Jau veikia 3D objektų spausdinimas Vilniaus universiteto bibliotekoje

Publikuota: 2013 m. birželio 8 d. šeštadienis

Vilniaus universiteto bibliotekos Mokslinės komunikacijos ir informacijos centre pradėta teikti 3D spausdinimo ir skenavimo paslauga. Pasaulyje vis dar egzotišku laikomu 3D spausdinimu netrukus suskubo pasinaudoti pirmieji technologinius mokslus kremtantys studentai.

3D spausdinimas – trimačių objektų kūrimas specialia programine įranga ir jų spausdinimas 3D spausdintuvu. Dėl didelės įrangos kainos ir proceso sudėtingumo 3D spausdinimas dar nėra toks populiarus. Kokybiškai paruošti maketą spausdinimui gali tik įvaldę gana sudėtingą programinę įrangą. Būtent tokia 3D objektų modeliavimui skirta įranga ir pačiu spausdintuvu yra aprūpinta naujoji Vilniaus universiteto biblioteka, kurios tikslas šiuolaikinėmis ir studentams bei mokslininkams reikalingomis technologijomis palengvinti jų kasdienį darbą.

Moksle 3D spausdintuvas naudojamas prototipų kūrimui ir jų patikrinimui realybėje. Ne įprastą rašalą, o specialų plastiką naudojantis spausdintuvas per kelias valandas gali sukurti vienetinį, unikaliai suprojektuotą produktą.

Pirmasis bibliotekoje teikiama paslauga pasinaudojo būsimas VGTU absolventas. Jis savo baigiamajam darbui atsispausdino suprojektuotą detalę, kuri buvo pagaminta kiek daugiau nei per keturias valandas.

„Pirmasis blynas neprisvilo. Džiugu, jog mūsų pasirinkimas teikti šią paslaugą iš karto pasiteisino. Su 3D spausdintuvu studentai jau yra susipažinę, tad dažniausiai yra klausiama ne kaip jis veikia, o kiek gi viskas kainuoja. Kaina nustatoma pagal spausdinamo objekto dydį ir naudojamų medžiagų savikainą. Pavyzdžiui, pirmasis atspausdintas objektas jį spausdinusiam studentui kainavo apie 40 litų“, – pasakojo bibliotekos Elektroninių paslaugų skyriaus vadovė Julija Niauraitė.

3D spausdinimo ir skenavimo paslauga yra teikiama naujai atidarytame Vilniaus universiteto bibliotekos Mokslinės komunikacijos ir informacijos centre.

Šaltinis: universiteto naujienos
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Bibliotekų erdvė Knygų mugės lankytojams žada nepamirštamų potyrių

Vasario 25–28 d knygų mylėtojai tradiciškai rinksis kasmetinėje Vilniaus knygų mugėje. Visi lankytojai turės galimybę apsilankyti ir čia įsikūrusioje Bibliotekų erdvėje, kurioje įvairios Lietuvos bibliotekos pasiūlys kaip niekad daug įvairių edukacinių užsiėmimų ir pramogų. skaityti »

Lietuvoje informacinių ir ryšio technologijų plėtra išlieka stabili (170)

Tarptautinės telekomunikacijų sąjungos duomenimis, Lietuva užima 41 vietą pagal informacinių ir ryšio technologijų plėtrą šalyje. skaityti »

Lapkričio 21 d.– Pasaulinė televizijos diena

Pirmoji televizija atsirado dar 1884 m., o kaip ji pasikeitė iki šiol? skaityti »

Vilnius pateko į klestinčių išmaniųjų miestų 100-uką

Švedų IT bendrovė „Easypark“ ištyrė 500 pasaulio miestų, iš kurių atrinko 100, atitinkančių aukštą technologinį lygį pagal žmogaus potencialo plėtros indeksą. skaityti »

Po sunkių traumų ligoniams atsigauti padeda ir virtuali realybė (20)

Virtualiosios realybės technologija nebėra inovacija, skirta vien tik pramogauti, ją įvertino ir medikai. skaityti »

Kas sukūrė pirmąją kompiuterio programą?

Pirmoji programuotoja gyveno laikais, kai kompiuteriai dar net neegzistavo skaityti »

JAV kuriamas dronas, kuris įvykdęs užduotį tiesiog išnyksta

JAV kuriamas dronas, kuris po užduoties įvykdymo tiesiog išnyksta - mokslinei fantastikai prilyginami reikalavimai buvo išpildyti skaityti »

5 neįtikėtinos inovacijos, greitai tapsiančios mums prieinama realybe

Naujausi technologijų gamintojų išradimai kuriami siekiant ne tik palengvinti žmonių kasdienybę, bet ir praturtinti jų gyvenimus. skaityti »

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ atkeliavo į Lietuvos rinką

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ nuo šiol tapo prieinamas dar 29 naujose šalyse. Inovatyviu technologiniu įrenginiu nuo šiol galės džiaugtis ir lietuviai. skaityti »

Ar žinote, kam dar naudojamas šviesolaidinis kabelis?

Šiais laikais išgirdęs žodį „šviesolaidis“ arba „optinis kabelis“ iš karto pagalvoji apie internetą. Tačiau, pasirodo, šviesolaidinis kabelis naudojamas ne tik interneto ryšiui užtikrinti. skaityti »

Lietuviai kurs sistemą, užkertančią neteisėtus ir kenkėjiškus bepiločių orlaivių veiksmus

Nepaisant spartaus plėtros tempo, dronai vis dar laikoma nauja technologija, todėl Europos Sąjungos mastu bepiločių orlaivių naudojimas iki šiol nėra vieningai reglamentuotas. skaityti »