Ispanija stoja į kovą su piratavimu

Publikuota: 2012 m. sausio 4 d. trečiadienis

Ispanijos parlamentas žengė svarbų žingsnį ir priėmė įstatymą, užkertantį kelią piratavimui. Parlamento nariai nusprendė, kad svetainės, kuriose yra piratinio turinio medžiagos, būtų užblokuojamos.

Nauji įstatymai leidžia valstybinėms institucijoms priversti interneto tiekėjus užblokuoti interneto svetaines, kuriose galima rasti nelegalios medžiagos. Panašų piratavimo užkirtimo virtualioje erdvėje modelį bei įstatymų paketą ketina įsidiegti ir JAV. Šį svarbų žingsnį labai teigiamai įvertino įvairių meno šakų atstovai, tačiau tarp interneto aktyvistų, dar kitaip vadinamų hacktyvistais, šis įstatymas sukėlė nepasitenkinimo bangą.

Buvusio Ispanijos kultūros ministro garbei šis naujasis įstatymų paketas pavadintas Sinde įstatymu. Tam tikros intelektinės nuosavybės savininkai, pastebėję kurioje nors interneto svetainėje nelegaliai publikuotą savo kūrinį, remdamiesi nauju įstatymu, galės kreiptis į specialiai sudarytą komisiją, kuri spręs, ar pranešimas yra pagrįstas. Jei kaltinimai pasitvirtins, komisija kreipsis į teisėją, kuris spręs, ar užblokuoti svetainę, ar ne. Tačiau šis procesas negalės viršyti 10-ies dienų limito.

Ispanijos Vyriausybė teigia, kad tokių priemonių imtasi dėl griežtų tarptautinių reikalavimų. Be to, taip ketinama apsaugoti intelektinę nuosavybę bei jos kūrėjus. Tačiau ši idėja sulaukė didžiulio pasipriešinimo pačioje Ispanijoje – šalies IT specialistai, žurnalistai ir tinklaraštininkai tam pasipriešino bei surengė kelis protestus. Pasak jų, šie įstatymai tarnauja lobistams, kurie gauna dideles pajamas pardavinėdami autorių teises.

Tikimasi, jog tokių įstatymų pasirodymas paskatins ir kitas šalis aktyviau kovoti su piratavimu.  

 

 

Šaltinis: BBC
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Užbaigtas Kultūros ministerijos finansuojamas LKTA projektas

Lietuvos kabelinės televizijos asociacija įgyvendino projektą „Autorių teisių ir gretutinių teisių objektų, naudojamų retransliavimo veikloje, apsaugos modernizavimo projektas“, kurio pagrindinis tikslas – padidinti ir užtikrinti autorių teisių ir gretutinių teisių apsaugą televi... skaityti »

Lietuvoje informacinių ir ryšio technologijų plėtra išlieka stabili (170)

Tarptautinės telekomunikacijų sąjungos duomenimis, Lietuva užima 41 vietą pagal informacinių ir ryšio technologijų plėtrą šalyje. skaityti »

Lapkričio 21 d.– Pasaulinė televizijos diena

Pirmoji televizija atsirado dar 1884 m., o kaip ji pasikeitė iki šiol? skaityti »

Vilnius pateko į klestinčių išmaniųjų miestų 100-uką

Švedų IT bendrovė „Easypark“ ištyrė 500 pasaulio miestų, iš kurių atrinko 100, atitinkančių aukštą technologinį lygį pagal žmogaus potencialo plėtros indeksą. skaityti »

Po sunkių traumų ligoniams atsigauti padeda ir virtuali realybė (20)

Virtualiosios realybės technologija nebėra inovacija, skirta vien tik pramogauti, ją įvertino ir medikai. skaityti »

Kas sukūrė pirmąją kompiuterio programą?

Pirmoji programuotoja gyveno laikais, kai kompiuteriai dar net neegzistavo skaityti »

JAV kuriamas dronas, kuris įvykdęs užduotį tiesiog išnyksta

JAV kuriamas dronas, kuris po užduoties įvykdymo tiesiog išnyksta - mokslinei fantastikai prilyginami reikalavimai buvo išpildyti skaityti »

5 neįtikėtinos inovacijos, greitai tapsiančios mums prieinama realybe

Naujausi technologijų gamintojų išradimai kuriami siekiant ne tik palengvinti žmonių kasdienybę, bet ir praturtinti jų gyvenimus. skaityti »

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ atkeliavo į Lietuvos rinką

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ nuo šiol tapo prieinamas dar 29 naujose šalyse. Inovatyviu technologiniu įrenginiu nuo šiol galės džiaugtis ir lietuviai. skaityti »

Ar žinote, kam dar naudojamas šviesolaidinis kabelis?

Šiais laikais išgirdęs žodį „šviesolaidis“ arba „optinis kabelis“ iš karto pagalvoji apie internetą. Tačiau, pasirodo, šviesolaidinis kabelis naudojamas ne tik interneto ryšiui užtikrinti. skaityti »

Lietuviai kurs sistemą, užkertančią neteisėtus ir kenkėjiškus bepiločių orlaivių veiksmus

Nepaisant spartaus plėtros tempo, dronai vis dar laikoma nauja technologija, todėl Europos Sąjungos mastu bepiločių orlaivių naudojimas iki šiol nėra vieningai reglamentuotas. skaityti »