Kompiuterinė klaviatūra – „Nokia“ telefonams

Publikuota: 2004 m. birželio 21 d. pirmadienis
Kompiuterinė klaviatūra - „Nokia“ telefonams

Didžiausia pasaulyje telefonų gamintoja suomių „Nokia“ pristatė iškart 5 naujus telefonų modelius, o prie jų pasiūlė ir naujovę – per bevielę „Bluetooth“ sąsają jungiamą sulankstomą kompiuterinę klaviatūrą.

Standartiniai telefono mygtukai — toli gražu ne pats patogiausias būdas rinkti SMS žinutėms, rašyti iš mobiliojo telefono el. pašto žinutes, naršyti po internetą ir t.t. (o dauguma tokių kompiuterio funkcijų jau keliasi į mobilųjį telefoną), tad bevielė klaviatūra – išties patogus sprendimas tiems, kad nori dažniau telefoną naudoti kaip tekstinės informacijos įvedimo įrenginį.

„Nokia Wireless Keyboard“ – išlankstomo tipo klaviatūra (panašios jau kelis metus siūlomos delniniams kompiuteriams „Palm“), gamintojos duomenimis, tokios klaviatūros vartotojams labiau patinka už lanksčias, kurias panašiai kaip medžiagą galima susukti į ritinėlį. Išlankstytos klaviatūros išmatavimai — 262 x 87 x 13 mm, sulankstytos — 133 x 87 x 19 mm.

Klaviatūra yra standartinio kompiuterinio klavišų išdėstymo QWERTY, ji neturi skaitmenų klavišų bloko dešinėje, tačiau yra kursoriaus valdymo klavišai ir keletas papildomų mygtukų greitam įprasčiausių telefono funkcijų pasiekimui. „Nokia Wireless Keyboard“ energijos šaltinis – dvi AAA tipo baterijos, kurių užtenka maždaug 50 val. darbo. Klaviatūra sveria 190 gramų.

Nedžiugina tik kaina – 135 eurai (~466 litai). Taip pat naudojimą kiek apsunkina faktas, kad negalima vienu metu naudoti ir klaviatūros, ir „Bluetooth“ laisvų rankų įrangos ar pan. įrenginių (tai būdinga daugumai „Bluetooth“ aksesuarų).

Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Lietuvoje informacinių ir ryšio technologijų plėtra išlieka stabili (170)

Tarptautinės telekomunikacijų sąjungos duomenimis, Lietuva užima 41 vietą pagal informacinių ir ryšio technologijų plėtrą šalyje. skaityti »

Lapkričio 21 d.– Pasaulinė televizijos diena

Pirmoji televizija atsirado dar 1884 m., o kaip ji pasikeitė iki šiol? skaityti »

Vilnius pateko į klestinčių išmaniųjų miestų 100-uką

Švedų IT bendrovė „Easypark“ ištyrė 500 pasaulio miestų, iš kurių atrinko 100, atitinkančių aukštą technologinį lygį pagal žmogaus potencialo plėtros indeksą. skaityti »

Po sunkių traumų ligoniams atsigauti padeda ir virtuali realybė (27)

Virtualiosios realybės technologija nebėra inovacija, skirta vien tik pramogauti, ją įvertino ir medikai. skaityti »

Kas sukūrė pirmąją kompiuterio programą?

Pirmoji programuotoja gyveno laikais, kai kompiuteriai dar net neegzistavo skaityti »

JAV kuriamas dronas, kuris įvykdęs užduotį tiesiog išnyksta

JAV kuriamas dronas, kuris po užduoties įvykdymo tiesiog išnyksta - mokslinei fantastikai prilyginami reikalavimai buvo išpildyti skaityti »

5 neįtikėtinos inovacijos, greitai tapsiančios mums prieinama realybe

Naujausi technologijų gamintojų išradimai kuriami siekiant ne tik palengvinti žmonių kasdienybę, bet ir praturtinti jų gyvenimus. skaityti »

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ atkeliavo į Lietuvos rinką

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ nuo šiol tapo prieinamas dar 29 naujose šalyse. Inovatyviu technologiniu įrenginiu nuo šiol galės džiaugtis ir lietuviai. skaityti »

Ar žinote, kam dar naudojamas šviesolaidinis kabelis?

Šiais laikais išgirdęs žodį „šviesolaidis“ arba „optinis kabelis“ iš karto pagalvoji apie internetą. Tačiau, pasirodo, šviesolaidinis kabelis naudojamas ne tik interneto ryšiui užtikrinti. skaityti »

Lietuviai kurs sistemą, užkertančią neteisėtus ir kenkėjiškus bepiločių orlaivių veiksmus

Nepaisant spartaus plėtros tempo, dronai vis dar laikoma nauja technologija, todėl Europos Sąjungos mastu bepiločių orlaivių naudojimas iki šiol nėra vieningai reglamentuotas. skaityti »