„Ford“ kartu su „Google“ kurs išmaniąsias mašinas

Publikuota: 2011 m. gegužės 17 d. antradienis

Korporacijos „Ford“ ir „Google“ suvienijo jėgas naujam projektui, kurio tikslas – sukurti išmaniuosius automobilius, kurie ne tik parinktų tinkamiausią maršrutą, bet ir galėtų nuspėti, kur vairuotojas rengiasi važiuoti.

Automobilių gamintojas planuoja pasinaudoti vienu iš naujų „Google“ programinės įrangos gaminių, kuris pavadintas „Prediction API“ (API – Application Programing Interface, o visą pavadinimą apytikriai būtų galima išversti kaip Numatymo ar prognozavimo programinės įrangos sąsaja). Tai yra bendros paskirties programinės įrangos variklis, galintis numatyti vartotojų veiksmus pagal sukauptos statistinės informacijos analizės rezultatus.

2007 metais Ford pradėjo įgyvendinti ir kitą projektą, susijusį su glaudesne informacinių technologijų integracija, pavadintą „Ford Sync“, kuomet korporacija pradėjo kuri balsu valdomas automobilio sistemas.

Paprastai kalbant, „Prediction API“ panaudojimas turėtų padėti automobiliui registruoti bei analizuoti vartotojo veiksmus, juos numatyti bei prisitaikyti prie vairuotojo įpročių. Kažkuria prasme automobilis tarsi mokysis.

Pavyzdžiui, nusprendus važiuoti į supermarketą, mašinos kompiuteryje liks užkoduotas įrašas, kada vykote, koks buvo maršrutas, koks vairavimo stilius. Po kiek laiko kompiuteris galės prisijungti prie „Google“ serverių, kuriuose veikia „Prediction API“, analizuojanti sukauptus duomenis, ir gauti informaciją, kur Jūs galėtumėte vykti, jeigu, pavyzdžiui, išvažiuojate iš namų 6–tą valandą vakaro. Be to, bus pasiūlytas ir maršrutas, įvertinant duomenis apie automobilių kamščius.

„Ford“ teigimu, ir pats automobilis bus optimizuojamas planuojamai kelionei, tiesa, informacijos apie tai pateikia gana šykščiai – tik kad bus pasirinktas optimalus variklio bei pavarų dėžės darbo rėžimas ir bus atsižvelgiama į įvairiausią automobilio kompiuterio realiu laiku gaunamą informaciją, tiek vidinę, tiek ir išorinę.

Be abejo, dar nežinia, kada tokie automobiliai pasirodys keliuose, tačiau „Ford“ teigia, kad bendradarbiavimas su „Google“ padės sukurti „protingesnes“ mašinas, ir galbūt greičiau, nei mes tikimės.

Šaltinis: mokslasplius.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Kam dažniausiai žmonės naudoja išmaniuosius telefonus?

Šiuo metu pasaulyje yra 2,32 milijardai išmaniųjų telefonų vartotojų, o iki 2020-ųjų šis skaičius paaugs dar iki 500 milijonų. skaityti »

Per 2017 m. III ketv. Lietuvoje įregistruotas 13 281 incidentas kibernetinėje erdvėje (3)

CERT-LT duomenimis, apie penktadalį visų incidentų sudarė kenkimo programinė įranga: virusai (įskaitant išpirkos reikalaujančias kenkimo programas „ransomware“), Trojos arkliai ir pan. skaityti »

Atšalus telefonus sugadiname dažniau: 5 patarimai, kaip išmaniuoju naudotis saugiai

Beveik 60 proc. Lietuvos gyventojų labiausiai jaudinasi dėl mobilaus telefono vagystės, tačiau daug dažniau telefonus iš žmonių atima neatsakingas jų pačių elgesys. skaityti »

Vandeniui atspari išmanioji apyrankė „Samsung Gear Fit2 Pro“ jau Lietuvoje

Naujas įrenginys atitinka 5 atmosferų atsparumo vandeniui standartą, tačiau yra skirtas ne tik plaukiojimui, bet ir kitai fizinei veiklai bei sveiko gyvenimo būdo stebėsenai. skaityti »

„Dell Technologies“ įkūrė Daiktų interneto skyrių

„Dell Technologies“ neatsilieka nuo šios evoliucijos ir kuria naujas vizijas bei strategijas, kad padėtų klientams pasiekti skaitmeninę ateitį saugiai valdant sudėtingą ir dažnai fragmentuotą daiktų interneto struktūrą. skaityti »

Dirbtinis intelektas vaizduotės spąstuose – jis bus kitoks nei tikimės

Dirbtinis intelektas ne atkeliauja – jis jau čia. Ir nors iki mokslinėje fantastikoje matomo superproto liko dar mažiausiai keli dešimtmečiai, kasdien susiduriame su elementaresnėmis jo formomis. skaityti »

Galimybės, kurias verslui atveria didieji duomenys: pamatyti daugiau, įžvelgti tiksliau

Pirkėjų elgsenos realiuoju laiku stebėjimas. Naršymo internete sekimas. Tai tik nedidelė kasdien verslo renkamų duomenų dalis, toli gražu neatspindinti didžiųjų duomenų aprėpčių ir potencialo. skaityti »

ABC tėveliams: programėlės, kurias reikia įdiegti vaiko išmaniajame

Remiantis „Influence Central“ vykdyto tyrimo duomenimis, 10 metų – tai amžius, kuomet vaikai paprastai gauna savo pirmąjį išmanųjį telefoną. skaityti »

Lietuviai vis dažniau perka internetu

Interneto naudotojų Lietuvoje pirkimo įpročiai rodo, kad pusė elektroninių parduotuvių klientų pinigines internetiniam pirkiniui atveria bent kartą per 3 mėnesius. skaityti »

Kaip pasirinkti monitorių, jei daug laiko praleidžiate prie kompiuterio

Šiais laikais siūloma monitorių įvairovė reiškia, kad beveik kiekvienas gali atrasti tai, ko jam reikia. skaityti »