Į Lietuvą atvyksta geriausios „Windows Phone“ programėlės kūrėjas

Publikuota: 2012 m. lapkričio 8 d. ketvirtadienis

Šį savaitgalį, lapkričio 9-11 dienomis vyksiančiose mobiliųjų programėlių dirbtuvėse „AppCamp“ geriausiai „Windows Phone“ vartotojų  vertinamos programėlės kūrėjas ir „Skype“ programuotojas Gergely Oroszas pasidalins savo sėkminga patirtimi. Pranešėjas pristatys kokteilių receptų programėlės „Cocktail Flow“ kūrimo istoriją ir patars renginio dalyviams, kaip geriau išnaudoti „Windows Phone“ platformos pranašumus.

„Jei dabar nuspręsčiau kurti visiškai naują programėlę, pirmiausia ją kurčiau „Windows Phone“ operacinei sistemai. Su savo komanda esame sukūrę programėlių beveik visoms išmaniųjų telefonų sistemoms, tačiau naujam produktui rinktumėmės „Windows Phone“. Ši rinka kol kas yra neperpildyta, o programavimo įrankiai yra ko gero patogiausi tarp mobiliųjų operacinių sistemų, todėl „Windows Phone“ programėles reikėtų kurti kuo greičiau“, – sakė Gergely Oroszas.

„Windows Phone“ – tai palyginti nauja operacinė sistema, todėl šiuo metu joje yra palyginti daug neužpildytų programėlių nišų. „Paskutinis sistemos atnaujinimas atveria didžiules galimybes pasiekti itin platų vartotojų ratą, todėl programuotojai turėtų pasinaudoti galimybe ir vieni pirmųjų pradėti kurti „Windows Phone“ programėles“, - sakė G. Oroszas.

Sėkmingos programėlės receptas

G. Orosz „Windows Phone“ programėles pradėjo kurti nuo pačios pirmosios sistemos gyvavimo dienos. Pirmoji jo sukurta programėlė „Cocktail Flow“ iškart susilaukė sėkmės ir ilgą laiką laikėsi geriausiai apmokamų programėlių šimtuke. Įkvėptas „Cocktail Flow“ sėkmės G. Oroszas su komanda sukūrė dar keletą „Windows Phone“ programėlių, kurios kartu jau yra parsisiųstos daugiau nei 1,5 mln. kartų. Šis projektas taip pat tapo naudingas ir finansiškai.

Pasak G. Oroszo, norint sukurti sėkmingą programėlę, svarbu suburti puikią komandą, pasižymėti išskirtiniu dizainu ir kūrybingu mąstymu. Programėlės išvaizda yra labai svarbi, nes turi patraukti vartotojo dėmesį per pirmąsias naudojimosi akimirkas. Vartotojui programėlė turi pasiūlyti kažką originalaus ir naudingo, o gera ir motyvuota programuotojų komanda turėtų šią idėja sėkmingai įgyvendinti.

Pristačius operacinę sistemą „Windows 8” programuotojams atsiveria daugiau galimybių

Per dvejus „Windows Phone“ gyvavimo metus programuotojai iš viso pasaulio šiai sistemai jau sukūrė 120 tūkst. aplikacijų. Šiuo metu „Windows Phone“ veikia 50 kalbų 191 šalyje. Programėlių parduotuvė kasdien pasipildo naujausiais žaidimais, produktyvumo aplikacijomis ir verslo įrankiais.

„Per dvejus metus „Windows Phone“ pavyko pasiekti daugiau nei per ta patį laikotarpį pasiekė kitos populiariausios išmaniųjų telefonų operacinės sistemos. Ką tik pasauliui pristatėme naująją „Windows 8“ operacinę sistemą, kuri pasieks tiek šiandieninius kompiuterius, tiek ir visiškai naujus įrenginius – planšetes, hibridinius ir lietimui jautrius nešiojamuosius kompiuterius. Šios naujovės atveria dar platesnes galimybes programuotojams“, – sakė „Microsoft“ technologijų ekspertas Tautvydas Dagys.

Novatoriškų programėlių kūrėjams skiriamos piniginės premijos

Siekiant paskatinti pasaulio programuotojus kurti „Windows Phone“  mobiliąsias programėles šių metų pradžioje buvo pristatyta speciali programą „AppCampus“. Šios programos dalyviams skiriamos premijos nuo 20 iki 70 tūkstančių eurų. Sąlyginai paprastoms programėlėms, kurios veikia savarankiškai ir nereikalauja kitų tinklo paslaugų, „AppCampus“ gali skirti 20 tūkst. eurų premiją. Programėlės, kurios naudoja tinklo paslaugas, informaciją ar kitą turinį iš interneto, pretenduoja į 50 tūkst. eurų premiją. Didžiausią 70 tūkstančių eurų premiją gali gauti programėlės, kurios naudoja mobiliųjų internetą, analizuoja gautus duomenis ir vartotojams kuria unikalius patarimus ar pasiūlymus.

