Ilja Laurs su Mindaugu Glodu įkūrė rizikos kapitalo fondą „Nextury Ventures“

Publikuota: 2013 m. gruodžio 17 d. antradienis

Garsiausias Lietuvos verslininkas ir investuotojas Ilja Laurs bei buvęs „Microsoft“ Baltijos šalių padalinio generalinis direktorius, o vėliau „Microsoft“ sprendimų sveikatos apsaugai direktorius Centrinei ir Rytų Europai Mindaugas Glodas įkūrė rizikos kapitalo fondą „Nextury Ventures“. Fondas, kuris ketina aktyviai bendradarbiauti su mokslo bei švietimo įstaigomis, ieškos ir ankstyvoje stadijoje investuos į potencialą turinčius verslo startuolius ne tik Lietuvoje, bet ir kaimyninėse šalyse.

„Pastaruoju metu investicinei veiklai Lietuvoje skiriu vis daugiau dėmesio – nuolat tenka vertinti investicinius projektus, o neseniai į keletą investavau, tarp jų – „dalinuosi.lt“ ir „Cheap Data Communications“. Tai subrandino poreikį įkurti rizikos kapitalo fondą, kuris čia, Lietuvoje, ar greta jos ieškotų ankstyvoje kūrimo stadijoje  esančių milijardo dolerių vertų idėjų. Fondas bendradarbiaus su mokslo, švietimo įstaigomis – norime būti arti bendruomenių, jaunimo ir skatinti jį pradėti kurti pasaulines sėkmės istorijas. Kad tai įmanoma, liudija mano asmeninė patirtis“, – ISM universitete pristatydamas „Nextury Ventures“ fondą sakė jo įkūrėjas Ilja Laurs.

„Lietuvoje verslo startuoliai yra tikrai suaktyvėję, o rizikos kapitalo fondų, kurie užsiimtų ne vien finansine ir valdymo pagalba, bet ir padėtų aktyviai plėtoti verslą, trūksta. Mes ieškosime ir investuosime į mobiliosios, interneto ar technologijų industrijų projektus. Manome, kad būtent prie tokių idėjų sėkmės galėsime prisidėti daugiausiai, nes su Ilja turime sukaupę didžiulę tarptautinę patirtį ir ryšius technologijų sektoriuje“, – sakė 15 metų korporacijose „Microsoft“ ir IBM išdirbęs „Nextury Ventures“ įkūrėjas ir generalinis direktorius Mindaugas Glodas.

Padės augti greičiau

„Nextury Ventures“ fondas orientuosis į ankstyvos stadijos projektus ir veiks pagal JAV Silicio slėnio rizikos kapitalo fondams būdingus principus. „Steigiame bene pirmąjį Lietuvoje investicinį operacinį fondą, kuris užsiims ne tik finansine pagalba, bet padės plėtoti idėjas išvengiant administracinės naštos. Kartais netgi pats fondas suteiks darbo jėgą, kad greitai būtų patikrinta, ar idėja perspektyvi. Projektams padėsime augti maksimaliai sparčiai ir teisinga kryptimi teikdami strategines konsultacijas bei įtraukdami platų ir įvairių sričių aukščiausio lygio vadovų-patarėjų būrį“, – sakė I. Laurs.

Prie jaunųjų verslininkų ugdymo prisidės ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas. „Net 24 procentai mūsų universiteto bakalauro absolventų turi savo verslą, dalis jų – Lietuvoje jau pripažinti startuoliai. Žiūrime į „Nextury Ventures” fondo veiklą su didele viltimi, nes esame tikri, kad Lietuvos ekonomikos potencialas tiesiogiai priklauso nuo verslumo ugdymo ir pasitikėjimo jaunaisiais inovatoriais“, – sakė  ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto strateginės plėtros direktorius dr. Vilius Kontrimas.

„Nextury Ventures“ fondas taip pat yra užmezgęs ryšius ir padės startuoliams gauti geriausius bendrųjų paslaugų teikėjus, pavyzdžiui, finansų ir buhalterijos, teisės, personalo vadybos, ryšių su visuomene, rinkodaros ir kitų paslaugų.

Neapsiribos Lietuva

Naujų projektų „Nextury Ventures“ įkūrėjai žada ne tik laukti, bet ir ieškoti patys. „Vertindami naujų projektų potencialą žiūrėsime į du esminius dalykus – projekto iniciatyvinę komandą ir idėjos potencialą. Visus kitus klausimus, esame įsitikinę, galime padėti sutvarkyti. Orientuosimės į verslas-vartotojui projektus, t.y. naujoves, kurios yra skirtos ar kurią vertę galutiniam vartotojui. Be to, žinome pasaulines tendencijas ir tarptautinių rizikos kapitalo fondų prioritetines kryptis, todėl ieškome projektų, kurie tiktų į minėtų fondų formuojamą portfelį“, – sakė M. Glodas.

