Europos Sąjunga tirs interneto tiekėjus

Publikuota: 2011 m. balandžio 24 d. sekmadienis

Europos Sąjungos institucijos nusprendė atlikti tyrimą, kuris išaiškintų, ar Europos interneto tiekėjai užtikrina lygiavertę ir visiems vienodą prieigą prie interneto tinklo.

Tai gali reikšti, kad interneto tiekėjams bus draudžiama piko metu varžyti prieigą prie daug didesnės interneto apkrovos reikalaujančių programų ar paslaugų, nepaisant interneto tiekėjų argumentų, jog srauto valdymas yra pagrindinis veiksnys, užtikrinantis paslaugų kokybę.

„Aš esu tvirtai įsitikinusi, kad kiekvienas ES pilietis turi teisę naudotis laisvai prieinamu internetu be jokių paslėptų apribojimų ir mažesnių greičių, nei buvo žadėta prieš pasirašant sutartį. Komisija jau kreipėsi į Europos elektroninės komunikacijos reguliavimo tarnybą su prašymu ištirti, kaip interneto tiekėjai užtikrina visiems vienodą interneto prieigą“,– teigė ES komisijos, atsakingos už skaitmeninės medijos priežiūrą, narė Neelie Kroes.

Tyrimas apims ne tik interneto tiekėjus, bet ir vartotojus: bus aiškinamasi, su kokiomis problemomis susiduria vartotojai ir įmonės, besinaudodami interneto ryšiu.

Kaip pažymėjo Neelie Kroes, tokie atvejai, kai britai negali po pietų ar vakarais naudotis „Skype“ programos skambinimo funkcija be išankstinio įspėjimo, yra netoleruotini. Taip pat užfiksuota atvejų, kai interneto tiekėjai sumažindavo konkurentų sukurtos vaizdo medžiagos transliavimo greitį. Visa tai, pasak N. Kroes, pažeidžia vartotojų teises.

Tyrimą, kuris apims tiek mobiliojo, tiek fiksuoto interneto ryšių tiekėjus visoje ES, ketinama pradėti metų pabaigoje.

Šaltinis: penki.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Lietuvoje informacinių ir ryšio technologijų plėtra išlieka stabili (170)

Tarptautinės telekomunikacijų sąjungos duomenimis, Lietuva užima 41 vietą pagal informacinių ir ryšio technologijų plėtrą šalyje. skaityti »

Lapkričio 21 d.– Pasaulinė televizijos diena

Pirmoji televizija atsirado dar 1884 m., o kaip ji pasikeitė iki šiol? skaityti »

Vilnius pateko į klestinčių išmaniųjų miestų 100-uką

Švedų IT bendrovė „Easypark“ ištyrė 500 pasaulio miestų, iš kurių atrinko 100, atitinkančių aukštą technologinį lygį pagal žmogaus potencialo plėtros indeksą. skaityti »

Po sunkių traumų ligoniams atsigauti padeda ir virtuali realybė (20)

Virtualiosios realybės technologija nebėra inovacija, skirta vien tik pramogauti, ją įvertino ir medikai. skaityti »

Kas sukūrė pirmąją kompiuterio programą?

Pirmoji programuotoja gyveno laikais, kai kompiuteriai dar net neegzistavo skaityti »

JAV kuriamas dronas, kuris įvykdęs užduotį tiesiog išnyksta

JAV kuriamas dronas, kuris po užduoties įvykdymo tiesiog išnyksta - mokslinei fantastikai prilyginami reikalavimai buvo išpildyti skaityti »

5 neįtikėtinos inovacijos, greitai tapsiančios mums prieinama realybe

Naujausi technologijų gamintojų išradimai kuriami siekiant ne tik palengvinti žmonių kasdienybę, bet ir praturtinti jų gyvenimus. skaityti »

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ atkeliavo į Lietuvos rinką

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ nuo šiol tapo prieinamas dar 29 naujose šalyse. Inovatyviu technologiniu įrenginiu nuo šiol galės džiaugtis ir lietuviai. skaityti »

Ar žinote, kam dar naudojamas šviesolaidinis kabelis?

Šiais laikais išgirdęs žodį „šviesolaidis“ arba „optinis kabelis“ iš karto pagalvoji apie internetą. Tačiau, pasirodo, šviesolaidinis kabelis naudojamas ne tik interneto ryšiui užtikrinti. skaityti »

Lietuviai kurs sistemą, užkertančią neteisėtus ir kenkėjiškus bepiločių orlaivių veiksmus

Nepaisant spartaus plėtros tempo, dronai vis dar laikoma nauja technologija, todėl Europos Sąjungos mastu bepiločių orlaivių naudojimas iki šiol nėra vieningai reglamentuotas. skaityti »