Kinai kuria naujos kartos superkompiuterį

Publikuota: 2016 m. rugpjūčio 2 d. antradienis

Kinų mokslininkai pradėjo kurti naujos kartos superkompiuterio prototipą, kuris geba atlikti milijardų milijardus operacijų per sekundę.  

Superkompiuterį gamina Valstybinis superkompiuterių technologijų centras, esantis Tianczin mieste, kartu su Nacionaliniu apsaugos technologijų universitetu. Projekto tikslas – iki 2020 m. sukurti kompiuterį, gebantį įgyvendinti kvintilijoną operacijų per sekundę. Projekto vadovas Men Sianfei teigia, kad šis kompiuteris turėtų būti 200 kartų greitesnis už kinišką superkompiuterį „Tianche-1“ ir galingesnis už visus iki šiol pasaulyje esančius superkompiuterius.

Tikimasi, kad kompiuterio prototipas bus sukurtas iki 2018 m. pradžios. Naujasis produktas turėtų nustebinti duomenų perdavimo greičiu, mikroschemos talpa ir darbo intensyvumu. 2010 m. Kinijoje pasirodė pirmasis superkompiuteris, gebantis atlikti kvadrilijoną  operacijų per sekundę. Šie kompiuteriai naudojami įgyvendinti naftos paieškoms, biologinės medicinos srityje, animacijai kurti ir kitoms sudėtingo proceso užduotims. Superkompiuteris turi apie 1 000 klientų.

Šaltinis: belta.by
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

„Microsoft“ įsigijo bendrovę „Intentional Software“

„Microsoft“ įsigijo bendrovę „Intentional Software“, kurios įkūrėjas Charles Simonyi kadaise pats dirbo „Microsoft“. skaityti »

Svarstyklės praneš apie pavojų gyvybei

Įsivaizduokite – atsistojate ryte ant svarstyklių, o jos ne tik parodo, kiek pakito jūsų svoris nuo tada, kai svėrėtės paskutinį kartą, bet ir atsiunčia įspėjamąjį signalą: „Užsiregistruokite pas gydytoją“. skaityti »

Išmaniosios technologijos – sveikam ir patogiam senėjimui

Lietuvos sveikatos mokslų universitetas drauge su KTU atlieka tyrimus, kurie įvardins senyvų žmonių galimybes savarankiškai gyventi savo namuose ir leis sukurti tam reikalingas informacinių ryšių priemones bei technologijas. skaityti »

Išmanusis tvarstis – ne mokslinės fantastikos produktas

Išmaniojo tvarsčio projekto atsiradimui turėjo įtakos rinkos poreikis turėti universalią, efektyvią, įvairioms žaizdoms gydyti skirtą priemonę, kuri būtų nebrangi, plačiai prieinama, tinkama naudoti sudėtingomis sąlygomis. skaityti »

Planšetę „Samsung Galaxy Tab S3” jau galima įsigyti ir Lietuvoje

Lietuvos gyventojai jau gali įsigyti naujausią „Samsung“ planšetę „Galaxy Tab S3“. skaityti »

„Amazon“ vadovas išbandė milžinišką robotą

Būdamas milžiniško roboto viduje J. Bezos valdė roboto rankas savo rankose laikydamas du valdymo pultus. skaityti »

Virtualiosios realybės rinka sparčiai augs

Anot ekspertų, pasaulinė papildytosios realybės ir virtualiosios realybės rinka iki 2020 m. pasieks 66,68 mlrd. dolerių. skaityti »

Ar fizinių parduotuvių laukia mirtis?

Vilniuje vykusioje didžiausioje elektroninės komercijos konferencijoje – atsakymai apie rinkos ateitį skaityti »

R.Dargis: Robotai leis žmonėms būti labiau žmogiškais

Pasaulio miestuose jau gyvena daugiau žmonių nei kaimuose, sparčiai tobulėjančios technologijos keičia ne tik logistikos bei gamybos grandines, bet ir darbuotojus gamyklose. skaityti »