JAV teismas stojo „Google“ pusėn patentų ginče su „Oracle“

Publikuota: 2012 m. gegužės 24 d. ketvirtadienis

Kalifornijos federalinis teismas nusprendė, kad interneto bendrovė „Google“, kurdama mobiliąją operacinę sistemą „Android“, nepažeidė „Oracle“ patentų, saugančių „Java“ programavimo kalbos technologijas, praneša agentūra „Reuters“.

„Oracle“ ieškinį prieš „Google“ padavė 2010-ųjų rugpjūtį, kaltindama interneto bendrovę pažeidus patentus, taip pat neteisėtai taikius „Java“ technologijas mobiliojoje platformoje „Android“. „Oracle“ autorines „Java“ teises įsigijo 2009 metais nusipirkusi „Sun Microsystems“. Byla pradėta svarstyti praėjusį mėnesį San Francisko teisme.

„Teismo verdiktas, kad kuriant „Android“ nebuvo pažeisti „Oracle“ patentai, yra ne tik „Google“, bet ir visos ekosistemos „Android“ pergalė“, – pareiškė „Google“ atstovas. „Oracle“ atstovai teismo sprendimo dar nekomentavo.

Pirmiausia teismas nustatė, kad „Google“ pažeidė autorines „Oracle“ teises dėl kelių „Java“ elementų, tačiau tų elementų pasirodė mažiau, nei nurodyta ieškinyje.

Dar teismas turės nuspręsti, kokią kompensaciją „Google“ turės sumokėti „Oracle“. Ieškinio atstovai anksčiau buvo pareiškę, kad nors teismas ne visiškai patenkino jų pretenzijas dėl autorinių „Java“ teisių, „Oracle“ nusiteikusi reikalauti atlyginti jos patirtus nuostolius.

Pirminiame ieškinyje „Oracle“ iš „Google“ reikalavo daugiau nei 6 mlrd. dolerių kompensacijos, tačiau interneto bendrovei pavyko sumažinti jos adresu metamus kaltinimus. Tad dabar ieškovė iš „Google“ reikalauja milijardo dolerių.

Dėl patentų pažeidimo patirti nuostoliai gerokai mažesni – iki teismo „Google“ nukentėjusiai pusei siūlė vienkartinę 2,8 mln. dolerių kompensaciją už pažeistus du patentus, taip pat mokėti nedidelį procentą iš „Android“ pelno. Per teismo svarstymus paaiškėjo, kad „Google“ iš „Android“ pirmąjį 2010-ųjų ketvirtį uždirbo apie 97,7 mln. pelno. Tačiau „Oracle“ pasiūlymo atsisakė.

„Google“ teisininkai ne kartą teisme pareiškė, kad iš tikrųjų „Oracle“ siekia ne apginti savo autorines teises, o pasipelnyti iš vis populiarėjančios „Android“. Šios operacinės sistemos pagrindu dirba dauguma išmaniųjų telefonų, o planšečių rinkoje ji nusileidžia tik „Apple iOS“.

 

Šaltinis: ria.ru
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Lietuvoje informacinių ir ryšio technologijų plėtra išlieka stabili (170)

Tarptautinės telekomunikacijų sąjungos duomenimis, Lietuva užima 41 vietą pagal informacinių ir ryšio technologijų plėtrą šalyje. skaityti »

Lapkričio 21 d.– Pasaulinė televizijos diena

Pirmoji televizija atsirado dar 1884 m., o kaip ji pasikeitė iki šiol? skaityti »

Vilnius pateko į klestinčių išmaniųjų miestų 100-uką

Švedų IT bendrovė „Easypark“ ištyrė 500 pasaulio miestų, iš kurių atrinko 100, atitinkančių aukštą technologinį lygį pagal žmogaus potencialo plėtros indeksą. skaityti »

Po sunkių traumų ligoniams atsigauti padeda ir virtuali realybė (20)

Virtualiosios realybės technologija nebėra inovacija, skirta vien tik pramogauti, ją įvertino ir medikai. skaityti »

Kas sukūrė pirmąją kompiuterio programą?

Pirmoji programuotoja gyveno laikais, kai kompiuteriai dar net neegzistavo skaityti »

JAV kuriamas dronas, kuris įvykdęs užduotį tiesiog išnyksta

JAV kuriamas dronas, kuris po užduoties įvykdymo tiesiog išnyksta - mokslinei fantastikai prilyginami reikalavimai buvo išpildyti skaityti »

5 neįtikėtinos inovacijos, greitai tapsiančios mums prieinama realybe

Naujausi technologijų gamintojų išradimai kuriami siekiant ne tik palengvinti žmonių kasdienybę, bet ir praturtinti jų gyvenimus. skaityti »

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ atkeliavo į Lietuvos rinką

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ nuo šiol tapo prieinamas dar 29 naujose šalyse. Inovatyviu technologiniu įrenginiu nuo šiol galės džiaugtis ir lietuviai. skaityti »

Ar žinote, kam dar naudojamas šviesolaidinis kabelis?

Šiais laikais išgirdęs žodį „šviesolaidis“ arba „optinis kabelis“ iš karto pagalvoji apie internetą. Tačiau, pasirodo, šviesolaidinis kabelis naudojamas ne tik interneto ryšiui užtikrinti. skaityti »

Lietuviai kurs sistemą, užkertančią neteisėtus ir kenkėjiškus bepiločių orlaivių veiksmus

Nepaisant spartaus plėtros tempo, dronai vis dar laikoma nauja technologija, todėl Europos Sąjungos mastu bepiločių orlaivių naudojimas iki šiol nėra vieningai reglamentuotas. skaityti »