Kuriamos elektroninės paslaugos farmacininkams

Publikuota: 2013 m. kovo 8 d. penktadienis

Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos (VVKT) pradėjo įgyvendinti projektą „Licencijų farmacinei veiklai išdavimo ir vaistinių preparatų informacijos teikimo viešosios elektroninės paslaugos“, kurį baigus įgyvendinti vaistininkams bus paprasčiau tvarkyti dokumentus, o gyventojai internete galės sužinoti apie galimą nepageidaujamą vaistų poveikį.

„Šiuo metu VVKT teikia 20 farmacinės veiklos licencijavimo administracinių paslaugų. Norint jas gauti, dažnai tenka vykti į tarnybą pateikti paraiškas, po to – atsiimti licencijas. Paraiškų ir prašymų priėmimo metu gaunami netvarkingi dokumentai, juose būna klaidų, kurių nėra galimybės automatiškai aptikti, procedūra tampa ilga ir brangi. Elektroninės paslaugos išspręs minėtas problemas“, – sako VVKT Informacinių technologijų skyriaus vedėjas Saulius Balčas.

Įgyvendinant projektą siekiama sukurti ir įdiegti Vaistinių preparatų informacinę sistemą (VAPRIS),  Vaistinių preparatų registrą (VPREG) bei perkelti į elektroninę erdvę dalį VVKT teikiamų paslaugų. Pavyzdžiui, vaistininkų praktikos licencijų išdavimas ir vaistininkų padėjėjų (farmakotechnikų) įrašymas į vaistininkų padėjėjų (farmakotechnikų) sąrašą vyks tik elektroniniu būdu. Licencijos bus įtrauktos į bendrą registrą, kuriame bus patalpinti ir duomenys apie farmacininkų kvalifikaciją. Popieriniai dokumentai bus nebereikalingi.

„Darbą palengvins ir VPREG sistema. Dabar veikiantis registras nebeatitinka šiuolaikinių reikalavimų, jame sukaupti duomenys negali būti automatiškai perduodami kitoms sistemoms, pavyzdžiui, šiuo metu Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos kuriamai E. recepto sistemai“, – sako S. Balčas.

Dar viena naujovė, kuri bus įdiegta įgyvendinant projektą – informacijos apie vaistinius preparatus teikimas. Kuriama elektroninė paslauga leis lengviau rasti informaciją apie galimą nepageidaujamą vaistinių preparatų poveikį ir kitą aktualią informaciją. Be to, informaciją apie nepageidaujamą reakciją į vaistą galės registruoti ne tik medikai bei vaistininkai, kaip yra dabar, bet ir gyventojai.

Projektas „Licencijų farmacinei veiklai išdavimo ir vaistinių preparatų informacijos teikimo viešosios elektroninės paslaugos“ įgyvendinamas Ekonomikos augimo veiksmų programos 3 prioriteto „Informacinė visuomenė visiems“ priemonės „Elektroninės sveikatos paslaugos“, kurią administruoja Informacinės visuomenės plėtros komitetas prie Susisiekimo ministerijos, lėšomis.

Šaltinis: ivpk.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Lietuvoje informacinių ir ryšio technologijų plėtra išlieka stabili (170)

Tarptautinės telekomunikacijų sąjungos duomenimis, Lietuva užima 41 vietą pagal informacinių ir ryšio technologijų plėtrą šalyje. skaityti »

Lapkričio 21 d.– Pasaulinė televizijos diena

Pirmoji televizija atsirado dar 1884 m., o kaip ji pasikeitė iki šiol? skaityti »

Vilnius pateko į klestinčių išmaniųjų miestų 100-uką

Švedų IT bendrovė „Easypark“ ištyrė 500 pasaulio miestų, iš kurių atrinko 100, atitinkančių aukštą technologinį lygį pagal žmogaus potencialo plėtros indeksą. skaityti »

Po sunkių traumų ligoniams atsigauti padeda ir virtuali realybė (20)

Virtualiosios realybės technologija nebėra inovacija, skirta vien tik pramogauti, ją įvertino ir medikai. skaityti »

Kas sukūrė pirmąją kompiuterio programą?

Pirmoji programuotoja gyveno laikais, kai kompiuteriai dar net neegzistavo skaityti »

JAV kuriamas dronas, kuris įvykdęs užduotį tiesiog išnyksta

JAV kuriamas dronas, kuris po užduoties įvykdymo tiesiog išnyksta - mokslinei fantastikai prilyginami reikalavimai buvo išpildyti skaityti »

5 neįtikėtinos inovacijos, greitai tapsiančios mums prieinama realybe

Naujausi technologijų gamintojų išradimai kuriami siekiant ne tik palengvinti žmonių kasdienybę, bet ir praturtinti jų gyvenimus. skaityti »

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ atkeliavo į Lietuvos rinką

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ nuo šiol tapo prieinamas dar 29 naujose šalyse. Inovatyviu technologiniu įrenginiu nuo šiol galės džiaugtis ir lietuviai. skaityti »

Ar žinote, kam dar naudojamas šviesolaidinis kabelis?

Šiais laikais išgirdęs žodį „šviesolaidis“ arba „optinis kabelis“ iš karto pagalvoji apie internetą. Tačiau, pasirodo, šviesolaidinis kabelis naudojamas ne tik interneto ryšiui užtikrinti. skaityti »

Lietuviai kurs sistemą, užkertančią neteisėtus ir kenkėjiškus bepiločių orlaivių veiksmus

Nepaisant spartaus plėtros tempo, dronai vis dar laikoma nauja technologija, todėl Europos Sąjungos mastu bepiločių orlaivių naudojimas iki šiol nėra vieningai reglamentuotas. skaityti »