Keičiasi įmonių požiūris į gamybos modernizaciją

Publikuota: 2017 m. gegužės 12 d. penktadienis

Naujausia Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) atlikta 150 didžiausių Lietuvos įmonių vadovų apklausa rodo, kad įmonių požiūris į gamybos modernizaciją keičiasi - pramonės įmonės vis dažniau investuoja į moderniąją pramonę, siekdamos priartėti prie ketvirtosios pramonės revoliucijos keliamų standartų.

Su ketvirtąja pramonės revoliucija susiję inovaciniai iššūkiai keičia viso pasaulio pramonę, todėl Lietuvos įmonėms labai svarbus toliaregiškas požiūris ir pasiruošimo darbai laukiančioms technologinėms naujovėms. 80 proc. apklaustųjų įmonių atstovų patvirtino, jog Pramonė 4.0 yra svarbi tema jų įmonei. Įmonių susidomėjimas Pramone 4.0 sparčiai auga - prieš metus atliktoje apklausoje tik 56 proc. įmonių buvo aktuali ši tema. 

Atlikta apklausa parodė, jog gamybinių pajėgumų modernizavimas išlieka itin aktualiu klausimu  įmonėms. Net 53 proc. atsakiusiųjų vadovų teigė nuolat investuojantys ir modernizuojantys gamybą, o dar 38 proc. – investuojantys pagal poreikį. Tai beveik sutampa su apklausos rezultatais, kurie buvo gauti 2016 m.  -  tiek prieš metus, tiek dabar tik apie 10 proc. respondentų neplanuoja artimiausiu metu investuoti į gamybos modernizaciją.

Kalbant apie iš valstybės pusės sveikintinas priemones spartesnei plėtrai užtikrinti, įmonės tikisi kryptingos mokestinės paramos (42,6 proc.) ir nulinio pelno mokesčio reinvestuotam pelnui lengvatos (36,8 proc.). Tai iš dalies sutampa su įmonių atsakymais 2016 m., kuomet 59 proc. respondentų mokestines lengvatas nurodė kaip esminę skatinimo priemonę įmonės procesų modernizavimui.

Atkreiptinas dėmesys, kad tik 4,4 proc. respondentų subsidijas iš 2014-2020 m. ES finansavimo laikotarpio įvardino, kaip esminę priemonę, skatinančią investicijas į gamybos atnaujinimą. Pagrindinė to priežastis - didelis biurokratinis mechanizmas teikiant paraiškas, neaiškus paramos skyrimo ir priemonių paskelbimo grafikas. Lėtai skirstoma ES parama užkerta kelią įmonėms greitai priimti reikšmingus investicinius sprendimus ir gauti finansavimą.

Kalbėdami apie paskatas orientuotis į technologinių procesų investicijas, 25 proc. respondentų teigė, jog tai labiausiai priklauso nuo įmonės vadovų požiūrio ir įmonės plėtros politikos. Tai beveik du kartus mažiau negu buvo nurodyta 2016 m. apklausoje – 47 proc. Dabar įmonių vadovai svarbiausia priežastimi įvardina konkurencinę aplinką ir siekį išlaikyti konkurencinį pranašumą rinkoje - 41 proc.,   16 proc. - sparčiau už įmonės našumą augančius atlyginimus, kurie taip pat prisideda prie prastos įmonių konkurencinės situacijos užsienio rinkose. Visi šie faktoriai yra labai glaudžiai susiję, tačiau augantis vadovų dėmesys konkurencinei aplinkai tik dar kartą pabrėžia koks yra svarbus geras technologinis pasirengimas, pažanga gamybos procesuose ir kūrybiškumas, galintis padėti Lietuvos įmonėms išlikti konkurencingomis Europos ir pasaulio rinkose.

LPK vienintelė šalyje kas ketvirtį atlieka ir pristato aukščiausio lygio 150 Lietuvos įmonių vadovų nuomonių ir prognozių apklausos analizę – Pramonės lūkesčių indeksą (PLI).

Šaltinis: Lietuvos pramonininkų konfederacija
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Lietuvoje informacinių ir ryšio technologijų plėtra išlieka stabili (170)

Tarptautinės telekomunikacijų sąjungos duomenimis, Lietuva užima 41 vietą pagal informacinių ir ryšio technologijų plėtrą šalyje. skaityti »

Lapkričio 21 d.– Pasaulinė televizijos diena

Pirmoji televizija atsirado dar 1884 m., o kaip ji pasikeitė iki šiol? skaityti »

Vilnius pateko į klestinčių išmaniųjų miestų 100-uką

Švedų IT bendrovė „Easypark“ ištyrė 500 pasaulio miestų, iš kurių atrinko 100, atitinkančių aukštą technologinį lygį pagal žmogaus potencialo plėtros indeksą. skaityti »

Po sunkių traumų ligoniams atsigauti padeda ir virtuali realybė (20)

Virtualiosios realybės technologija nebėra inovacija, skirta vien tik pramogauti, ją įvertino ir medikai. skaityti »

Kas sukūrė pirmąją kompiuterio programą?

Pirmoji programuotoja gyveno laikais, kai kompiuteriai dar net neegzistavo skaityti »

JAV kuriamas dronas, kuris įvykdęs užduotį tiesiog išnyksta

JAV kuriamas dronas, kuris po užduoties įvykdymo tiesiog išnyksta - mokslinei fantastikai prilyginami reikalavimai buvo išpildyti skaityti »

5 neįtikėtinos inovacijos, greitai tapsiančios mums prieinama realybe

Naujausi technologijų gamintojų išradimai kuriami siekiant ne tik palengvinti žmonių kasdienybę, bet ir praturtinti jų gyvenimus. skaityti »

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ atkeliavo į Lietuvos rinką

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ nuo šiol tapo prieinamas dar 29 naujose šalyse. Inovatyviu technologiniu įrenginiu nuo šiol galės džiaugtis ir lietuviai. skaityti »

Ar žinote, kam dar naudojamas šviesolaidinis kabelis?

Šiais laikais išgirdęs žodį „šviesolaidis“ arba „optinis kabelis“ iš karto pagalvoji apie internetą. Tačiau, pasirodo, šviesolaidinis kabelis naudojamas ne tik interneto ryšiui užtikrinti. skaityti »

Lietuviai kurs sistemą, užkertančią neteisėtus ir kenkėjiškus bepiločių orlaivių veiksmus

Nepaisant spartaus plėtros tempo, dronai vis dar laikoma nauja technologija, todėl Europos Sąjungos mastu bepiločių orlaivių naudojimas iki šiol nėra vieningai reglamentuotas. skaityti »