Keliautojai namuose palieka ne kompiuterius, o jų apsaugą

Publikuota: 2016 m. rugpjūčio 2 d. antradienis

Tyrimas atskleidė, kad net IT profesionalai tinkamai nepasirūpina savo duomenų apsauga vasaros atostogų metu. Pasaulinės saugumo sprendimų kūrėjos ESET duomenimis, ketvirtadalis į užsienį pailsėti vykstančių šeimų su savimi pasiima iki aštuonių įrenginių, iš kurių trys neturi slaptažodžio apsaugos.

Birželį vykusios parodos „Infosecurity Europe“ metu apklausta virš 350 IT profesionalų, apklausos rezultatai nustebino ir pačius tyrėjus. Tyrimas atskleidė, kad vidutiniškai šeima su savimi pasiima 1700-3500 eurų vertės įrenginių, kainuojančių daugiau, nei pati kelionė. Nepaisant brangaus atostogų bagažo, 31 proc. respondentų prieš kelionę nepasirūpina savo asmeninių ir darbo įrenginių apsauga.

„Mūsų tyrimas tik patvirtina, kiek esame apsėsti savo įrenginių net ir atostogų metu. Labiausiai nerimą kelia tai, kad apklausoje dalyvavo saugumo profesionalai, jie turėtų žinoti geriau, o ne visiškai nesirūpinti savo apsauga. Žmonėms verta pagalvoti, kas gali nutikti, jei kas nors šnipinėtų jų įrenginius ir duomenis. Įrenginio kaina yra viena, bet jo saugomi duomenys ir atsiminimai – visiškai kas kita“, – teigia ESET saugumo specialistas Mark James.

Apklausos duomenimis, 55 proc. respondentų į keliones užsienyje pasiima tiek asmeninius, tiek darbo įrenginius, 13 proc. yra jų netekę atostogų metu.  Respondentų taip pat klausta, ar jie turėjo galimybę nuotoliniu būdu ištrinti kelionėje prarastus įrenginius, daugiau nei pusė atsakė neigiamai.

Be to, ESET saugumo ekspertai rekomenduoja prieš kelionę pasidaryti atsargines duomenų kopijas ir jas palikti namuose. Be diegiamų antivirusinių programų patariama naudoti automatinį ekrano užrakinimą slaptažodžiu, vengti naudotis viešu „Wi-Fi“ ryšiu.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Lietuvoje informacinių ir ryšio technologijų plėtra išlieka stabili (170)

Tarptautinės telekomunikacijų sąjungos duomenimis, Lietuva užima 41 vietą pagal informacinių ir ryšio technologijų plėtrą šalyje. skaityti »

Lapkričio 21 d.– Pasaulinė televizijos diena

Pirmoji televizija atsirado dar 1884 m., o kaip ji pasikeitė iki šiol? skaityti »

Vilnius pateko į klestinčių išmaniųjų miestų 100-uką

Švedų IT bendrovė „Easypark“ ištyrė 500 pasaulio miestų, iš kurių atrinko 100, atitinkančių aukštą technologinį lygį pagal žmogaus potencialo plėtros indeksą. skaityti »

Po sunkių traumų ligoniams atsigauti padeda ir virtuali realybė (20)

Virtualiosios realybės technologija nebėra inovacija, skirta vien tik pramogauti, ją įvertino ir medikai. skaityti »

Kas sukūrė pirmąją kompiuterio programą?

Pirmoji programuotoja gyveno laikais, kai kompiuteriai dar net neegzistavo skaityti »

JAV kuriamas dronas, kuris įvykdęs užduotį tiesiog išnyksta

JAV kuriamas dronas, kuris po užduoties įvykdymo tiesiog išnyksta - mokslinei fantastikai prilyginami reikalavimai buvo išpildyti skaityti »

5 neįtikėtinos inovacijos, greitai tapsiančios mums prieinama realybe

Naujausi technologijų gamintojų išradimai kuriami siekiant ne tik palengvinti žmonių kasdienybę, bet ir praturtinti jų gyvenimus. skaityti »

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ atkeliavo į Lietuvos rinką

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ nuo šiol tapo prieinamas dar 29 naujose šalyse. Inovatyviu technologiniu įrenginiu nuo šiol galės džiaugtis ir lietuviai. skaityti »

Ar žinote, kam dar naudojamas šviesolaidinis kabelis?

Šiais laikais išgirdęs žodį „šviesolaidis“ arba „optinis kabelis“ iš karto pagalvoji apie internetą. Tačiau, pasirodo, šviesolaidinis kabelis naudojamas ne tik interneto ryšiui užtikrinti. skaityti »

Lietuviai kurs sistemą, užkertančią neteisėtus ir kenkėjiškus bepiločių orlaivių veiksmus

Nepaisant spartaus plėtros tempo, dronai vis dar laikoma nauja technologija, todėl Europos Sąjungos mastu bepiločių orlaivių naudojimas iki šiol nėra vieningai reglamentuotas. skaityti »