Jutiklinis ekranas be ekrano

Publikuota: 2011 m. gegužės 22 d. sekmadienis

Vankuveryje (Kanada) vykusioje „Computer Human Interaction“ konferencijoje Teksaso A&M universiteto tyrinėtojų komanda pristatė kelerius metus kurtą jutiklinio ekrano technologiją. Iš tiesų tai net ne ekranas. Įrenginys primena tuščią paveikslo rėmelį, „papuoštą“ infraraudonosios šviesos diodais, generuojančiais tarpusavyje susikertančius spindulius. Įspūdingas įrenginys pramintas „ZeroTouch“.

Tai yra tuščiaviduris stačiakampio formos rėmas. Jo pakraščiuose sumontuoti šviesos diodai (LED) ir infraraudonųjų spindulių jutikliai aptinka bet kokį rėmelio plokštumą kertantį objektą. Vienu metu ši sistema gali aptikti iki 20 nepriklausomų „lietimo“ taškų.

„ZeroTouch“ vartotojui ne tik leidžia paliesti virtualų tuščiavidurį ekraną. Sistema besinaudojantis asmuo gali ištiesti ranką tolyn – kiaurai „ekraną“. Paguldžius rėmelį ant plokščio paviršiaus, jį būtų galima naudoti kaip piešimo planšetę. Pakabinus jį erdvėje, ekraną būtų galima naudoti kaip sąsają su papildytosios arba virtualiosios realybės programomis.

Įrenginys ne tik registruoja jo plokštumoje atsidūrusius objektus – jis taip pat parodo šių objektų dydį. Taip įmanoma nustatyti, ar tai pirštas, ar ranka, taip pat ar objektas sukasi, ar krypsta kokia nors kryptimi. Potencialių naujovės pritaikymo galimybių yra daug, nes ji neabejotinai galėtų susieti geriausias tradicinių dvimačių (2D) jutiklinių ekranų savybes su trimatės erdvės (3D) vartotojo sąsajų įranga.

Kol kas rimtesnių programų, demonstruojančių erdvines šio ekrano galimybes, dar nėra sukurta, tačiau net naudojantis paprasta piešimo programa akivaizdu, jog galimybės plačios. Inžinieriai jau dabar planuoja patobulinti šį įtaisą, sukurdami kelis jutiklių sluoksnius. Taip tikimasi tiksliau kontroliuoti į ekrano erdvę patenkančių objektų judėjimą statmena ekrano paviršiui kryptimi.

Šaltinis: popsci.com
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Kas ketvirtas Lietuvos verslininkas pirmiausia laukia pokyčių švietimo sistemoje

Nuo realių darbo rinkos poreikių atitrūkusi Lietuvos švietimo sistema tampa kliūtimi kuriant geresnį gyvenimą Lietuvoje. Tuo įsitikinęs kas ketvirtas šalies verslininkas, įžvelgiantis švietimo sistemos reformų būtinybę. skaityti »

Kaip pasikeitusi darbo rinka diktuoja technologijų madas?

Prognozuojama, kad iki 2020–ųjų 40 proc. pasaulio gyventojų dirbs patys sau – vyraus laisvai samdomo darbo rinka. skaityti »

Kam reikalinga 360 laipsnių vaizdo kamera?

Dažniausiai apie 360 laipsnių vaizdo kamerą pagalvoja atostogas planuojantys žmonės, mėgstantys fiksuoti akimirkas kalnuose, ekskursijose po miestą ir t.t. skaityti »

Keturi būdai, kaip apsaugoti išmaniuosius vasaros karščių metu

Temperatūrai lauke stipriai šovus į viršų, lietuviai turėtų saugotis ne tik patys, bet ir pagalvoti apie savo išmaniuosius įrenginius. skaityti »

Kur Lietuvoje rastume daugiausiai televizoriaus pultelių?

Kas svarbiausia, renkantis naują televizorių, kokie dalykai, susiję su šiais prietaisais, labiausiai erzina skirtingų miestų gyventojus ir kuriame šalies krašte galima rasti daugiausiai televizoriaus pultelių? skaityti »

ES Bendrasis duomenų apsaugos reglamentas vartotojams suteiks daugiau teisių, įmonėms – pareigų

Dėl technologinių pasiekimų pasaulyje sukurtų, apdorotų ir dalijamų duomenų kiekis pastaraisiais metais pasiekė nenumatytas proporcijas. skaityti »

Robotizacija kurs naujas darbo vietas

Pramonė neišvengiamai turi pereiti prie robotizacijos tam, kad būtų didinamas darbų efektyvumas, atliekamų užduočių tikslumas ir užtikrinamas saugumas. Taip tikina ekspertai ir priduria, kad robotų kuriama ekonominė nauda – akivaizdi. skaityti »

Svarbiausios televizorių savybės žaidimų mėgėjams

Pastaraisiais metais žaidimų rinkai skirtos konsolės smarkiai patobulėjo – naujausi įrenginiai palaiko ir 4K grafiką, ir aukštą dinaminį diapazoną. skaityti »

„Microsoft“ technologija leis valdyti išmanųjį be rankų

„Microsoft Research“ sukūrė technologiją „GlassHands“, kuri leidžia valdyti mobilųjį įrenginį rankų judesiais ore ar ant bet kokio norimo paviršiaus. skaityti »

Nuo šiol kompiuteriui krauti nebereikės laidų

Belaidis krovimas tampa viena naujausių technologijų, kurias siūlo mobiliųjų telefonų ir planšečių gamintojai. skaityti »