HTC kuria superkompiuterį, atsakysiantį į svarbiausius žmonijai klausimus

Publikuota: 2014 m. vasario 25 d. antradienis

Barselonoje vykstančiame mobiliųjų technologijų kongrese „Mobile World Congress“ bendrovė HTC pristatė „HTC Power To Give“ iniciatyvą, kurios tikslas – sukurti superkompiuterį, išnaudojant visų su „Android“ operacine sistema veikiančių išmaniųjų telefonų pajėgumus.

Šiuo metu beta (bandomojoje) stadijoje esančio projekto tikslas – paskatinti išmaniųjų telefonų savininkus išnaudoti nenaudojamus savo telefonų pajėgumus bei taip prisidėti prie visuomenei svarbių problemų sprendimo. Anot HTC, „Power To Give“ iniciatyva siekiama išspręsti tokius klausimus, kaip kova prieš vėžio, AIDS ir Alzheimerio ligas, taip pat gėlo vandens prieinamumo visame pasaulyje užtikrinimas, nežemiškos gyvybės paieškos ir kt.

Įgalinanti išmaniųjų telefonų su „Adroid“ OS savininkus reikšmingai prisidėti prie svarbių medicinos, mokslo ir ekologijos sričių tyrimų, „HTC Power To Give“ iniciatyva plėtojama kartu su dr. Davidu Andersonu iš Kalifornijos universiteto Berklyje. Tikimasi, kad šis projektas taps didžiausia pasaulyje savanoriškos kompiuterijos iniciatyva ir padės išnaudoti plačias išmaniųjų telefonų informacijos apdorojimo galimybes.

Apskaičiuota, kad milijonas „HTC One“ išmaniųjų telefonų, pajungtų prie „HTC Power To Give“ projekto savo informacijos apdorojimo pajėgumais prilygtų vienam iš 30-ies pasaulio superkompiuterių. Tai galėtų reikšmingai sutrumpinti vykdymų tyrimų ciklą, sumažinant informacijos apdorojimui skirtą laiką mėnesiais, metais ir net dešimtmečiais. Palyginimui – bendrovės IBM „World Community Grid“ iniciatyva, kurios dalyviai gali paaukoti neišnaudojamas savo kompiuterio, planšetės ar išmaniojo telefono galimybes mokslinei informacijai apdoroti, tyrėjams jau padovanojo beveik 900 tūkst. metų laiko mokslinių tyrimų medžiagos apdorojimui.

„Mes visuomet pasitelkdavome inovacijas, siekdami pakeisti mobiliųjų technologijų industriją. Tačiau ši idėja mūsų viziją stumteli vienu žingsniu į priekį. „HTC Power To Give“ iniciatyva leis išnaudoti nenaudojamą išmaniųjų telefonų potencialą bei taip prisidėti prie projektų, kurie gali pakeisti pasaulį. Kol kas mes svarstėme 1 mln. „HTC One“ išmaniųjų įtaką šiam projektui, tačiau vien per 2013-uosius metus pasaulyje buvo pagaminta per 780 milijonų išmaniųjų su „Android“. Tad belieka tik įsivaizduoti šio projekto potencialą ir reikšmę mūsų vaikams, išnaudojus didžiąją dalį pajėgumų“, - sakė viena iš HTC vadovių Cher Wang.

„Tai yra revoliucinis projektas, tapsiantis didžiausia pasaulyje savanoriškos kompiuterijos iniciatyva. Jis turės reikšmingos įtakos visam pasauliui dar daugelį metų“, - sakė projekto bendraautorius dr. Davidas Andersonas iš Kalifornijos universiteto Berklyje.

Prisijungti prie „HTC Power To Give“ bus itin paprasta – tereikės parsisiųsti nemokamą projekto aplikaciją iš „Google Play“ parduotuvės bei pasirinkti tyrimų programą, kuriai bus skiriami neišnaudojami telefono resursai. Mokslinę informaciją išmanieji apdoros tuomet, kai bus kraunami bei pajungti prie bevielio interneto.

Pradžioje „HTC Power To Give“ iniciatyva veiks su „HTC One“ šeimos bei „HTC Butterfly“ bei „HTC Butterfly S“ išmaniaisiais. Aplikaciją pritaikyti visiems su „Android“ veikiantiems išmaniaisiais numatoma per artimiausius pusę metų.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Kas ketvirtas Lietuvos verslininkas pirmiausia laukia pokyčių švietimo sistemoje

Nuo realių darbo rinkos poreikių atitrūkusi Lietuvos švietimo sistema tampa kliūtimi kuriant geresnį gyvenimą Lietuvoje. Tuo įsitikinęs kas ketvirtas šalies verslininkas, įžvelgiantis švietimo sistemos reformų būtinybę. skaityti »

Kaip pasikeitusi darbo rinka diktuoja technologijų madas?

Prognozuojama, kad iki 2020–ųjų 40 proc. pasaulio gyventojų dirbs patys sau – vyraus laisvai samdomo darbo rinka. skaityti »

Kam reikalinga 360 laipsnių vaizdo kamera?

Dažniausiai apie 360 laipsnių vaizdo kamerą pagalvoja atostogas planuojantys žmonės, mėgstantys fiksuoti akimirkas kalnuose, ekskursijose po miestą ir t.t. skaityti »

Keturi būdai, kaip apsaugoti išmaniuosius vasaros karščių metu

Temperatūrai lauke stipriai šovus į viršų, lietuviai turėtų saugotis ne tik patys, bet ir pagalvoti apie savo išmaniuosius įrenginius. skaityti »

Kur Lietuvoje rastume daugiausiai televizoriaus pultelių?

Kas svarbiausia, renkantis naują televizorių, kokie dalykai, susiję su šiais prietaisais, labiausiai erzina skirtingų miestų gyventojus ir kuriame šalies krašte galima rasti daugiausiai televizoriaus pultelių? skaityti »

ES Bendrasis duomenų apsaugos reglamentas vartotojams suteiks daugiau teisių, įmonėms – pareigų

Dėl technologinių pasiekimų pasaulyje sukurtų, apdorotų ir dalijamų duomenų kiekis pastaraisiais metais pasiekė nenumatytas proporcijas. skaityti »

Robotizacija kurs naujas darbo vietas

Pramonė neišvengiamai turi pereiti prie robotizacijos tam, kad būtų didinamas darbų efektyvumas, atliekamų užduočių tikslumas ir užtikrinamas saugumas. Taip tikina ekspertai ir priduria, kad robotų kuriama ekonominė nauda – akivaizdi. skaityti »

Svarbiausios televizorių savybės žaidimų mėgėjams

Pastaraisiais metais žaidimų rinkai skirtos konsolės smarkiai patobulėjo – naujausi įrenginiai palaiko ir 4K grafiką, ir aukštą dinaminį diapazoną. skaityti »

„Microsoft“ technologija leis valdyti išmanųjį be rankų

„Microsoft Research“ sukūrė technologiją „GlassHands“, kuri leidžia valdyti mobilųjį įrenginį rankų judesiais ore ar ant bet kokio norimo paviršiaus. skaityti »

Nuo šiol kompiuteriui krauti nebereikės laidų

Belaidis krovimas tampa viena naujausių technologijų, kurias siūlo mobiliųjų telefonų ir planšečių gamintojai. skaityti »