„Intel“ siekia kurti procesorius „Apple“

Publikuota: 2012 m. gegužės 15 d. antradienis

„Intel“ pasiryžusi užkariauti išmaniųjų telefonų rinką viena moderniausių pasaulyje gamyklų ir tūkstančiais specialistų, praneša interneto portalas „Forbes“.

Svarbiausia atkreipti pagrindinių šios rinkos žaidėjų, tokių kaip „Apple“, dėmesį. „Apple“ jau dabar savo nešiojamuose ir stacionariuose kompiuteriuose naudoja tik „Intel“ mikroschemas, o planšetėse ir išmaniuosiuose telefonuose – savo kurtas mikroschemas. Nemažai ekspertų mano, kad „Apple“ ketina ateityje ir savo kompiuterius „Mac“ aprūpinti ARM architektūros mikroprocesoriais.

„Mūsų užduotis – padaryti savo mikroschemas tokias patrauklias dirbti kompiuteriuose „Mac“ ir planšetėse „iPad“, kad jie nebegalėtų mūsų ignoruoti“, – teigė „Intel“ generalinis direktorius Paul Otellini.

Šiemet kompanijos „Motorola Mobility“ ir „Lenovo“ pranešė planuojančios išleisti išmaniuosius telefonus su „Intel Medfield“ platforma. „Intel“ vadovas teigia, kad su šia platforma pasirodys ir naujų įrenginių.

„Intel“ ketina išnaudoti visus savo pranašumus – pirmaujančius technologinius procesus, leidžiančius kurti mažas ir kartu energetiškai efektyvias mikroschemas. Bendrovė ir toliau mobiliųjų įrenginių rinkoje plėtos savo x86 procesorių architektūrą, naudojamą daugybėje asmeninių kompiuterių ir serverių.

Tuo pačiu metu konkurentai tik pradeda diegti 32 nm ir 28 nm technologinius procesus. „Intel“ kuria 22 nm mikroschemas „Intel XMM 7260“ išmaniesiems telefonams, jos pasirodys 2013 metais. 2014-aisiais kompanija žada sukurti jau 14 nm SoC mikroschemas, tuo tarpu konkurentai tuo metu tik pradės 22 nm ir 20 nm technologinius procesus.

Dar vienas „Intel“ pranašumas – tai galybė programuotojų. Bendrovė „Intel“ yra antra pasaulyje pagal indėlį į atviro kodo operacinės sistemos „Linux“ plėtrą. Be to, „Intel“ padėjo „Apple“ pareiti nuo „IBM Power PC“ architektūros, naudojamos „Mac“ kompiuteriuose, prie „Intel“ naudojamos x86. Vargu ar „Intel“ nepadėtų „Apple“ migruoti prie x86 architektūros ir šį kartą, jei tik ji pareikštų norą savo planšetėse ir išmaniuosiuose telefonuose atsisakyti ARM architektūros.

 

Šaltinis: penki.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Kas ketvirtas Lietuvos verslininkas pirmiausia laukia pokyčių švietimo sistemoje

Nuo realių darbo rinkos poreikių atitrūkusi Lietuvos švietimo sistema tampa kliūtimi kuriant geresnį gyvenimą Lietuvoje. Tuo įsitikinęs kas ketvirtas šalies verslininkas, įžvelgiantis švietimo sistemos reformų būtinybę. skaityti »

Kaip pasikeitusi darbo rinka diktuoja technologijų madas?

Prognozuojama, kad iki 2020–ųjų 40 proc. pasaulio gyventojų dirbs patys sau – vyraus laisvai samdomo darbo rinka. skaityti »

Kam reikalinga 360 laipsnių vaizdo kamera?

Dažniausiai apie 360 laipsnių vaizdo kamerą pagalvoja atostogas planuojantys žmonės, mėgstantys fiksuoti akimirkas kalnuose, ekskursijose po miestą ir t.t. skaityti »

Keturi būdai, kaip apsaugoti išmaniuosius vasaros karščių metu

Temperatūrai lauke stipriai šovus į viršų, lietuviai turėtų saugotis ne tik patys, bet ir pagalvoti apie savo išmaniuosius įrenginius. skaityti »

Kur Lietuvoje rastume daugiausiai televizoriaus pultelių?

Kas svarbiausia, renkantis naują televizorių, kokie dalykai, susiję su šiais prietaisais, labiausiai erzina skirtingų miestų gyventojus ir kuriame šalies krašte galima rasti daugiausiai televizoriaus pultelių? skaityti »

ES Bendrasis duomenų apsaugos reglamentas vartotojams suteiks daugiau teisių, įmonėms – pareigų

Dėl technologinių pasiekimų pasaulyje sukurtų, apdorotų ir dalijamų duomenų kiekis pastaraisiais metais pasiekė nenumatytas proporcijas. skaityti »

Robotizacija kurs naujas darbo vietas

Pramonė neišvengiamai turi pereiti prie robotizacijos tam, kad būtų didinamas darbų efektyvumas, atliekamų užduočių tikslumas ir užtikrinamas saugumas. Taip tikina ekspertai ir priduria, kad robotų kuriama ekonominė nauda – akivaizdi. skaityti »

Svarbiausios televizorių savybės žaidimų mėgėjams

Pastaraisiais metais žaidimų rinkai skirtos konsolės smarkiai patobulėjo – naujausi įrenginiai palaiko ir 4K grafiką, ir aukštą dinaminį diapazoną. skaityti »

„Microsoft“ technologija leis valdyti išmanųjį be rankų

„Microsoft Research“ sukūrė technologiją „GlassHands“, kuri leidžia valdyti mobilųjį įrenginį rankų judesiais ore ar ant bet kokio norimo paviršiaus. skaityti »

Nuo šiol kompiuteriui krauti nebereikės laidų

Belaidis krovimas tampa viena naujausių technologijų, kurias siūlo mobiliųjų telefonų ir planšečių gamintojai. skaityti »