Grėsmingosioms Irano raketoms prireikė „Photoshop“ pagalbos

Publikuota: 2008 m. liepos 11 d. penktadienis

Kai kurios Irane surengtų karinių mokymų, pavadintų „Didysis pranašas – 3“, nuotraukos, kuriose užfiksuotas vidutinio nuotolio raketų „Shihab-3“ paleidimas, yra suklastotos, pranešė Izraelio ir Vakarų žiniasklaida.

Šias nuotraukas Islamo revoliucijos sargybinių korpuso viešųjų ryšių skyrius buvo išplatinęs didžiausiosioms naujienų agentūroms ir dienraščių redakcijoms.

Irano kariškiai tvirtina mokymų metu paleidę 4 „Shihab-3“ raketas, tačiau oficialiai paskelbtoje jų paleidimo nuotraukoje aiškiai matyti, kad viena iš keturių raketų yra „pripiešta“, t.y., paprasčiausiai nukopijuota.

Kitoje mokymų nuotraukoje, kurią paskelbė Irano naujienų agentūra „Jamejam“, aiškiai matyti, kad viena iš keturių raketų nesugebėjo pakilti. Tačiau tos pačios nuotraukos versijoje, kurią išplatino Islamo revoliucijos sargybinių korpusas, paleidimo įrenginyje likusios raketos nebeliko. Ją pakeitė sėkmingo starto fragmentas.

„Tai ironiška: Iranas paleido šias raketas nurodydamas pademonstruoti savo galią, o vietoj to pademonstravo savo kvailumą“, – dienraščiui „Times“ sakė Tarptautinio strateginių studijų instituto ekspertas Markas Fitzpatrickas.

Pasak jo, akivaizdu, kad dūmų ir dulkių kamuolys šalia dešiniajame nuotraukos kampe matomos raketos yra nukopijuotas ir įterptas norint „patvirtinti“ nesugebėjusios pakilti raketos paleidimą. „Montuodami ją jie pasitelkė mėgėjus. Tai juokinga“, – pastebėjo ekspertas.

Šaltinis: www.balsas.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Lietuvoje informacinių ir ryšio technologijų plėtra išlieka stabili (170)

Tarptautinės telekomunikacijų sąjungos duomenimis, Lietuva užima 41 vietą pagal informacinių ir ryšio technologijų plėtrą šalyje. skaityti »

Lapkričio 21 d.– Pasaulinė televizijos diena

Pirmoji televizija atsirado dar 1884 m., o kaip ji pasikeitė iki šiol? skaityti »

Vilnius pateko į klestinčių išmaniųjų miestų 100-uką

Švedų IT bendrovė „Easypark“ ištyrė 500 pasaulio miestų, iš kurių atrinko 100, atitinkančių aukštą technologinį lygį pagal žmogaus potencialo plėtros indeksą. skaityti »

Po sunkių traumų ligoniams atsigauti padeda ir virtuali realybė (27)

Virtualiosios realybės technologija nebėra inovacija, skirta vien tik pramogauti, ją įvertino ir medikai. skaityti »

Kas sukūrė pirmąją kompiuterio programą?

Pirmoji programuotoja gyveno laikais, kai kompiuteriai dar net neegzistavo skaityti »

JAV kuriamas dronas, kuris įvykdęs užduotį tiesiog išnyksta

JAV kuriamas dronas, kuris po užduoties įvykdymo tiesiog išnyksta - mokslinei fantastikai prilyginami reikalavimai buvo išpildyti skaityti »

5 neįtikėtinos inovacijos, greitai tapsiančios mums prieinama realybe

Naujausi technologijų gamintojų išradimai kuriami siekiant ne tik palengvinti žmonių kasdienybę, bet ir praturtinti jų gyvenimus. skaityti »

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ atkeliavo į Lietuvos rinką

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ nuo šiol tapo prieinamas dar 29 naujose šalyse. Inovatyviu technologiniu įrenginiu nuo šiol galės džiaugtis ir lietuviai. skaityti »

Ar žinote, kam dar naudojamas šviesolaidinis kabelis?

Šiais laikais išgirdęs žodį „šviesolaidis“ arba „optinis kabelis“ iš karto pagalvoji apie internetą. Tačiau, pasirodo, šviesolaidinis kabelis naudojamas ne tik interneto ryšiui užtikrinti. skaityti »

Lietuviai kurs sistemą, užkertančią neteisėtus ir kenkėjiškus bepiločių orlaivių veiksmus

Nepaisant spartaus plėtros tempo, dronai vis dar laikoma nauja technologija, todėl Europos Sąjungos mastu bepiločių orlaivių naudojimas iki šiol nėra vieningai reglamentuotas. skaityti »