Kokią ateitį pranašauja „Microsoft“

Publikuota: 2016 m. gruodžio 9 d. penktadienis

Kompanijos „Microsoft“ Tyrimų skyriaus darbuotojai prognozuoja, kad per artimiausius dešimt metų išnyks paieškos laukelis, naudojamas interneto puslapiuose, o virtualioji realybė taps neatsiejama nuo realybės.

„Microsoft“ Tyrimų skyriaus direktoriaus pavaduotoja, mokslininkė Susan Dumais mano, kad 2027 m. iš viso nebesinaudosime paieškos laukeliu. „Tas langelis visai išnyks. Jį pakeis kitokios paieškos funkcijos, labiau integruotos, kontekstinės.“

Anot jos, viso to pradžia – balso užklausos, dažniausiai naudojamos mobiliuosiuose telefonuose ir išmaniųjų namų sistemose. Manoma, kad išpopuliarės vaizdo paieška, kai informacija bus ieškoma pateikiant savo nuotrauką ar vaizdo įrašą. Tokiais būdais bus ieškoma vietų, konkrečių asmenų ar drabužių, kitokių prekių (pvz., jei norite įsigyti mieste matytą gražią suknelę) ir pan.

2017 m., anot S. Dumais, labiau ištobulės mašinų ir dirbtinio intelekto sistemų mokymas. „Per pastaruosius metus pastebėjome, kad robotai gerokai patobulėjo, atpažindami kalbą, atvaizdus. Mašinos tampa vis galingesnės, apdoroja vis didesnį duomenų srautą. Kitais metais patobulės ir pagerės mašinų gebėjimas pateikti tikslesnius paieškos rezultatus“, – teigia ji.

„MSR NExT Microsoft“ skyriaus tyrėja Mar Gonzalez Franco teigia, kad  virtualioji realybė iki 2027 m. suteiks tokių stebinančių galimybių, kad pradėsime abejoti, kas realu, o kas ne, kai kam ji gali netgi sukelti haliucinacijų. „Naudodama šią technologiją, žmonija galės keisti ir gerinti informacijos priėmimo bei suvokimo sistemas. Virtualioji realybė stimuliuos ne tik regą ir klausą, bet ir kitus pojūčius, įskaitant lytėjimą“, – sako M. G. Franco.

Vyresnioji „Microsoft“ tyrėja Nicole Immorlica teigia, kad 2027 m. procesų automatizavimas  paskatins naujos ekonomikos kūrimąsi. Naujajai ekonomikai daugiausia įtakos darys žmonių suteikiama informacija apie įvairius jų gyvenimo aspektus. Ekonomistai turės susimąstyti apie sąžiningos kompensacijos būdus tiems žmonėms, kurių individualus indėlis yra reikšmingiausias. Vertybės ir turtai turės būti perskirstyti keičiant mokesčius ir socialines programas.

Šaltinis: cnews.ru
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

Lietuvoje informacinių ir ryšio technologijų plėtra išlieka stabili (170)

Tarptautinės telekomunikacijų sąjungos duomenimis, Lietuva užima 41 vietą pagal informacinių ir ryšio technologijų plėtrą šalyje. skaityti »

Lapkričio 21 d.– Pasaulinė televizijos diena

Pirmoji televizija atsirado dar 1884 m., o kaip ji pasikeitė iki šiol? skaityti »

Vilnius pateko į klestinčių išmaniųjų miestų 100-uką

Švedų IT bendrovė „Easypark“ ištyrė 500 pasaulio miestų, iš kurių atrinko 100, atitinkančių aukštą technologinį lygį pagal žmogaus potencialo plėtros indeksą. skaityti »

Po sunkių traumų ligoniams atsigauti padeda ir virtuali realybė (20)

Virtualiosios realybės technologija nebėra inovacija, skirta vien tik pramogauti, ją įvertino ir medikai. skaityti »

Kas sukūrė pirmąją kompiuterio programą?

Pirmoji programuotoja gyveno laikais, kai kompiuteriai dar net neegzistavo skaityti »

JAV kuriamas dronas, kuris įvykdęs užduotį tiesiog išnyksta

JAV kuriamas dronas, kuris po užduoties įvykdymo tiesiog išnyksta - mokslinei fantastikai prilyginami reikalavimai buvo išpildyti skaityti »

5 neįtikėtinos inovacijos, greitai tapsiančios mums prieinama realybe

Naujausi technologijų gamintojų išradimai kuriami siekiant ne tik palengvinti žmonių kasdienybę, bet ir praturtinti jų gyvenimus. skaityti »

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ atkeliavo į Lietuvos rinką

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ nuo šiol tapo prieinamas dar 29 naujose šalyse. Inovatyviu technologiniu įrenginiu nuo šiol galės džiaugtis ir lietuviai. skaityti »

Ar žinote, kam dar naudojamas šviesolaidinis kabelis?

Šiais laikais išgirdęs žodį „šviesolaidis“ arba „optinis kabelis“ iš karto pagalvoji apie internetą. Tačiau, pasirodo, šviesolaidinis kabelis naudojamas ne tik interneto ryšiui užtikrinti. skaityti »

Lietuviai kurs sistemą, užkertančią neteisėtus ir kenkėjiškus bepiločių orlaivių veiksmus

Nepaisant spartaus plėtros tempo, dronai vis dar laikoma nauja technologija, todėl Europos Sąjungos mastu bepiločių orlaivių naudojimas iki šiol nėra vieningai reglamentuotas. skaityti »