JAV teismas stojo „Google“ pusėn patentų ginče su „Oracle“

Publikuota: 2012 m. gegužės 24 d. ketvirtadienis

Kalifornijos federalinis teismas nusprendė, kad interneto bendrovė „Google“, kurdama mobiliąją operacinę sistemą „Android“, nepažeidė „Oracle“ patentų, saugančių „Java“ programavimo kalbos technologijas, praneša agentūra „Reuters“.

„Oracle“ ieškinį prieš „Google“ padavė 2010-ųjų rugpjūtį, kaltindama interneto bendrovę pažeidus patentus, taip pat neteisėtai taikius „Java“ technologijas mobiliojoje platformoje „Android“. „Oracle“ autorines „Java“ teises įsigijo 2009 metais nusipirkusi „Sun Microsystems“. Byla pradėta svarstyti praėjusį mėnesį San Francisko teisme.

„Teismo verdiktas, kad kuriant „Android“ nebuvo pažeisti „Oracle“ patentai, yra ne tik „Google“, bet ir visos ekosistemos „Android“ pergalė“, – pareiškė „Google“ atstovas. „Oracle“ atstovai teismo sprendimo dar nekomentavo.

Pirmiausia teismas nustatė, kad „Google“ pažeidė autorines „Oracle“ teises dėl kelių „Java“ elementų, tačiau tų elementų pasirodė mažiau, nei nurodyta ieškinyje.

Dar teismas turės nuspręsti, kokią kompensaciją „Google“ turės sumokėti „Oracle“. Ieškinio atstovai anksčiau buvo pareiškę, kad nors teismas ne visiškai patenkino jų pretenzijas dėl autorinių „Java“ teisių, „Oracle“ nusiteikusi reikalauti atlyginti jos patirtus nuostolius.

Pirminiame ieškinyje „Oracle“ iš „Google“ reikalavo daugiau nei 6 mlrd. dolerių kompensacijos, tačiau interneto bendrovei pavyko sumažinti jos adresu metamus kaltinimus. Tad dabar ieškovė iš „Google“ reikalauja milijardo dolerių.

Dėl patentų pažeidimo patirti nuostoliai gerokai mažesni – iki teismo „Google“ nukentėjusiai pusei siūlė vienkartinę 2,8 mln. dolerių kompensaciją už pažeistus du patentus, taip pat mokėti nedidelį procentą iš „Android“ pelno. Per teismo svarstymus paaiškėjo, kad „Google“ iš „Android“ pirmąjį 2010-ųjų ketvirtį uždirbo apie 97,7 mln. pelno. Tačiau „Oracle“ pasiūlymo atsisakė.

„Google“ teisininkai ne kartą teisme pareiškė, kad iš tikrųjų „Oracle“ siekia ne apginti savo autorines teises, o pasipelnyti iš vis populiarėjančios „Android“. Šios operacinės sistemos pagrindu dirba dauguma išmaniųjų telefonų, o planšečių rinkoje ji nusileidžia tik „Apple iOS“.

 

Šaltinis: ria.ru
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Kas ketvirtas Lietuvos verslininkas pirmiausia laukia pokyčių švietimo sistemoje

Nuo realių darbo rinkos poreikių atitrūkusi Lietuvos švietimo sistema tampa kliūtimi kuriant geresnį gyvenimą Lietuvoje. Tuo įsitikinęs kas ketvirtas šalies verslininkas, įžvelgiantis švietimo sistemos reformų būtinybę. skaityti »

Kaip pasikeitusi darbo rinka diktuoja technologijų madas?

Prognozuojama, kad iki 2020–ųjų 40 proc. pasaulio gyventojų dirbs patys sau – vyraus laisvai samdomo darbo rinka. skaityti »

Kam reikalinga 360 laipsnių vaizdo kamera?

Dažniausiai apie 360 laipsnių vaizdo kamerą pagalvoja atostogas planuojantys žmonės, mėgstantys fiksuoti akimirkas kalnuose, ekskursijose po miestą ir t.t. skaityti »

Keturi būdai, kaip apsaugoti išmaniuosius vasaros karščių metu

Temperatūrai lauke stipriai šovus į viršų, lietuviai turėtų saugotis ne tik patys, bet ir pagalvoti apie savo išmaniuosius įrenginius. skaityti »

Kur Lietuvoje rastume daugiausiai televizoriaus pultelių?

Kas svarbiausia, renkantis naują televizorių, kokie dalykai, susiję su šiais prietaisais, labiausiai erzina skirtingų miestų gyventojus ir kuriame šalies krašte galima rasti daugiausiai televizoriaus pultelių? skaityti »

ES Bendrasis duomenų apsaugos reglamentas vartotojams suteiks daugiau teisių, įmonėms – pareigų

Dėl technologinių pasiekimų pasaulyje sukurtų, apdorotų ir dalijamų duomenų kiekis pastaraisiais metais pasiekė nenumatytas proporcijas. skaityti »

Robotizacija kurs naujas darbo vietas

Pramonė neišvengiamai turi pereiti prie robotizacijos tam, kad būtų didinamas darbų efektyvumas, atliekamų užduočių tikslumas ir užtikrinamas saugumas. Taip tikina ekspertai ir priduria, kad robotų kuriama ekonominė nauda – akivaizdi. skaityti »

Svarbiausios televizorių savybės žaidimų mėgėjams

Pastaraisiais metais žaidimų rinkai skirtos konsolės smarkiai patobulėjo – naujausi įrenginiai palaiko ir 4K grafiką, ir aukštą dinaminį diapazoną. skaityti »

„Microsoft“ technologija leis valdyti išmanųjį be rankų

„Microsoft Research“ sukūrė technologiją „GlassHands“, kuri leidžia valdyti mobilųjį įrenginį rankų judesiais ore ar ant bet kokio norimo paviršiaus. skaityti »

Nuo šiol kompiuteriui krauti nebereikės laidų

Belaidis krovimas tampa viena naujausių technologijų, kurias siūlo mobiliųjų telefonų ir planšečių gamintojai. skaityti »