. kovo 28 d. pirmadienis

Tiltai – inžineriniai statiniai, suprojektuoti taip, kad atliktų savo funkcijas esant įvairiausioms klimatinėmis sąlygomis. Keista, bet iki šiol niekam nekilo mintis, kad šiuos žmogaus sukurtus inžinerinius statinius galima panaudoti alternatyvios, draugiškos aplinkai energijos gamybai. Atsižvelgiant į vietos sąlygas, tiltai gali būti naudojami išgaunant vėjo ar saulės energiją. Nors paprastai transporto infrastruktūroje naudojami tiltai negalėtų būti vadinami draugiškais aplinkai statiniais, tačiau dažnai jie būna pastatyti atvirose vietovėse, kur tiesiogiai veikiami saulės ir vėjo. Tai sudaro ypač palankias sąlygas išgauti saulės ir vėjo energiją.

Vienas iš ekologinių tiltų projektų buvo sukurtas Italijoje. Tai dalis projekto „Saulės energijos parkas-saulės greitkelis“, kurio tikslas – atnaujinti uždarytą greitkelio, jungusio Bagnerą ir Scillą, atkarpą. Šiam projektui sukurti buvo paskelbtas konkursas, kurį pasitelkę inovatyvias technologijas laimėjo trijų inžinierių grupė: Francesco Colarossi, Giovanna Saracino ir Luisa Saracino. Jie įvertino šio projekto potencialą išgaunant saulės ir vėjo energiją, kadangi vietovė, kurioje turėjo būti statomas tiltas, yra aukštai virš jūros lygio, todėl labai vėjuota bei atvira kepinančiai viduržemio saulei.

Inžinieriai pasiūlė, kad tilto danga būtų pagaminta ne iš tradicinio asfalto, bet iš tankaus tinklo saulės kolektorių, padengtų tvirto plastiko sluoksniu. Šie saulės kolektoriai pagamintų apie 11,2 mln. kWh elektros energijos per metus. Dar 26 vėjo turbinos, įmontuotos į tarpus tarp tilto atramų, papildomai pagamintų 36 milijonus kWh. Taigi iš viso šios inovatyvios technologijos įgalintų aprūpinti elektros energija per 15 tūkstančių namų ūkių kiekvienais metais. Ir tai dar ne viskas. Tilto projektuotojai puoselėja idėją, jog tilto kelkraščiai galėtų tapti mažais ūkiais, kuriuose ūkininkai augintų daržoves ir čia pat jomis prekiautų.

Žinoma, gal tai ir per toli žvelgianti idėja, vis tik kol kas mes norėtume, kad įvairūs architektai, inžinieriai bei kiti urbanistikos srityje dirbantys žmonės pradėtų labiau domėtis ir įgyvendinti alternatyviosios energijos projektus kasdieniame gyvenime, bent jau pirmąją aprašyto projekto Italijoje dalį.

Šaltinis: Penki.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Kas ketvirtas Lietuvos verslininkas pirmiausia laukia pokyčių švietimo sistemoje

Nuo realių darbo rinkos poreikių atitrūkusi Lietuvos švietimo sistema tampa kliūtimi kuriant geresnį gyvenimą Lietuvoje. Tuo įsitikinęs kas ketvirtas šalies verslininkas, įžvelgiantis švietimo sistemos reformų būtinybę. skaityti »

Kaip pasikeitusi darbo rinka diktuoja technologijų madas?

Prognozuojama, kad iki 2020–ųjų 40 proc. pasaulio gyventojų dirbs patys sau – vyraus laisvai samdomo darbo rinka. skaityti »

Kam reikalinga 360 laipsnių vaizdo kamera?

Dažniausiai apie 360 laipsnių vaizdo kamerą pagalvoja atostogas planuojantys žmonės, mėgstantys fiksuoti akimirkas kalnuose, ekskursijose po miestą ir t.t. skaityti »

Keturi būdai, kaip apsaugoti išmaniuosius vasaros karščių metu

Temperatūrai lauke stipriai šovus į viršų, lietuviai turėtų saugotis ne tik patys, bet ir pagalvoti apie savo išmaniuosius įrenginius. skaityti »

Kur Lietuvoje rastume daugiausiai televizoriaus pultelių?

Kas svarbiausia, renkantis naują televizorių, kokie dalykai, susiję su šiais prietaisais, labiausiai erzina skirtingų miestų gyventojus ir kuriame šalies krašte galima rasti daugiausiai televizoriaus pultelių? skaityti »

ES Bendrasis duomenų apsaugos reglamentas vartotojams suteiks daugiau teisių, įmonėms – pareigų

Dėl technologinių pasiekimų pasaulyje sukurtų, apdorotų ir dalijamų duomenų kiekis pastaraisiais metais pasiekė nenumatytas proporcijas. skaityti »

Robotizacija kurs naujas darbo vietas

Pramonė neišvengiamai turi pereiti prie robotizacijos tam, kad būtų didinamas darbų efektyvumas, atliekamų užduočių tikslumas ir užtikrinamas saugumas. Taip tikina ekspertai ir priduria, kad robotų kuriama ekonominė nauda – akivaizdi. skaityti »

Svarbiausios televizorių savybės žaidimų mėgėjams

Pastaraisiais metais žaidimų rinkai skirtos konsolės smarkiai patobulėjo – naujausi įrenginiai palaiko ir 4K grafiką, ir aukštą dinaminį diapazoną. skaityti »

„Microsoft“ technologija leis valdyti išmanųjį be rankų

„Microsoft Research“ sukūrė technologiją „GlassHands“, kuri leidžia valdyti mobilųjį įrenginį rankų judesiais ore ar ant bet kokio norimo paviršiaus. skaityti »

Nuo šiol kompiuteriui krauti nebereikės laidų

Belaidis krovimas tampa viena naujausių technologijų, kurias siūlo mobiliųjų telefonų ir planšečių gamintojai. skaityti »