Per kelerius metus „Nextury Ventures“ turėtų tapti tarptautiniu fondu. Įkūrėjai mato milžinišką neišnaudotą potencialą Baltarusijoje, Ukrainoje, Rusijoje – ten startuolių sritis dar mažiau brandi nei Lietuvoje, nors pačios rinkos – didesnės. Aktyviai bendradarbiauti „Nextury Ventures“ kūrėjai ketina ir su Lietuvoje jau veikiančiais rizikos kapitalo fondais.

„Versli Lietuva“ siekia padėti apjungiant ir konsoliduojant šalies startuolių ekosistemą, ją ugdant ir rūpinantis jos plėtra. Labai džiaugiamės, kad privačia iniciatyva kuriamas ankstyvosios rizikos kapitalo fondas papildys kol kas negausias tokio kapitalo fondų gretas Lietuvoje ir sustiprins ekosistemą. Kitas svarbus niuansas – fondą kuria garsūs, patyrę ir plačiai žinomi verslininkai. Vietinės rinkos žinios leis suteikti pagalbą ir finansinę paramą turintiems didžiausią potencialą šalies pradedantiems technologiniams verslams, o jų intencijos ieškoti investicijoms potencialių startuolių kaimyninėse šalyse tik dar labiau sustiprins mūsų šalies įvaizdį kaip vienos sparčiausiai augančių rizikos kapitalo rinkų Baltijos šalyse“, – sakė VšĮ „Versli Lietuva“ generalinis direktorius Mantas Nocius.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Lietuvoje informacinių ir ryšio technologijų plėtra išlieka stabili (170)

Tarptautinės telekomunikacijų sąjungos duomenimis, Lietuva užima 41 vietą pagal informacinių ir ryšio technologijų plėtrą šalyje. skaityti »

Lapkričio 21 d.– Pasaulinė televizijos diena

Pirmoji televizija atsirado dar 1884 m., o kaip ji pasikeitė iki šiol? skaityti »

Vilnius pateko į klestinčių išmaniųjų miestų 100-uką

Švedų IT bendrovė „Easypark“ ištyrė 500 pasaulio miestų, iš kurių atrinko 100, atitinkančių aukštą technologinį lygį pagal žmogaus potencialo plėtros indeksą. skaityti »

Po sunkių traumų ligoniams atsigauti padeda ir virtuali realybė (20)

Virtualiosios realybės technologija nebėra inovacija, skirta vien tik pramogauti, ją įvertino ir medikai. skaityti »

Kas sukūrė pirmąją kompiuterio programą?

Pirmoji programuotoja gyveno laikais, kai kompiuteriai dar net neegzistavo skaityti »

JAV kuriamas dronas, kuris įvykdęs užduotį tiesiog išnyksta

JAV kuriamas dronas, kuris po užduoties įvykdymo tiesiog išnyksta - mokslinei fantastikai prilyginami reikalavimai buvo išpildyti skaityti »

5 neįtikėtinos inovacijos, greitai tapsiančios mums prieinama realybe

Naujausi technologijų gamintojų išradimai kuriami siekiant ne tik palengvinti žmonių kasdienybę, bet ir praturtinti jų gyvenimus. skaityti »

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ atkeliavo į Lietuvos rinką

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ nuo šiol tapo prieinamas dar 29 naujose šalyse. Inovatyviu technologiniu įrenginiu nuo šiol galės džiaugtis ir lietuviai. skaityti »

Ar žinote, kam dar naudojamas šviesolaidinis kabelis?

Šiais laikais išgirdęs žodį „šviesolaidis“ arba „optinis kabelis“ iš karto pagalvoji apie internetą. Tačiau, pasirodo, šviesolaidinis kabelis naudojamas ne tik interneto ryšiui užtikrinti. skaityti »

Lietuviai kurs sistemą, užkertančią neteisėtus ir kenkėjiškus bepiločių orlaivių veiksmus

Nepaisant spartaus plėtros tempo, dronai vis dar laikoma nauja technologija, todėl Europos Sąjungos mastu bepiločių orlaivių naudojimas iki šiol nėra vieningai reglamentuotas. skaityti »