„Intel“ ir partnerių išradimas padidins optinių ryšio įrenginių galimybes

Publikuota: 2006 m. rugsėjo 18 d. pirmadienis

Unikalų hibridinį silicio lazerį.

Pasaulinis IT inovacijų taikymo lyderis „Intel“ bendradarbiaudamas su Kalifornijos Santa Barbaros universiteto mokslininkais po ilgų tyrimų sukūrė unikalų hibridinį silicio lazerį. Šis išradimas leis padidinti dabartinių optinių ryšio įrenginių galimybes, ilgą laiką nedavusias ramybės mokslininkams ir inžinieriams.

 

Hibridinis lazeris, kuris ateityje galės būti naudojamas kompiuteriuose ir jų tinkluose, žymiai padidins jų darbo (apsikeitimo duomenimis) spartą.

 

Hibridinį lazerį „Intel“ bei jos partneriams pavyko sukurti sulydžius silicio ir indžio fosfido plokšteles ir per ją leidžiant elektros srovę. Tokiomis sąlygomis indžio fosfidas skleidžia šviesą, o silicis ją sustiprina ir nukreipia reikiama kryptimi sudarydamas lazerio spindulį.

 

„Tikėtina, kad viename luste galima apjungti dešimtis, o gal ir šimtus hibridinių silicio lazerių. Naudojant tokią technologiją ateities kompiuteriams, būtų galima sukurti „duomenų vamzdžius“, kurių sparta siektų terabitus per sekundę“, - sakė „Intel“ Optinių technologijų laboratorijos vadovas Marijus Paničijus (Mario Paniccia).

 

Kompiuterių, tarnybinių stočių, duomenų centrų ir tinklo įrangos kūrėjai ilgą laiką kovojo su problema, jog jų produktuose naudojamas silicis gali būti naudojamas šviesai užfiksuoti, moduliuoti ir netgi sustiprinti, tačiau jis pats neskleidžia šviesos, kuri būtina informacijos perdavimui optiniais kanalais.

 

Iki šiol naudojamas sprendimas, kai prie silicio jungiami spindulius skleidžiantys lazeriai, tačiau tokia technologija yra brangi, o lazerių montavimas ir derinimas yra sudėtingas ir dėl to nėra naudojamas masinėje gamyboje.

 

Išradimo bendraautoris, Kalifornijos Santa Barbaros universiteto profesorius Džonas Bauersas (John Bowers), daugiau kaip 25 metus tyrinėja indžio fosfido savybes bei lazerių technologijas. Šiuo metu jungdamas skirtingų medžiagų savybes jis kuria naujus optinius prietaisus, kurių duomenų perdavimo sparta siekia 160 gigabitų per sekundę.

 

Pastarasis optikos išradimas yra dar vienas ilgalaikės „Intel“ tyrimų programos rezultatas. Kompanijos mokslininkai 2004 metais pirmieji pademonstravo silicio optinį moduliatorių, kurio sparta siekė 1 gigahercą ir buvo maždaug 50 kartų didesnė už ankstesnius analogiškus produktus. 2005 metais „Intel“ pirmieji panaudojo silicį lazerio spindulio sustiprinimui ir vientiso srauto suformavimui remiantis Ramano efektu.

 

Šaltinis: „Intel“
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Lietuviai bandys kurti dirbtinį intelektą

Balandį į „AI Camp“ hakatoną Vilniuje susiburs inovatyviausių technologijų kūrėjai, duomenų analitikai, programuotojai, mokslininkai ir inžinieriai. skaityti »

Merginų susidomėjimas technologijomis susilpnėja paauglystės metu

Merginų trūkumas IT rinkoje – problema ne tik pasaulyje, bet ir Lietuvoje. Kaip rodo technologijų bendrovės „Microsoft“ atliktas tyrimas, dauguma merginų susidomi technologijomis nuo 11,5 metų, o sulaukus 15 metų ši sritis joms ima darytis ne tokia įdomi. skaityti »

Kad piniginė neplonėtų: programėlės, padėsiančios sutaupyti

Išmaniosios programėlės gali pagelbėti atidžiau stebėti situaciją parduotuvėse bei savo piniginėje. skaityti »

Dešimtadalis Lietuvos gyventojų rizikuoja gaisru įkraudami telefoną

Nors šiuolaikinės technologijos užtikrina maksimalų ličio jonų baterijų saugumą, tačiau ilgai ar nesaugiai įkraunamos jos gali įkaisti, o maždaug kas dešimtas lietuvis linkęs savo mobilųjį telefoną laikyti ant minkštų baldų ar net lovos, kai prietaisas įjungiamas į elektros tinklą. skaityti »

Žaidimų entuziastų laukia neramus kovas

Užkietėjusiems žaidėjams šių metų kovas – metas, kai teks patuštinti savo kišenes, mat pirmąją pavasario savaitę numatomos net kelių žaidimų premjeros. skaityti »

„Samsung“ pristatė savo naująją planšetę „Galaxy Tab S3“

Barselonoje vykstančioje tarptautinėje mobiliųjų technologijų parodoje „Mobile World Congress”, bendrovė „Samsung” pristatė savo naująją planšetę „Samsung Galaxy Tab S3”. skaityti »

Lietuviai nori vis brangesnių kompiuterių, o planšetes išmaino į didesnius telefonus

2016 m. sumažėjo parduodamų kompiuterių, tačiau jų įsigijimui pirkėjai nusprendžia išleisti vis didesnes vidutines pinigų sumas. skaityti »

Kinijos fabrikas 90 proc. darbuotojų pakeitė robotais

Pakeitus darbuotojus robotais Kinijos bendrovės „Changying Precision Technology“ produktyvumas išaugo 250 proc., o broko atvejų sumažėjo 80 proc. skaityti »

„Apple“ investuoja į biometrijos technologijas

„Apple“ paskelbė įsigijusi Izraelio pradedančiąją įmonę „RealFace“, kurios specializacija – veidų atpažinimo technologijų kūrimas. skaityti »

Žiemos olimpinėse žaidynėse dirbs robotai vertėjai

Kitose žiemos olimpinėse žaidynėse, kurių pradžia numatyta 2018 m. vasario 25 d., pirmą kartą dirbs robotai vertėjai. skaityti »