Į Lietuvą atvyksta geriausios „Windows Phone“ programėlės kūrėjas

Publikuota: 2012 m. lapkričio 8 d. ketvirtadienis

Šį savaitgalį, lapkričio 9-11 dienomis vyksiančiose mobiliųjų programėlių dirbtuvėse „AppCamp“ geriausiai „Windows Phone“ vartotojų  vertinamos programėlės kūrėjas ir „Skype“ programuotojas Gergely Oroszas pasidalins savo sėkminga patirtimi. Pranešėjas pristatys kokteilių receptų programėlės „Cocktail Flow“ kūrimo istoriją ir patars renginio dalyviams, kaip geriau išnaudoti „Windows Phone“ platformos pranašumus.

„Jei dabar nuspręsčiau kurti visiškai naują programėlę, pirmiausia ją kurčiau „Windows Phone“ operacinei sistemai. Su savo komanda esame sukūrę programėlių beveik visoms išmaniųjų telefonų sistemoms, tačiau naujam produktui rinktumėmės „Windows Phone“. Ši rinka kol kas yra neperpildyta, o programavimo įrankiai yra ko gero patogiausi tarp mobiliųjų operacinių sistemų, todėl „Windows Phone“ programėles reikėtų kurti kuo greičiau“, – sakė Gergely Oroszas.

„Windows Phone“ – tai palyginti nauja operacinė sistema, todėl šiuo metu joje yra palyginti daug neužpildytų programėlių nišų. „Paskutinis sistemos atnaujinimas atveria didžiules galimybes pasiekti itin platų vartotojų ratą, todėl programuotojai turėtų pasinaudoti galimybe ir vieni pirmųjų pradėti kurti „Windows Phone“ programėles“, - sakė G. Oroszas.

Sėkmingos programėlės receptas

G. Orosz „Windows Phone“ programėles pradėjo kurti nuo pačios pirmosios sistemos gyvavimo dienos. Pirmoji jo sukurta programėlė „Cocktail Flow“ iškart susilaukė sėkmės ir ilgą laiką laikėsi geriausiai apmokamų programėlių šimtuke. Įkvėptas „Cocktail Flow“ sėkmės G. Oroszas su komanda sukūrė dar keletą „Windows Phone“ programėlių, kurios kartu jau yra parsisiųstos daugiau nei 1,5 mln. kartų. Šis projektas taip pat tapo naudingas ir finansiškai.

Pasak G. Oroszo, norint sukurti sėkmingą programėlę, svarbu suburti puikią komandą, pasižymėti išskirtiniu dizainu ir kūrybingu mąstymu. Programėlės išvaizda yra labai svarbi, nes turi patraukti vartotojo dėmesį per pirmąsias naudojimosi akimirkas. Vartotojui programėlė turi pasiūlyti kažką originalaus ir naudingo, o gera ir motyvuota programuotojų komanda turėtų šią idėja sėkmingai įgyvendinti.

Pristačius operacinę sistemą „Windows 8” programuotojams atsiveria daugiau galimybių

Per dvejus „Windows Phone“ gyvavimo metus programuotojai iš viso pasaulio šiai sistemai jau sukūrė 120 tūkst. aplikacijų. Šiuo metu „Windows Phone“ veikia 50 kalbų 191 šalyje. Programėlių parduotuvė kasdien pasipildo naujausiais žaidimais, produktyvumo aplikacijomis ir verslo įrankiais.

„Per dvejus metus „Windows Phone“ pavyko pasiekti daugiau nei per ta patį laikotarpį pasiekė kitos populiariausios išmaniųjų telefonų operacinės sistemos. Ką tik pasauliui pristatėme naująją „Windows 8“ operacinę sistemą, kuri pasieks tiek šiandieninius kompiuterius, tiek ir visiškai naujus įrenginius – planšetes, hibridinius ir lietimui jautrius nešiojamuosius kompiuterius. Šios naujovės atveria dar platesnes galimybes programuotojams“, – sakė „Microsoft“ technologijų ekspertas Tautvydas Dagys.

