Informacinės visuomenės kūrimo technologijos parodoje „Cebit 2003“

Publikuota: 2003 m. vasario 25 d. antradienis
Kovo 12 – 19 dienomis Vokietijoje, Hanoveryje, vyks didžiausia pasaulyje informacinių technologijų ir telekomunikacijų paroda „Cebit 2003“. Apie tai jau rašėme mūsų el. žurnale. Šį kartą plačiau apie bendrovės „Penki kontinentai“ dalyvavimą parodoje. Parodoje bendrovė dalyvauja jau penktą kartą. Šįmet bendrovė prisistatys kartu su kitomis Lietuvos ITT įmonėmis asociacijos „Infobalt“ jungtiniame stende Nr.G52 6-oje salėje. O bendrovės antrinė įmonė „Penkių kontinentų bankinės technologijos“ parodoje turės atskirą stendą Nr.1.0GC15 18-oje salėje. Informacinės visuomenės kūrimo sprendimai Pastaruoju metu įmonių grupė „Penki kontinentai“ daug dėmesio skiria informacinės visuomenės kūrimo koncepcijai įgyvendinti. Antrinė įmonė „Skaineta“ Vilniuje tiesia optinio kabelio tinklą „Skynet“, jungiantį daugiabučių namų gyventojus, vidurines mokyklas, polikliniką, namų ūkio bendrijas. Taip kuriama virtuali bendruomenė ir skatinamas jos aktyvumas. Siekiant paremti technologijų plėtrą Lietuvoje, nuotolinio mokymosi, nuotolinės medicinos galimybes prie tinklo nemokamai prijungta viena poliklinika, 2 vidurinės ir viena aukštesnioji mokykla, 2 specialiosios paskirties komunalinių paslaugų įmonės, 4 namų bendrijos. Šalies valdžios bendravimą su visuomene skatina valstybiniai ir politiniai interneto projektai (pvz., www.ministraspirmininkas.lt, www.paulauskas.lt, www.socmin.lt ir kt.), kuriuos įgyvendina antrinė įmonė „Lietaus dizainas“. Interneto ir elektroninės komercijos spendimai Be šių projektų „Lietaus dizainas“ aktyviai įgyvendina daugybę įvairaus pobūdžio interneto projektų. Naujausi kultūriniai projektai: Valstybinio Vilniaus Gaono žydų muziejaus interneto svetainė, Lietuvos žydų kultūros palikimo paramos fondo svetainė, nepriklausomos Lietuvos aktorių agentūros svetainė; medicinos projektai: Baltijos – Amerikos medicinos ir chirurgijos klinikos svetainė, vaistinių tinklo „Nordo vaistinės“ svetainė; pramoginiai projektai: Klaipėdos naktinio klubo „Dada“ svetainė, Karolinos naktinio klubo Vilniuje svetainė ir daugybė kitų. Į projektus diegiama tinklapių struktūros ir turinio tvarkymo sistema „I-manager“, naudojama multimedijos duomenų saugykla „Media.search“, pokalbių kambariai , forumai, minitinklapių kūrimo sistema. Be šių sistemų taikomos ir specializuotos: prekybos per internetą sistema „Trade-manager“ (įgyvendinta el knygyne www.books.lt), atsiskaitymo per internetą sistema „Pay-manager“ (įgyvendinta www.ivpi.lt). Visos minėtos sistemos parodoje bus pristatytos kaip atskiri moduliai, kuriuos įsigijusios bendrovės gali pačios įgyvendinti elektroninius uždavinius. Informacijos prieinamumo sprendimai Siekdama skatinti Lietuvoje informacinės visuomenės kūrimą, bendrovė taiko visapusės prieigos prie informacijos sprendimus. Gana nauja bendrovės veiklos kryptis – WAP sprendimai. Balanso peržiūra
Kiekvienam įmonės vadovui, vadybininkui, vyr. buhalteriui svarbu nuolat stebėti firmos balansą, prekių būklę sandėlyje, skolininkus ir pan. duomenis. „Penkių kontinentų“ programuotojai sukūrė programą, leidžiančią įprastos buhalterinės programos duomenis peržiūrėti per internetą, naudojantis skirtingais prietaisais – iš asmeninio, nešiojamojo kompiuterio, informacinio terminalo ar netgi WAP mobiliojo telefono. Skaitmeniniai multimedijos ir fotoalbumai
Multimedijos duomenų saugykla http://media.search.lt leidžia patogiai saugoti internete įvairius duomenis, prieiti prie jų bet kuriuo metu per internetą. Ji taip pat pritaikyta kurti skaitmeniniams fotoalbumams įvairiomis formomis – pristatant nuotraukas suktuke ar eile. Dar daugiau, peržiūrėti nuotraukas galima ne tik kompiuterio ekrane, bet ir per WAP telefoną (wap.albumas.lt). Skaitmeninius fotoalbumus bendrovė siūlo kurtis ir kompaktinių diskų pavidalu. Tam naudojama pristatymų rengimo programa „Show case“. Pristatyme gali būti gražiai pristatomos anaiptol ne vien nuotraukos, bet ir tekstai garso, vaizdo įrašai. Vilniuje tą padaryti galima užsukus į interneto kavinę „Despina“. Sudėtingesnis multimedinis albumas – el. knyga. Neseniai sukurtas Viliaus Kavaliausko knygos „Už nuopelnus Lietuvai“ elektroninis variantas, jau pristatytas Briuselyje, Baltijos šalių apdovanojimų parodoje. Renginių transliacija
„Penki kontinentai“ jau keletą metų transliuoja vaizdus iš parodų, kitų renginių per internetą. 2002 metų pabaigoje bendrovė kartu su „Actual City Media“ pradėjo transliuoti vaizdus iš įvairių Lietuvos klubų, barų ne tik internete kompiuterių ekranuose ir WAP telefono ekranuose (wap.5ci.lt/cam), bet ir didžiuliuose lauko ekranuose virš Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro ir virš pramogų centro „Akropolis“. „Cebit“ parodos metu taip pat bus įrengtos interneto vaizdo kameros, kurios transliuos parodos vaizdus per internetą. Tinklo sprendimai Bendrovė teikia interneto paslaugas įvairiausiais būdais; bendrovės specialistai tiesia, įrengia ir prižiūri tinklus. Optinio kabelio tinklo „Skynet“ nariai gali ne tik naudotis sparčiu internetu, bet ir klausyti stereokokybės skaitmeninį radiją, žaisti tinklo žaidimus, keistis failais. Jau dabar tinkle galima naudotis IP telefonijos paslaugomis, o vėliau šios paslaugos bus teikiamos ir plačiau. Dar viena bendrovės naujiena – etherneto suderintuvas SERIP, kurį sukūrė bendrovės tinklų specialistai. Suderintuvas naudojamas nuosekliosios jungties įrenginiams prijungti prie IP tinklo. Tokiu būdu iš loterijos automatų, medicinos prietaisų, mokėjimo terminalų ir kt. įrenginių per internetą gali būti perduodami duomenys. Iki susitikimo parodoje ! O jei negalite joje apsilankyti, stebėkite vaizdus iš parodos internete, skaitykite karštas naujienas naujienų tarnyboje www.news.lt, laukite fotoreportažų interneto albumų portale www.albumas.lt. Antrinė įmonė „Penkių kontinentų bankinės technologijos“ parodoje pristatys „Wincor Nixdorf“ bankinei įrangai sukurtą programinę įrangą, skirtą reklamai bankomatuose transliuoti, bankomato apsaugai, atsiskaitymams per bankomatą už įvairias paslaugas, specializuotą įrangą banko seifams ir kt. Apie tai informuosime atskirame straipsnyje. Daugiau apie „Penkių kontinentų“ įmonių grupės parodoje pristatomus produktus galite pasiskaityti dar tebenaujinamoje svetainėje www.5ci.lt/cebit „Cebit 2003“ parodos metu apie įvykius iš parodos aktyviai informuosime naujienų tarnyboje www.news.lt Nuotraukos iš pernai metų parodos>>
Šaltinis:
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Lietuvoje informacinių ir ryšio technologijų plėtra išlieka stabili (170)

