Liepą virusai ir toliau stiprino savo pozicijas

Publikuota: 2011 m. rugpjūčio 9 d. antradienis

Virusų karaliaus titulą liepą išsaugojo „INF/Autorun“, o kenksmingi HTML elementai vis dažniau ir agresyviau nukreipdavo vartotojus į kenkėjiškas svetaines. Įspūdingą blic krygą atlikęs Trojos arklys „VBS/StartPage.NDS“ į dešimtuką pašoko tiesiai iš 48–sios pozicijos.

Kaip ir keletą praėjusių mėnesių, vidurvasarį tarp kompiuterių toliau plito virusas „INF/Autorun“, pasinaudojantis automatinio pasileidimo funkcija „autorun.inf“ – jis aptiktas 6,51 proc. užkrėstų kompiuterių. Antroje vietoje liko kirminas „Win32/Conficker“ (3,88 proc.), kuris užkrečia kompiuterius naudodamasis „Windows“ šeimos operacinių sistemų spraga arba plinta, priklausomai nuo kenkėjo tipo, per neapsaugotus viešus katalogus ir nešiojamąsias laikmenas. Kad apsisaugotumėte nuo šių blogybių, būtina atnaujinti „Windows“ – saugumo spragą pataisantis atnaujinimas išleistas dar 2008 m.

Savo pozicijas tarp kompiuterinių kenkėjų praėjusį mėnesį išlaikė trečioje ir ketvirtoje vietoje likę polimorfinis virusas „Win32/Sality“ (2,03 proc.), trinantis iš registro saugumo priemones aktyvuojančius įrašus, bei interneto žaidimų žaidėjų duomenis pasisavinantis Trojos arklys „Win32/PSW.OnLineGames“ (1,67 proc.).

Penktoje dešimtuko vietoje – kenksmingas HTML elementas „HTML/Iframe.B.Gen“ (1,67 proc.), nukreipiantis į kenkėjiškas svetaines. Šeštas – „HTML/ScrInject.B“ (1,56 proc.), nukreipiantis į kenkėjiškų programų parsisiuntimą. Toliau įsitaisė kirminas „Win32/Dorkbot“ (1,47 proc.), plintantis per nešiojamas laikmenas. Šis kenkėjas gali būti valdomas nuotoliniu būdu – jis renka prisijungimo duomenis prie tam tikrų interneto svetainių ir siunčia juos savo kūrėjams.

Pagal populiarumą juos vejasi aštuntą vietą užėmęs kirminas „Win32/Autoit“ (1,27 proc.), plintantis per nešiojamas laikmenas ir MSN pokalbių programą. Į kompiuterį patekęs kenkėjas ieško vykdomųjų failų ir juos pakeičia savo kopijomis, taip pat siunčia virusus ir savo variacijas į kompiuterį. Iškart po jo – Trojos arklys „HTML/StartPage.NAE“ (1,08 proc.), pakeičiantis pradinį naršyklės „Internet Explorer“ puslapį į norimą svetainę ir taip dirbtinai didindamas lankytojų srautą joje. Dešimtuką užbaigia Trojos arklys „VBS/StartPage.NDS“ (0,97 proc.), išsiveržęs iš 48 vietos ir nukreipiantis pradinį naršyklės puslapį į norimą svetainę.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Sustabdytas didžiausią grėsmę keliantis „botnet“ tinklas „Gamarue“

Saugumo sprendimų kompanija ESET drauge su „Microsoft“ tyrėjais, bendradarbiaujant su teisėsaugos agentūromis FTB, „Interpol“, „Europol“ ir kitais kibernetinės apsaugos ekspertais visame pasaulyje, sėkmingai sustabdė daugelį metų internete plitusį kenkėjiškų programų židinį „Gama... skaityti »

Kam dažniausiai žmonės naudoja išmaniuosius telefonus?

Šiuo metu pasaulyje yra 2,32 milijardai išmaniųjų telefonų vartotojų, o iki 2020-ųjų šis skaičius paaugs dar iki 500 milijonų. skaityti »

Per 2017 m. III ketv. Lietuvoje įregistruotas 13 281 incidentas kibernetinėje erdvėje (3)

CERT-LT duomenimis, apie penktadalį visų incidentų sudarė kenkimo programinė įranga: virusai (įskaitant išpirkos reikalaujančias kenkimo programas „ransomware“), Trojos arkliai ir pan. skaityti »

Atšalus telefonus sugadiname dažniau: 5 patarimai, kaip išmaniuoju naudotis saugiai

Beveik 60 proc. Lietuvos gyventojų labiausiai jaudinasi dėl mobilaus telefono vagystės, tačiau daug dažniau telefonus iš žmonių atima neatsakingas jų pačių elgesys. skaityti »

Vandeniui atspari išmanioji apyrankė „Samsung Gear Fit2 Pro“ jau Lietuvoje

Naujas įrenginys atitinka 5 atmosferų atsparumo vandeniui standartą, tačiau yra skirtas ne tik plaukiojimui, bet ir kitai fizinei veiklai bei sveiko gyvenimo būdo stebėsenai. skaityti »

„Dell Technologies“ įkūrė Daiktų interneto skyrių

„Dell Technologies“ neatsilieka nuo šios evoliucijos ir kuria naujas vizijas bei strategijas, kad padėtų klientams pasiekti skaitmeninę ateitį saugiai valdant sudėtingą ir dažnai fragmentuotą daiktų interneto struktūrą. skaityti »

Dirbtinis intelektas vaizduotės spąstuose – jis bus kitoks nei tikimės

Dirbtinis intelektas ne atkeliauja – jis jau čia. Ir nors iki mokslinėje fantastikoje matomo superproto liko dar mažiausiai keli dešimtmečiai, kasdien susiduriame su elementaresnėmis jo formomis. skaityti »

Galimybės, kurias verslui atveria didieji duomenys: pamatyti daugiau, įžvelgti tiksliau

Pirkėjų elgsenos realiuoju laiku stebėjimas. Naršymo internete sekimas. Tai tik nedidelė kasdien verslo renkamų duomenų dalis, toli gražu neatspindinti didžiųjų duomenų aprėpčių ir potencialo. skaityti »

ABC tėveliams: programėlės, kurias reikia įdiegti vaiko išmaniajame

Remiantis „Influence Central“ vykdyto tyrimo duomenimis, 10 metų – tai amžius, kuomet vaikai paprastai gauna savo pirmąjį išmanųjį telefoną. skaityti »

Lietuviai vis dažniau perka internetu

Interneto naudotojų Lietuvoje pirkimo įpročiai rodo, kad pusė elektroninių parduotuvių klientų pinigines internetiniam pirkiniui atveria bent kartą per 3 mėnesius. skaityti »

Kaip pasirinkti monitorių, jei daug laiko praleidžiate prie kompiuterio

Šiais laikais siūloma monitorių įvairovė reiškia, kad beveik kiekvienas gali atrasti tai, ko jam reikia. skaityti »