Fotoaparatai „atpažins“ žmonių veidus iš profilio

Publikuota: 2007 m. liepos 30 d. pirmadienis

„Fujifilm“ fotoaparatai

„Fujifilm“ fotoaparatai
Japonijos kompanija „Fufijilm“ pristatė skaitmeninį fotoaparatą, sugebantį „atpažinti“ žmogaus veidą iš profilio, taip pat jei jis kadre yra pasisukęs ar palinkęs. Iki šiol kameros su „Face Detection“ technologija sugebėdavo automatiškai „atpažinti“ veidą tik fotografuojamam žmogui žiūrint tiesiai į objektyvą.

Naujasis fotoaparatas „FinePix“ F50fd galės nustatyti žmogaus veidą net jeigu jis nuo objektyvo bus nusisukęs 90 laipsnių ar palinkęs 270 laipsnių kampu bet kuria kryptimi. Pagal „atpažintus“ veidus bus automatiškai parenkami optimaliausi židinio, ekspozicijos ir baltos šviesos nustatymai, todėl nuotraukose žmonių veidai atrodys itin ryškiai, o spalvos – tikroviškai.

Naujos kartos technologija „Face Detection 2.0” per 0.05 sekundės viename kadre galės nustatyti net iki 10 veidų. Tai – greičiausia funkcija, lyginant su kitais gamintojų produkcija.

„Fujifilm“ atlikus tyrimą, paaiškėjo, jog beveik 70 procentų nuotraukų yra fiksuojami žmonės, todėl labai svarbu, kad būtų teisingai sufokusuojami jų veidai.

Naujoji technologija turi ir papildomą „raudonų akių“ efekto koregavimo funkciją, kurios pagalba šis nemalonus efektas pašalinamas automatiškai, vos tik užfiksuojamas kadras, o atminties kortelėje išsaugomi abu – tiek originalus, tiek koreguotas failai.

Būtent žmonių fotografavimui skirtos ir kitos „FinePix“ F50fd funkcijos. Jame bus galima pasirinkti specialų „Profesionalaus portreto“ fotografavimo režimą su profesionaliose studijose naudojamais nustatymais. Fotoaparatas išsiskirs ir „Intelligent Flash” technologija, kuri, analizuodama fotografuojamą vaizdą, kontroliuos blykstės galingumą bei ekspoziciją, todėl nuotraukose bus atkurti natūralūs žmogaus kūno tonai bei pustoniai.

Fotoaparatai atpažins žmonių veidus iš profilio
Fotoaparatai &quote;atpažins&quote; žmonių veidus iš profilio

„FinePix“ F50fd įdiegta 12 megapikselių matrica, nauja „Dvigubo vaizdo stabilizavimo“ sistema bei aukštas, net 6400, ISO jautrumas. Iš 16 sceninių režimų bus galima pasirinkti ir povandeninio bei „blogo“ fotografavimo režimus. Pasirinkus pastarąjį, nuotraukos bus išsaugotos dviem – originalia ir internetui tinkančia – rezoliucijomis. Galingasis modelis turės ir pilno rankinio nustatymo režimą. Be to, jame bus galima naudoti ne tik „xD“, bet ir SD/SD-HC tipo atminties korteles.

Naujasis fotoaparatas pasaulinėje prekyboje pasirodys rugsėjo mėnesį.

Praeitais metais „Fujifilm“ kompanija užėmė penkioliktą vietą tarp visų kompanijų pagal JAV užregistruotus technologinius patentus.

Šaltinis: „Fujifilm“
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Lietuvoje informacinių ir ryšio technologijų plėtra išlieka stabili (170)

Tarptautinės telekomunikacijų sąjungos duomenimis, Lietuva užima 41 vietą pagal informacinių ir ryšio technologijų plėtrą šalyje. skaityti »

Lapkričio 21 d.– Pasaulinė televizijos diena

Pirmoji televizija atsirado dar 1884 m., o kaip ji pasikeitė iki šiol? skaityti »

Vilnius pateko į klestinčių išmaniųjų miestų 100-uką

Švedų IT bendrovė „Easypark“ ištyrė 500 pasaulio miestų, iš kurių atrinko 100, atitinkančių aukštą technologinį lygį pagal žmogaus potencialo plėtros indeksą. skaityti »

Po sunkių traumų ligoniams atsigauti padeda ir virtuali realybė (27)

Virtualiosios realybės technologija nebėra inovacija, skirta vien tik pramogauti, ją įvertino ir medikai. skaityti »

Kas sukūrė pirmąją kompiuterio programą?

Pirmoji programuotoja gyveno laikais, kai kompiuteriai dar net neegzistavo skaityti »

JAV kuriamas dronas, kuris įvykdęs užduotį tiesiog išnyksta

JAV kuriamas dronas, kuris po užduoties įvykdymo tiesiog išnyksta - mokslinei fantastikai prilyginami reikalavimai buvo išpildyti skaityti »

5 neįtikėtinos inovacijos, greitai tapsiančios mums prieinama realybe

Naujausi technologijų gamintojų išradimai kuriami siekiant ne tik palengvinti žmonių kasdienybę, bet ir praturtinti jų gyvenimus. skaityti »

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ atkeliavo į Lietuvos rinką

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ nuo šiol tapo prieinamas dar 29 naujose šalyse. Inovatyviu technologiniu įrenginiu nuo šiol galės džiaugtis ir lietuviai. skaityti »

Ar žinote, kam dar naudojamas šviesolaidinis kabelis?

Šiais laikais išgirdęs žodį „šviesolaidis“ arba „optinis kabelis“ iš karto pagalvoji apie internetą. Tačiau, pasirodo, šviesolaidinis kabelis naudojamas ne tik interneto ryšiui užtikrinti. skaityti »

Lietuviai kurs sistemą, užkertančią neteisėtus ir kenkėjiškus bepiločių orlaivių veiksmus

Nepaisant spartaus plėtros tempo, dronai vis dar laikoma nauja technologija, todėl Europos Sąjungos mastu bepiločių orlaivių naudojimas iki šiol nėra vieningai reglamentuotas. skaityti »