Ką per metus pavyko pasiekti naujajam „Microsoft“ direktoriui?

Publikuota: 2015 m. vasario 5 d. ketvirtadienis

Jau metus „Microsoft“ įmonei vadovauja Satja Nadella (paskirtas į šį postą 2014 m. vasario 4 d.). Jo vadovavimui netrūksta pagyrų, tačiau įžvelgiama ir trūkumų.

S. Nadella „Microsoft“ įmonėje pradėjo dirbti prieš 23 metus. Iš pradžių dirbo vadybininku, nuo 2011-ųjų – Tinklo sprendimų padalinio vadovu, o 2013-aisiais tapo Debesų sprendimų padalinio viceprezidentu. Būtent šiose srityse S. Nadella patirtis nulėmė „Microsoft“ produkcijos plėtrą.

Iki S. Nadella pasirodymo „Microsoft“ daugiausia leido savo operacines sistemas ir joms pritaikytą  programinę įrangą. S. Nadellos dėka įmonė savo paslaugas ir sistemas pradėjo orientuoti ne tik į savo, bet ir kitų gamintojų platformas, populiarius įrenginius.

S. Nadella pripažįsta „Android“ ir  „iOS“ sėkmę, ir jam negėda, kad nauji „Microsoft“ produktai pirmiausia pritaikomi jiems, o tik vėliau „Windows Phone“ ir „Windows“, pvz., biuro programos, „Outlook“ ir kt. „Microsoft“ netgi yra sukūrusi programą, kuri veikia tik „Android“ įrenginyje.

Pernai S. Nadella „Microsoft“ įmonėje įgyvendino veiklos optimizavimą, dėl kurio darbo neteko 18 tūkst. žmonių. Buvo atleisti buvę „Nokia“ darbuotojai, perėję dirbti į „Microsoft“ po šios įmonės Mobiliųjų paslaugų skyriaus įsigijimo, taip pat keletas kitų įmonės skyrių, pvz., „Xbox Entertainment“ skyrius, filmavęs serialus pagal kompiuterinių žaidimų scenarijus.

S. Nadella atskiratė suomiškų pavadinimų tų produktų, kuriuos kadaise „Nokia“ sukūrė „Windows Phone“ ir „Windows“. Suomių prekių ženklai nebenaudojami kuriant naujus „Lumia“ išmaniuosius telefonus, kurie tebeleidžiami buvusiuose bendrovės „Nokia“ fabrikuose.

S. nadella daugiau dėmesio skiria savo klientų poreikiams tenkinti, atsižvelgia į jų prašymus. Jo dėka į „Windows 10“ grįžo „Start“ mygtukas, o pilnaekranė grafinė sąsaja įsijungia tik planšetiniuose kompiuteriuose. „Xbox“ per praeitus metus beveik niekuo nepakito.

Praeitais metais „Microsoft“ išleido naują prietaisą – išmaniąją apyrankę sportuojantiems „Band“. Didelio pasisekimo ji nesulaukė, tačiau nebuvo ir nuostolinga.  

Dar vienas S. Nadellos nuopelnas – jis pasiryžo sunaikinti operacinę sistemą „Windows RT“, kuri jau keletą metų buvo beveik nebeperkama. Jis atmetė mintį „Windows RT“ pagrindu sukurti „Surface“ versiją. Sistemos uždarymas kainavo įmonei išlaidų, tačiau buvo sutaupyti pinigai, kurie būtų išleisti jos atnaujinimams, rinkodaros ir reklamos kampanijoms.

„Windows Phone“ S. Nadellai nepavyko išpopuliarinti, jo užimama vieta išmaniųjų įrenginių rinkoje tesiekia 3 proc. Tikimasi, kad situaciją gali pagerinti išmaniesiems įrenginiams išleista „Windows 10“ operacinė sistema.

Šaltinis: www.iguides.ru
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Kas ketvirtas Lietuvos verslininkas pirmiausia laukia pokyčių švietimo sistemoje

Nuo realių darbo rinkos poreikių atitrūkusi Lietuvos švietimo sistema tampa kliūtimi kuriant geresnį gyvenimą Lietuvoje. Tuo įsitikinęs kas ketvirtas šalies verslininkas, įžvelgiantis švietimo sistemos reformų būtinybę. skaityti »

Kaip pasikeitusi darbo rinka diktuoja technologijų madas?

Prognozuojama, kad iki 2020–ųjų 40 proc. pasaulio gyventojų dirbs patys sau – vyraus laisvai samdomo darbo rinka. skaityti »

Kam reikalinga 360 laipsnių vaizdo kamera?

Dažniausiai apie 360 laipsnių vaizdo kamerą pagalvoja atostogas planuojantys žmonės, mėgstantys fiksuoti akimirkas kalnuose, ekskursijose po miestą ir t.t. skaityti »

Keturi būdai, kaip apsaugoti išmaniuosius vasaros karščių metu

Temperatūrai lauke stipriai šovus į viršų, lietuviai turėtų saugotis ne tik patys, bet ir pagalvoti apie savo išmaniuosius įrenginius. skaityti »

Kur Lietuvoje rastume daugiausiai televizoriaus pultelių?

Kas svarbiausia, renkantis naują televizorių, kokie dalykai, susiję su šiais prietaisais, labiausiai erzina skirtingų miestų gyventojus ir kuriame šalies krašte galima rasti daugiausiai televizoriaus pultelių? skaityti »

ES Bendrasis duomenų apsaugos reglamentas vartotojams suteiks daugiau teisių, įmonėms – pareigų

Dėl technologinių pasiekimų pasaulyje sukurtų, apdorotų ir dalijamų duomenų kiekis pastaraisiais metais pasiekė nenumatytas proporcijas. skaityti »

Robotizacija kurs naujas darbo vietas

Pramonė neišvengiamai turi pereiti prie robotizacijos tam, kad būtų didinamas darbų efektyvumas, atliekamų užduočių tikslumas ir užtikrinamas saugumas. Taip tikina ekspertai ir priduria, kad robotų kuriama ekonominė nauda – akivaizdi. skaityti »

Svarbiausios televizorių savybės žaidimų mėgėjams

Pastaraisiais metais žaidimų rinkai skirtos konsolės smarkiai patobulėjo – naujausi įrenginiai palaiko ir 4K grafiką, ir aukštą dinaminį diapazoną. skaityti »

„Microsoft“ technologija leis valdyti išmanųjį be rankų

„Microsoft Research“ sukūrė technologiją „GlassHands“, kuri leidžia valdyti mobilųjį įrenginį rankų judesiais ore ar ant bet kokio norimo paviršiaus. skaityti »

Nuo šiol kompiuteriui krauti nebereikės laidų

Belaidis krovimas tampa viena naujausių technologijų, kurias siūlo mobiliųjų telefonų ir planšečių gamintojai. skaityti »