Novatoriškų programėlių kūrėjams skiriamos piniginės premijos

Siekiant paskatinti pasaulio programuotojus kurti „Windows Phone“  mobiliąsias programėles šių metų pradžioje buvo pristatyta speciali programą „AppCampus“. Šios programos dalyviams skiriamos premijos nuo 20 iki 70 tūkstančių eurų. Sąlyginai paprastoms programėlėms, kurios veikia savarankiškai ir nereikalauja kitų tinklo paslaugų, „AppCampus“ gali skirti 20 tūkst. eurų premiją. Programėlės, kurios naudoja tinklo paslaugas, informaciją ar kitą turinį iš interneto, pretenduoja į 50 tūkst. eurų premiją. Didžiausią 70 tūkstančių eurų premiją gali gauti programėlės, kurios naudoja mobiliųjų internetą, analizuoja gautus duomenis ir vartotojams kuria unikalius patarimus ar pasiūlymus.

Į „AppCampus“ gali pretenduoti programuotojai, kurių sukurtos mobiliosios aplikacijos atitinka programos kokybės kriterijus. „AppCampus“ premijas gali gauti tik unikalios ir inovatyvios idėjos, kurios dar nebuvo įgyvendintos kitose išmaniųjų telefonų operacinėse sistemose. Be to, aplikacijos turi išnaudoti pagrindinius „Windows Phone“ operacinės sistemos privalumus, taip pat turėti potencialo toliau plėsti programėlių ekosistemą. Sukurtos programėlės taip pat turi išsiskirti elegantišku dizainu ir aukšta technine kokybe.

Pateikti programėlės idėją ir sužinoti daugiau informacijos galima per tinklalapį http://www.appcampus.fi/. Susisiekti su programos kuratoriais galima „Twitter“ paskyroje @appcampusfi ir „Facebook“ www.facebook.com/appcampus.fi.

 

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Kas ketvirtas Lietuvos verslininkas pirmiausia laukia pokyčių švietimo sistemoje

Nuo realių darbo rinkos poreikių atitrūkusi Lietuvos švietimo sistema tampa kliūtimi kuriant geresnį gyvenimą Lietuvoje. Tuo įsitikinęs kas ketvirtas šalies verslininkas, įžvelgiantis švietimo sistemos reformų būtinybę. skaityti »

Kaip pasikeitusi darbo rinka diktuoja technologijų madas?

Prognozuojama, kad iki 2020–ųjų 40 proc. pasaulio gyventojų dirbs patys sau – vyraus laisvai samdomo darbo rinka. skaityti »

Kam reikalinga 360 laipsnių vaizdo kamera?

Dažniausiai apie 360 laipsnių vaizdo kamerą pagalvoja atostogas planuojantys žmonės, mėgstantys fiksuoti akimirkas kalnuose, ekskursijose po miestą ir t.t. skaityti »

Keturi būdai, kaip apsaugoti išmaniuosius vasaros karščių metu

Temperatūrai lauke stipriai šovus į viršų, lietuviai turėtų saugotis ne tik patys, bet ir pagalvoti apie savo išmaniuosius įrenginius. skaityti »

Kur Lietuvoje rastume daugiausiai televizoriaus pultelių?

Kas svarbiausia, renkantis naują televizorių, kokie dalykai, susiję su šiais prietaisais, labiausiai erzina skirtingų miestų gyventojus ir kuriame šalies krašte galima rasti daugiausiai televizoriaus pultelių? skaityti »

ES Bendrasis duomenų apsaugos reglamentas vartotojams suteiks daugiau teisių, įmonėms – pareigų

Dėl technologinių pasiekimų pasaulyje sukurtų, apdorotų ir dalijamų duomenų kiekis pastaraisiais metais pasiekė nenumatytas proporcijas. skaityti »

Robotizacija kurs naujas darbo vietas

Pramonė neišvengiamai turi pereiti prie robotizacijos tam, kad būtų didinamas darbų efektyvumas, atliekamų užduočių tikslumas ir užtikrinamas saugumas. Taip tikina ekspertai ir priduria, kad robotų kuriama ekonominė nauda – akivaizdi. skaityti »

Svarbiausios televizorių savybės žaidimų mėgėjams

Pastaraisiais metais žaidimų rinkai skirtos konsolės smarkiai patobulėjo – naujausi įrenginiai palaiko ir 4K grafiką, ir aukštą dinaminį diapazoną. skaityti »

„Microsoft“ technologija leis valdyti išmanųjį be rankų

„Microsoft Research“ sukūrė technologiją „GlassHands“, kuri leidžia valdyti mobilųjį įrenginį rankų judesiais ore ar ant bet kokio norimo paviršiaus. skaityti »

Nuo šiol kompiuteriui krauti nebereikės laidų

Belaidis krovimas tampa viena naujausių technologijų, kurias siūlo mobiliųjų telefonų ir planšečių gamintojai. skaityti »