HTC kuria superkompiuterį, atsakysiantį į svarbiausius žmonijai klausimus

Publikuota: 2014 m. vasario 25 d. antradienis

Barselonoje vykstančiame mobiliųjų technologijų kongrese „Mobile World Congress“ bendrovė HTC pristatė „HTC Power To Give“ iniciatyvą, kurios tikslas – sukurti superkompiuterį, išnaudojant visų su „Android“ operacine sistema veikiančių išmaniųjų telefonų pajėgumus.

Šiuo metu beta (bandomojoje) stadijoje esančio projekto tikslas – paskatinti išmaniųjų telefonų savininkus išnaudoti nenaudojamus savo telefonų pajėgumus bei taip prisidėti prie visuomenei svarbių problemų sprendimo. Anot HTC, „Power To Give“ iniciatyva siekiama išspręsti tokius klausimus, kaip kova prieš vėžio, AIDS ir Alzheimerio ligas, taip pat gėlo vandens prieinamumo visame pasaulyje užtikrinimas, nežemiškos gyvybės paieškos ir kt.

Įgalinanti išmaniųjų telefonų su „Adroid“ OS savininkus reikšmingai prisidėti prie svarbių medicinos, mokslo ir ekologijos sričių tyrimų, „HTC Power To Give“ iniciatyva plėtojama kartu su dr. Davidu Andersonu iš Kalifornijos universiteto Berklyje. Tikimasi, kad šis projektas taps didžiausia pasaulyje savanoriškos kompiuterijos iniciatyva ir padės išnaudoti plačias išmaniųjų telefonų informacijos apdorojimo galimybes.

Apskaičiuota, kad milijonas „HTC One“ išmaniųjų telefonų, pajungtų prie „HTC Power To Give“ projekto savo informacijos apdorojimo pajėgumais prilygtų vienam iš 30-ies pasaulio superkompiuterių. Tai galėtų reikšmingai sutrumpinti vykdymų tyrimų ciklą, sumažinant informacijos apdorojimui skirtą laiką mėnesiais, metais ir net dešimtmečiais. Palyginimui – bendrovės IBM „World Community Grid“ iniciatyva, kurios dalyviai gali paaukoti neišnaudojamas savo kompiuterio, planšetės ar išmaniojo telefono galimybes mokslinei informacijai apdoroti, tyrėjams jau padovanojo beveik 900 tūkst. metų laiko mokslinių tyrimų medžiagos apdorojimui.

„Mes visuomet pasitelkdavome inovacijas, siekdami pakeisti mobiliųjų technologijų industriją. Tačiau ši idėja mūsų viziją stumteli vienu žingsniu į priekį. „HTC Power To Give“ iniciatyva leis išnaudoti nenaudojamą išmaniųjų telefonų potencialą bei taip prisidėti prie projektų, kurie gali pakeisti pasaulį. Kol kas mes svarstėme 1 mln. „HTC One“ išmaniųjų įtaką šiam projektui, tačiau vien per 2013-uosius metus pasaulyje buvo pagaminta per 780 milijonų išmaniųjų su „Android“. Tad belieka tik įsivaizduoti šio projekto potencialą ir reikšmę mūsų vaikams, išnaudojus didžiąją dalį pajėgumų“, - sakė viena iš HTC vadovių Cher Wang.

„Tai yra revoliucinis projektas, tapsiantis didžiausia pasaulyje savanoriškos kompiuterijos iniciatyva. Jis turės reikšmingos įtakos visam pasauliui dar daugelį metų“, - sakė projekto bendraautorius dr. Davidas Andersonas iš Kalifornijos universiteto Berklyje.

Prisijungti prie „HTC Power To Give“ bus itin paprasta – tereikės parsisiųsti nemokamą projekto aplikaciją iš „Google Play“ parduotuvės bei pasirinkti tyrimų programą, kuriai bus skiriami neišnaudojami telefono resursai. Mokslinę informaciją išmanieji apdoros tuomet, kai bus kraunami bei pajungti prie bevielio interneto.

Pradžioje „HTC Power To Give“ iniciatyva veiks su „HTC One“ šeimos bei „HTC Butterfly“ bei „HTC Butterfly S“ išmaniaisiais. Aplikaciją pritaikyti visiems su „Android“ veikiantiems išmaniaisiais numatoma per artimiausius pusę metų.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Kas laimės: lietuviškos technologijų baimės ar mašinos, atstojančios Dievą?

Kaip keičiantis technologijoms keičiasi pasaulis aplinkui? Apie tai kalbamės su informacinių technologijų ekspertu Arnoldu Lukošiumi. skaityti »

Kaip pradėti kurti „tech“ karjerą?

Darbo rinkos prognozės, vertinant 10–15 metų į priekį, didžiuliu greičiu ir toliau įtvirtina vieną svarbią kryptį – technologijas. skaityti »

Išmanieji telefonai: vyresniesiems – susisiekti, jaunimui – išsiskirti iš minios

Vienas labiausiai pastebimų „tūkstantmečio“ vaikų išskirtinumų – aktyvus naudojimasis išmaniosiomis technologijomis. O šias technologijas kuriančioms kompanijoms tai – ir iššūkis, ir galimybė. skaityti »

Vaikų laisvalaikis internete – leisti ar drausti?

Internetinės svetainės, socialiniai tinklai ir kompiuteriniai žaidimai neretai kelią susirūpinimą ne vienam savo atžalą saugančiam tėvui. skaityti »

Sukurtas atminties lustas padės greičiau apdoroti informaciją

Kalifornijos technologijos instituto tyrėjai sukūrė lustą, padėsiantį greičiau apdoroti informaciją mažesniuose įrenginiuose. skaityti »

„Samsung“ pristatė itin greitą ir patikimą nešiojamą diską „SSD T5“

Įrenginys turi naujausią 64 sluoksnių „V-NAND“ technologiją, todėl pasižymi vienu didžiausių rinkoje įrašymo greičiu, duomenų užšifravimu bei yra kompaktiško, bet patvaraus dizaino. skaityti »

Pirmasis telefonas vaikui: į ką atkreipti dėmesį perkant?

Rugsėjis tėveliams ir jų atžaloms, pradedančioms eiti į mokyklą, atneša nemažai iššūkių. Kai kuriems jų tenka pasirūpinti ne tik būtinais mokykliniais reikmenimis, tačiau ir tokiais pirkiniais kaip išmanusis telefonas. skaityti »

„IFA 2017“ parodoje – „Samsung“ produktai, keičiantys žmogaus kasdienybę

Šiuo metu Berlyne vykstančioje technologijų parodoje „IFA 2017“ „Samsung“ pristatė produktus, kurie, anot kompanijos atstovų, netolimoje ateityje pakeis mūsų kasdienybę. skaityti »

„Fitbit“ pristatė išmanųjų laikrodį „Ionic“

Fizinio aktyvumo apyrankių ir laikrodžių gamintoja „Fitbit“ šią savaitę pristatė ilgai lauktą produktą – išmanųjį laikrodį sportuojantiems „Fitbit Ionic“. skaityti »

Kaip išsirinkti planšetinį kompiuterį mokiniui?

Labai didelis planšetinių kompiuterių mobilumas suderintas su aukšto lygio funkcionalumu ir mažesnėmis nei nešiojamų kompiuterių kainomis lemia, kad ruošiantis mokyklai tikrai verta pagalvoti būtent apie šio įrenginio įsigijimą. skaityti »