Išmaniosios technologijos pažįstamos jau kas antram lietuviui

Publikuota: 2014 m. kovo 28 d. penktadienis

Išmanieji telefonai pastaraisiais metais vis dažniau atsiduria lietuvio geidžiamiausių pirkinių ar dovanų krepšeliuose. Šių gaminių rinka nuolat auga, o pardavimai praėjusiais metais pasiekė rekordines aukštumas.

2013-ieji mobiliųjų telefonų rinkoje buvo lūžio metai, kai paprastųjų mobiliųjų telefonų ir išmaniųjų prietaisų pardavimų svarstyklės pakrypo pastarųjų naudai. Baltijos šalys – ne išimtis. Praėjusiais metais išmanieji tapo dominuojančia gaminių grupe telefonų rinkoje tiek bendrai visose Baltijos šalyse kartu sudėjus, tiek kiekvienoje atskirai.

Rinkos tyrimų bendrovės GfK duomenimis, išmaniųjų telefonų dalis Baltijos šalyse 2013-ųjų pabaigoje siekė 54,1 proc. (tuo pačiu metu 2012-aisiais – 37,1 proc.). Lietuvoje šis rodiklis per metus pakilo nuo 36,8 proc. iki 50,6 proc. Mūsų šalies išmaniųjų telefonų rinkoje dominuoja „Android“ operacinė sistema – ją naudoja 83 proc. išmaniųjų telefonų.

Piešdami ateities vizijas, šiuolaikinių technologijų specialistai buvo įsitikinę, jog mobilieji įrenginiai, tokie kaip išmanieji telefonai ar planšetiniai kompiuteriai, turėtų rūpintis žmonėmis. Panašu, kad šios jų pranašystės pildosi – mobiliųjų priemonių gamintojai vartotojams jau siūlo technologijas, kurios ne tik atlieka svarbiausias funkcijas, bet ir įkvepia bei gerina kasdienį žmogaus gyvenimą.

Šie technologiniai sprendimai šiandieninio vartotojo itin geidžiami, o pagrindinė telefono paskirtis – skambinimas – jau nebelaikoma esmine verte. „Pirkdami telefoną žmonės nori įsigyti galimybę fotografuoti, skaityti naujienas ir žiūrėti vaizdo įrašus, rašyti elektroninius laiškus ir dalytis su draugais idėjomis ar nuotraukomis. Be išmaniojo telefono neapsieinama net sportuojant – tinkamai mankštintis padeda sveikatos gerinimo programėlės“, – pasakojo Simonas Skupas, „Samsung Electronics Baltics“ vadovas Lietuvoje.

Tad nenuostabu, kad vartotojams vis svarbesnis tampa interneto greitis bei telefono ekrano dydis. GfK duomenimis, 2012 m. populiariausi buvo 3-4 colių ekraną turintys telefonai, 2013-aisiais pirkėjai rinkosi 4-4,5 colių dydžio ekranus. Prognozuojama, kad šiemet vartotojai pirmenybę teiks dar didesniems ekranams. Tai ypač aktualu žmonėms, kurių darbui būtinas mobilumas – didesniame ekrane lengviau skaityti ir rašyti el. laiškus, žiūrėti vaizdo įrašus ir pan.

Pavyzdžiui, novatoriai „Samsung“, pristatantys naują savo flagmaną – telefoną S5 – gana aiškiai identifikavo šiuos vartotojų poreikius. Neabejojama, kad šį produktą vartotojai pamėgs dėl didėlio 5 colių ekrano. Telefone taip pat įdiegtos ir kitos vartotojams svarbiausios savybės – pažangi kamera, sparčios tinklo sąsajos, specialios fizinio aktyvumo programos bei įrenginio apsaugos funkcijos, vaikų režimas.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Lietuvoje informacinių ir ryšio technologijų plėtra išlieka stabili (170)

Tarptautinės telekomunikacijų sąjungos duomenimis, Lietuva užima 41 vietą pagal informacinių ir ryšio technologijų plėtrą šalyje. skaityti »

Lapkričio 21 d.– Pasaulinė televizijos diena

Pirmoji televizija atsirado dar 1884 m., o kaip ji pasikeitė iki šiol? skaityti »

Vilnius pateko į klestinčių išmaniųjų miestų 100-uką

Švedų IT bendrovė „Easypark“ ištyrė 500 pasaulio miestų, iš kurių atrinko 100, atitinkančių aukštą technologinį lygį pagal žmogaus potencialo plėtros indeksą. skaityti »

Po sunkių traumų ligoniams atsigauti padeda ir virtuali realybė (20)

Virtualiosios realybės technologija nebėra inovacija, skirta vien tik pramogauti, ją įvertino ir medikai. skaityti »

Kas sukūrė pirmąją kompiuterio programą?

Pirmoji programuotoja gyveno laikais, kai kompiuteriai dar net neegzistavo skaityti »

JAV kuriamas dronas, kuris įvykdęs užduotį tiesiog išnyksta

JAV kuriamas dronas, kuris po užduoties įvykdymo tiesiog išnyksta - mokslinei fantastikai prilyginami reikalavimai buvo išpildyti skaityti »

5 neįtikėtinos inovacijos, greitai tapsiančios mums prieinama realybe

Naujausi technologijų gamintojų išradimai kuriami siekiant ne tik palengvinti žmonių kasdienybę, bet ir praturtinti jų gyvenimus. skaityti »

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ atkeliavo į Lietuvos rinką

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ nuo šiol tapo prieinamas dar 29 naujose šalyse. Inovatyviu technologiniu įrenginiu nuo šiol galės džiaugtis ir lietuviai. skaityti »

Ar žinote, kam dar naudojamas šviesolaidinis kabelis?

Šiais laikais išgirdęs žodį „šviesolaidis“ arba „optinis kabelis“ iš karto pagalvoji apie internetą. Tačiau, pasirodo, šviesolaidinis kabelis naudojamas ne tik interneto ryšiui užtikrinti. skaityti »

Lietuviai kurs sistemą, užkertančią neteisėtus ir kenkėjiškus bepiločių orlaivių veiksmus

Nepaisant spartaus plėtros tempo, dronai vis dar laikoma nauja technologija, todėl Europos Sąjungos mastu bepiločių orlaivių naudojimas iki šiol nėra vieningai reglamentuotas. skaityti »