Kur Lietuvoje rastume daugiausiai televizoriaus pultelių?

Publikuota: 2017 m. liepos 31 d. pirmadienis

Įvairų Lietuvos miestų gyventojai televizorius renkasi remdamiesi skirtingais kriterijais – atskleidė naujausias „Samsung QLED TV“ tyrimas. Tad kas svarbiausia, renkantis naują televizorių, kokie dalykai, susiję su šiais prietaisais, labiausiai erzina skirtingų miestų gyventojus ir kuriame šalies krašte galima rasti daugiausiai televizoriaus pultelių? 

Vaizdo kokybė ar ekrano dydis?

Tyrimo dalyviai iš skirtingų Lietuvos miestų buvo klausiami, kokia televizoriaus savybė jiems yra pati svarbiausia. Dauguma atsakė vieningai – 72 proc. reikšmingiausią televizoriuje įvardino vaizdo kokybę. Iš didžiųjų miestų penketuko išsiskyrė tik Panevėžys, mat apklaustiesiems jo gyventojams vaizdo kokybė nors ir rūpi (69 proc.), už ją vis tik svarbesnis televizoriaus įstrižainės dydis – tai pripažino net 80 proc. šio miesto gyventojų.

Panevėžiečiai išsiskyrė ir pagal kitą kriterijų – net kas antram apklaustajam (52 proc.) čia reikalingos ir išmanios televizoriaus funkcijos. Palyginimui, antroje vietoje pagal išmanių funkcijų gerbėjų skaičių liko Vilnius (46 proc.), o trečioje Kaunas (43 proc.).

Erzina tie patys dalykai

Dėl to, kokie dalykai, susiję su televizoriumi, labiausiai erzina, Lietuvos gyventojai sutaria. Net 67 proc. visų respondentų neapkenčia begalės laidų styrančių iš televizoriaus ir prie jo prijungtų papildomų įrenginių. Taip pat, kas trečiam apklaustajam nepatinka tai, kad namuose tenka naudotis ne vienu, bet keliais nuotolinio valdymo pulteliais.

Žvelgiant į skirtingus miestus, labiausiai laidų raizgalynė nepatinka kauniečiams ir vilniečiams – atitinkamai 78 proc. ir 72 proc. Kodėl taip teigia būtent šių miestų gyventojai pasakyti sunku: gali būti, kad būtent jie turi daugiausiai prie televizorių prijungtų papildomų priedų, o galbūt tiesiog yra didesni pedantai. Kita vertus, besinervinančių dėl to, kad reikia naudotis net keliais nuotolinio valdymo pulteliais daugiausiai gyvena Panevėžyje. Iš visų respondentų būtent juos labiausiai erzina ir tai, kad ne visada televizorių galima padėti toje kambario vietoje, kur labiausiai norisi, nes reikia atsižvelgti į keletą skirtingų aspektų (televizoriaus dydį, storį, dizainą, jungtis ar pan.).

Daugiausiai pultelių – sostinėje

Daugelis namuose neapsieina be papildomų televizoriaus priedėlių, garso sistemų ar įvairių grotuvų, o augant tokių įrenginių skaičiui paprastai auga ir nuotolinio valdymo pultelių skaičius. Tyrimas atskleidė, kad daugiausiai jų laiko vilniečiai: net 62 proc. apklaustųjų šiame mieste prisipažino turintys du arba tris, o 16 proc. namuose suskaičiavo net keturis arba daugiau pultelių, kai vos kas penktas iš apklaustųjų turi tik vieną.

Tuo tarpu mažiausiai pultelių gausa namuose besižavintys Panevėžio gyventojai, matyt linkę su mažiau jų ir išsisukti – net 38 proc. iš šio miesto respondentų išsiverčia su vienu pulteliu.

Šaltinis: Pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

Lietuvoje informacinių ir ryšio technologijų plėtra išlieka stabili (170)

Tarptautinės telekomunikacijų sąjungos duomenimis, Lietuva užima 41 vietą pagal informacinių ir ryšio technologijų plėtrą šalyje. skaityti »

Lapkričio 21 d.– Pasaulinė televizijos diena

Pirmoji televizija atsirado dar 1884 m., o kaip ji pasikeitė iki šiol? skaityti »

Vilnius pateko į klestinčių išmaniųjų miestų 100-uką

Švedų IT bendrovė „Easypark“ ištyrė 500 pasaulio miestų, iš kurių atrinko 100, atitinkančių aukštą technologinį lygį pagal žmogaus potencialo plėtros indeksą. skaityti »

Po sunkių traumų ligoniams atsigauti padeda ir virtuali realybė (20)

Virtualiosios realybės technologija nebėra inovacija, skirta vien tik pramogauti, ją įvertino ir medikai. skaityti »

Kas sukūrė pirmąją kompiuterio programą?

Pirmoji programuotoja gyveno laikais, kai kompiuteriai dar net neegzistavo skaityti »

JAV kuriamas dronas, kuris įvykdęs užduotį tiesiog išnyksta

JAV kuriamas dronas, kuris po užduoties įvykdymo tiesiog išnyksta - mokslinei fantastikai prilyginami reikalavimai buvo išpildyti skaityti »

5 neįtikėtinos inovacijos, greitai tapsiančios mums prieinama realybe

Naujausi technologijų gamintojų išradimai kuriami siekiant ne tik palengvinti žmonių kasdienybę, bet ir praturtinti jų gyvenimus. skaityti »

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ atkeliavo į Lietuvos rinką

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ nuo šiol tapo prieinamas dar 29 naujose šalyse. Inovatyviu technologiniu įrenginiu nuo šiol galės džiaugtis ir lietuviai. skaityti »

Ar žinote, kam dar naudojamas šviesolaidinis kabelis?

Šiais laikais išgirdęs žodį „šviesolaidis“ arba „optinis kabelis“ iš karto pagalvoji apie internetą. Tačiau, pasirodo, šviesolaidinis kabelis naudojamas ne tik interneto ryšiui užtikrinti. skaityti »

Lietuviai kurs sistemą, užkertančią neteisėtus ir kenkėjiškus bepiločių orlaivių veiksmus

Nepaisant spartaus plėtros tempo, dronai vis dar laikoma nauja technologija, todėl Europos Sąjungos mastu bepiločių orlaivių naudojimas iki šiol nėra vieningai reglamentuotas. skaityti »