Kodėl „Delfi“ parduodama?

Publikuota: 2003 m. gruodžio 17 d. trečiadienis
Kaip skelbia Estijos žiniasklaida, per ateinančias keletą dienų bendrovė „MicroLink“ ketina parduoti interneto portalą „Delfi“ Norvegijos bendrovei „Findexa“. „MicroLink“ vadovas Alanas Martinsonas atsisakė komentuoti galimą „Delfi“ pardavimą. „Šiuo metu aš nieko neturiu apie tai pasakyti“, – teigė jis. Sklinda gandai, kad „Delfi“ pardavimas susijęs su portalo nuostoliais. Neseniai „MicroLink“paskelbė nuo 2004 metų apmokestinsianti iki šiol buvusį nemokamą „DELFI“ el. paštą. Po metų nuo „Delfi“ portalo įkūrimo, 2001 m., „MicroLink“ atstovai patys pripažino, kad „Delfi“ portalas jiems nuostolingas, ypač portale naudojama nemokama el. pašto sistema. Be to, nepasiteisino ir žlugo bandymas „Delfi“ portalą atidaryti Rusijoje. Skandalinga istorija „Delfi“ Lietuvoje „išgarsėjo“ 2000 m. vasarį – skandalu. Mat vieną dieną į naršyklę įrašę lietuviškojo interneto pradininko Vlado Palubinsko svetainės adresą www.online.lt interneto lankytojai staiga atsidūrė „Delfi“ portale. Dėl netobulų tuomet Lietuvos autorių teisių įstatymų privatiems asmenims interneto vardai – domenai nebuvo suteikiami. Domenų jie turėjo kreiptis į interneto paslaugų tiekėją. V.Palubinskas buvo priverstas pasinaudoti juridinio asmens – UAB „Skaitmeninės komunikacijos“ paslaugomis. 1999 m. gruodį dalį šios bendrovės akcijų (75 procentus) įsigijo dukterinė „MicroLink“ interneto paslaugų bendrovė „Delfi“. O ši pasielgė neetiškai, pasisavinusi ne tik populiarios V.Palubinsko paieškos svetainės www.online.lt adresą, kartu ir su jos nuolatiniais lankytojais, bet net ir laiškus. V. Palubinskui adresuoti susirūpinusių vartotojų laiškai buvo nukreipti į „Delfi“ ir ten ištrinami. Atėjusi į Lietuvą Latvijoje ir Estijoje veikianti bendrovė „MicroLink“ suviliojo Lietuvos informacinių technologijų bendroves „Taidę“ (įsigijo 100 % jos akcijų) ir „Skaitmenines komunikacijas“ (75 % akcijų) ir pavertė V. Palubinsko, kuris iki šios buvo aktyvus lietuviškojo interneto išteklių kūrėjas ir šių bendrovių draugas, priešais. Tik po devynių mėnesių, „Infobalt“ Autorinių teisių agentūros dėka, domenas www.online.lt buvo vėl sugrąžintas V. Palubinskui. Informacinių technologijų asociacija „Infobalt“ atvirai pademonstravo „Delfi“ priešiškumą, nekviesdama bendrovės atstovų į savo renginius. Tačiau „Delfi“, nepaisant tokio negražaus neetiško iškilimo tapo populiari? Kas jos laukia toliau? Straipsniai apie „Delfi“ praeitį>>
Šaltinis:
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Informacinės technologijos turi pasitarnauti ir moterų lyderystei

Į Pasaulio ekonomikos forumą Davose išvykusi Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė dalyvavo Globalaus moterų parlamentarių forumo surengtoje aukšto lygio diskusijoje. skaityti »

Debesų infrastruktūros rinka išaugo 23 proc.

Trečiajame 2015 m. ketvirtyje pasaulinė debesų infrastruktūros rinka išaugo 23 proc. Apie tai skelbiama „Worldwide Quarterly Cloud IT Infrastructure Tracker“ ataskaitoje. skaityti »

Lietuva pripažinta inovatyvesne už Latviją ir Estiją

Agentūros „Bloomberg“ analitikai paskelbė inovatyviausių šalių sąrašą. Lietuva šiame sąraše užima 32 vietą ir lenkia Estiją bei Latviją. skaityti »

„Microsoft“ paaukos 1 mlrd. JAV dolerių vertės debesų kompiuterijos resursų visuomenės gerovei

Korporacijos „Microsoft“ vadovas Satya Nadella paskelbė, kad neseniai įkurta organizacija „Microsoft Philanthropies“ per ateinančius trejus metus nevyriausybinėms organizacijoms ir moksliniams tyrimams paaukos bendrovės debesų kompiuterijos resursų, vertų 1 mlrd. JAV dolerių. skaityti »

Biometrinės technologijos sparčiai populiarės

„BCC Research“ ataskaitos duomenimis, vidutinis pasaulio biometrijos rinkos augimas 2015˜–2020 metais sudarys 22,7 proc. skaityti »

Išmanieji telefonai „Samsung Galaxy A“ jau Lietuvoje

„Samsung Electronics Co., Ltd“ Lietuvoje pristatė naujausius „Galaxy A“ serijos išmaniuosius telefonus: modelius „A5“ ir „A3“. skaityti »

Išmanusis telefonas padės nustatyti vėžį

Kai kas mano, kad mobilusis telefonas gali sukelti vėžį, o štai japonai kuria išmanųjį telefoną, kuris padės nustatyti, ar žmogus neserga vėžiu. skaityti »

„Huawei“ per metus pardavė 108 mln. išmaniųjų telefonų

Padariusi proveržį Kinijoje ir dabar užimdama didžiausią šios šalies rinkos dalį, per praėjusius metus „Huawei“ patikimai įsitvirtino kaip viena iš trijų didžiausių išmaniųjų telefonų gamintojų pasaulyje. skaityti »

„Huawei“ pristatė telefoną „Mate 8“ ir moterišką išmanųjį laikrodį

„Huawei Mate 8“ išmanųjį telefoną ir naujas „Huawei Watch“ versijas – „Jewel“ ir „Elegant“, sukurtas bendradarbiaujant su „Swarovski‘s Gemstone Business“. skaityti »

„Twitter“ naudotojai galės rašyti ilgesnes žinutes

Nuo kovo mėnesio socialiniame tinkle „Twitter“ bus galima skelbti iki 10 tūkst. ženklų ilgio žinutes. skaityti »