Kopenhagos oro uoste – automatizuota pakrovimo sistema

Publikuota: 2007 m. birželio 4 d. pirmadienis

Verslo aviacijos paroda Honkonge
Kopenhagos oro uostas tapo pirmuoju pasaulyje, kuriame įdiegta pilnai automatizuota bagažo pakrovimo sistema. Naudojantis naująja sistema keleivių lagaminai paimami iš registracijos postų ir nugabenami tiesiai į lėktuvo bagažo skyrių, o šiam procesui nebereikia žmogaus rankų.

Oro uoste automatizuota sistema diegiama bendradarbiaujant „SAS Ground Services“, Kopenhagos oro uosto bendrovei „Københavns Lufthavne A/S“, įmonėms „FKI Logistex“ ir „CPH Design A/S“. Sistemos prototipą užpatentavo „SAS Ground Services“ bei Kopenhagos oro uosto bendrovė. Sistema išsiskiria savo paprastumu – ją kuriant buvo novatoriškai panaudotos dabar bagažo pakrovimui naudojamos technologijos.

Iki 2008 metų sausio 1 d. planuojama įrengti 12 automatizuotų bagažo pakrovimo linijų, kurios bus sujungtos su viena pagrindinių oro uosto infrastruktūros dalių – bagažo tikrinimu. Tokia bagažo pakrovimo sistema galės naudotis visi antžeminių paslaugų operatoriai.

„Naujoji sistema supaprastina oro uosto darbo procesus. Bagažo pakrovimo darbus atliekantiems darbuotojams teks žymiai mažesnis fizinis krūvis. Šiam sprendimui didelės įtakos turėjo pačių tarnautojų nuomonė. Kuriant automatizuotą bagažo pakrovimo sistemą buvo apjungtos naujausios šios srities žinios bei įmonės “SAS Ground Services„ techninė patirtis,“ – sakė „SAS Ground Services Denmark“  oro ir antžeminių operacijų direktorius Steen Neuchs.

Automatizuota bagažo pakrovimo sistema taip pat padeda užtikrinti saugumą oro uoste.   Kadangi pakrovimo procese yra naudojami brūkšniniai kodai, kiekvieno lagamino vieta lėktuve yra žinoma. Jei keleivis neįsėdo į lėktuvą, jo bagažas bus surastas paprastai ir greitai.

Naudojant naująją sistemą, keleivių lagaminai automatiškai patalpinami į naujus vežimėlius, kurie patys iškrauna bagažą tam skirtame lėktuvo skyriuje. Be to, gabenant lagaminus naujais vežimėliais jie nesušlampa lyjant ar sningant.

Kaip teigė „Københavns Lufthavne A/S“ prezidentas Niels Boserup, tikimasi, kad ši moderniausia bagažo pakrovimo sistema bus pradėta diegti tarptautiniu mastu. Pasak jo, Kopenhagos oro uostas yra vienas moderniausių vertinant bagažo pakrovimo sistemą. Pilna automatizacija padidins oro uosto pajėgumą bei leis ateityje stiprinti jo konkurencingumą.

SAS – pirmoji užsienio aviakompanija, 1992 metais pradėjusi reguliarius skrydžius į Vilnių. Šiuo metu SAS vykdo reisus tarp Danijos sostinės Kopenhagos ir Palangos 13 kartų per savaitę.

Šaltinis: www.sas.dk
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Kas ketvirtas Lietuvos verslininkas pirmiausia laukia pokyčių švietimo sistemoje

Nuo realių darbo rinkos poreikių atitrūkusi Lietuvos švietimo sistema tampa kliūtimi kuriant geresnį gyvenimą Lietuvoje. Tuo įsitikinęs kas ketvirtas šalies verslininkas, įžvelgiantis švietimo sistemos reformų būtinybę. skaityti »

Kaip pasikeitusi darbo rinka diktuoja technologijų madas?

Prognozuojama, kad iki 2020–ųjų 40 proc. pasaulio gyventojų dirbs patys sau – vyraus laisvai samdomo darbo rinka. skaityti »

Kam reikalinga 360 laipsnių vaizdo kamera?

Dažniausiai apie 360 laipsnių vaizdo kamerą pagalvoja atostogas planuojantys žmonės, mėgstantys fiksuoti akimirkas kalnuose, ekskursijose po miestą ir t.t. skaityti »

Keturi būdai, kaip apsaugoti išmaniuosius vasaros karščių metu

Temperatūrai lauke stipriai šovus į viršų, lietuviai turėtų saugotis ne tik patys, bet ir pagalvoti apie savo išmaniuosius įrenginius. skaityti »

Kur Lietuvoje rastume daugiausiai televizoriaus pultelių?

Kas svarbiausia, renkantis naują televizorių, kokie dalykai, susiję su šiais prietaisais, labiausiai erzina skirtingų miestų gyventojus ir kuriame šalies krašte galima rasti daugiausiai televizoriaus pultelių? skaityti »

ES Bendrasis duomenų apsaugos reglamentas vartotojams suteiks daugiau teisių, įmonėms – pareigų

Dėl technologinių pasiekimų pasaulyje sukurtų, apdorotų ir dalijamų duomenų kiekis pastaraisiais metais pasiekė nenumatytas proporcijas. skaityti »

Robotizacija kurs naujas darbo vietas

Pramonė neišvengiamai turi pereiti prie robotizacijos tam, kad būtų didinamas darbų efektyvumas, atliekamų užduočių tikslumas ir užtikrinamas saugumas. Taip tikina ekspertai ir priduria, kad robotų kuriama ekonominė nauda – akivaizdi. skaityti »

Svarbiausios televizorių savybės žaidimų mėgėjams

Pastaraisiais metais žaidimų rinkai skirtos konsolės smarkiai patobulėjo – naujausi įrenginiai palaiko ir 4K grafiką, ir aukštą dinaminį diapazoną. skaityti »

„Microsoft“ technologija leis valdyti išmanųjį be rankų

„Microsoft Research“ sukūrė technologiją „GlassHands“, kuri leidžia valdyti mobilųjį įrenginį rankų judesiais ore ar ant bet kokio norimo paviršiaus. skaityti »

Nuo šiol kompiuteriui krauti nebereikės laidų

Belaidis krovimas tampa viena naujausių technologijų, kurias siūlo mobiliųjų telefonų ir planšečių gamintojai. skaityti »