Į „AppCampus“ gali pretenduoti programuotojai, kurių sukurtos mobiliosios aplikacijos atitinka programos kokybės kriterijus. „AppCampus“ premijas gali gauti tik unikalios ir inovatyvios idėjos, kurios dar nebuvo įgyvendintos kitose išmaniųjų telefonų operacinėse sistemose. Be to, aplikacijos turi išnaudoti pagrindinius „Windows Phone“ operacinės sistemos privalumus, taip pat turėti potencialo toliau plėsti programėlių ekosistemą. Sukurtos programėlės taip pat turi išsiskirti elegantišku dizainu ir aukšta technine kokybe.

Pateikti programėlės idėją ir sužinoti daugiau informacijos galima per tinklalapį http://www.appcampus.fi/. Susisiekti su programos kuratoriais galima „Twitter“ paskyroje @appcampusfi ir „Facebook“ www.facebook.com/appcampus.fi.

 

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Kam dažniausiai žmonės naudoja išmaniuosius telefonus?

Šiuo metu pasaulyje yra 2,32 milijardai išmaniųjų telefonų vartotojų, o iki 2020-ųjų šis skaičius paaugs dar iki 500 milijonų. skaityti »

Per 2017 m. III ketv. Lietuvoje įregistruotas 13 281 incidentas kibernetinėje erdvėje (3)

CERT-LT duomenimis, apie penktadalį visų incidentų sudarė kenkimo programinė įranga: virusai (įskaitant išpirkos reikalaujančias kenkimo programas „ransomware“), Trojos arkliai ir pan. skaityti »

Atšalus telefonus sugadiname dažniau: 5 patarimai, kaip išmaniuoju naudotis saugiai

Beveik 60 proc. Lietuvos gyventojų labiausiai jaudinasi dėl mobilaus telefono vagystės, tačiau daug dažniau telefonus iš žmonių atima neatsakingas jų pačių elgesys. skaityti »

Vandeniui atspari išmanioji apyrankė „Samsung Gear Fit2 Pro“ jau Lietuvoje

Naujas įrenginys atitinka 5 atmosferų atsparumo vandeniui standartą, tačiau yra skirtas ne tik plaukiojimui, bet ir kitai fizinei veiklai bei sveiko gyvenimo būdo stebėsenai. skaityti »

„Dell Technologies“ įkūrė Daiktų interneto skyrių

„Dell Technologies“ neatsilieka nuo šios evoliucijos ir kuria naujas vizijas bei strategijas, kad padėtų klientams pasiekti skaitmeninę ateitį saugiai valdant sudėtingą ir dažnai fragmentuotą daiktų interneto struktūrą. skaityti »

Dirbtinis intelektas vaizduotės spąstuose – jis bus kitoks nei tikimės

Dirbtinis intelektas ne atkeliauja – jis jau čia. Ir nors iki mokslinėje fantastikoje matomo superproto liko dar mažiausiai keli dešimtmečiai, kasdien susiduriame su elementaresnėmis jo formomis. skaityti »

Galimybės, kurias verslui atveria didieji duomenys: pamatyti daugiau, įžvelgti tiksliau

Pirkėjų elgsenos realiuoju laiku stebėjimas. Naršymo internete sekimas. Tai tik nedidelė kasdien verslo renkamų duomenų dalis, toli gražu neatspindinti didžiųjų duomenų aprėpčių ir potencialo. skaityti »

ABC tėveliams: programėlės, kurias reikia įdiegti vaiko išmaniajame

Remiantis „Influence Central“ vykdyto tyrimo duomenimis, 10 metų – tai amžius, kuomet vaikai paprastai gauna savo pirmąjį išmanųjį telefoną. skaityti »

Lietuviai vis dažniau perka internetu

Interneto naudotojų Lietuvoje pirkimo įpročiai rodo, kad pusė elektroninių parduotuvių klientų pinigines internetiniam pirkiniui atveria bent kartą per 3 mėnesius. skaityti »

Kaip pasirinkti monitorių, jei daug laiko praleidžiate prie kompiuterio

Šiais laikais siūloma monitorių įvairovė reiškia, kad beveik kiekvienas gali atrasti tai, ko jam reikia. skaityti »