Tarptautinės telekomunikacijų sąjungos duomenimis, Lietuva užima 41 vietą pagal informacinių ir ryšio technologijų plėtrą šalyje. skaityti »

Lapkričio 21 d.– Pasaulinė televizijos diena

Pirmoji televizija atsirado dar 1884 m., o kaip ji pasikeitė iki šiol? skaityti »

Vilnius pateko į klestinčių išmaniųjų miestų 100-uką

Švedų IT bendrovė „Easypark“ ištyrė 500 pasaulio miestų, iš kurių atrinko 100, atitinkančių aukštą technologinį lygį pagal žmogaus potencialo plėtros indeksą. skaityti »

Po sunkių traumų ligoniams atsigauti padeda ir virtuali realybė (27)

Virtualiosios realybės technologija nebėra inovacija, skirta vien tik pramogauti, ją įvertino ir medikai. skaityti »

Kas sukūrė pirmąją kompiuterio programą?

Pirmoji programuotoja gyveno laikais, kai kompiuteriai dar net neegzistavo skaityti »

JAV kuriamas dronas, kuris įvykdęs užduotį tiesiog išnyksta

JAV kuriamas dronas, kuris po užduoties įvykdymo tiesiog išnyksta - mokslinei fantastikai prilyginami reikalavimai buvo išpildyti skaityti »

5 neįtikėtinos inovacijos, greitai tapsiančios mums prieinama realybe

Naujausi technologijų gamintojų išradimai kuriami siekiant ne tik palengvinti žmonių kasdienybę, bet ir praturtinti jų gyvenimus. skaityti »

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ atkeliavo į Lietuvos rinką

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ nuo šiol tapo prieinamas dar 29 naujose šalyse. Inovatyviu technologiniu įrenginiu nuo šiol galės džiaugtis ir lietuviai. skaityti »

Ar žinote, kam dar naudojamas šviesolaidinis kabelis?

Šiais laikais išgirdęs žodį „šviesolaidis“ arba „optinis kabelis“ iš karto pagalvoji apie internetą. Tačiau, pasirodo, šviesolaidinis kabelis naudojamas ne tik interneto ryšiui užtikrinti. skaityti »

Lietuviai kurs sistemą, užkertančią neteisėtus ir kenkėjiškus bepiločių orlaivių veiksmus

Nepaisant spartaus plėtros tempo, dronai vis dar laikoma nauja technologija, todėl Europos Sąjungos mastu bepiločių orlaivių naudojimas iki šiol nėra vieningai reglamentuotas. skaityti »