Lietuviai bandys kurti dirbtinį intelektą

Publikuota: 2017 m. kovo 9 d. ketvirtadienis

Virtualūs, savaime besimokantys asistentai, į klausimus atsakinėjančios sistemos, automobiliai su automatizuotomis vairavimo ar parkavimosi sistemomis – dirbtinis intelektas (DI) sparčiai populiarėja paliesdamas įvairiausias sritis – nuo energetikos iki pramogų. Ketvirtosios pramonės revoliucijos simboliu tituluojamo dirbtinio intelekto subtilybes balandžio 7-9 dienomis bandys perprasti bei pateikti savus sprendimus šiai sričiai neabejinga bendruomenė – organizuojamas pirmasis „AI Camp“ hakatonas Lietuvoje.

„Superintelektas, robotų revoliucija, pavojus žmonijai – tai magiškos frazės, lydinčios dirbtinį intelektą nuo pat jo atsiradimo. Nors Vakarai jau smarkiai pažengę ties jo pritaikomumu kiekviename gyvenimo etape, Lietuvoje tai dar skamba kaip „juodoji magija“, – sako vienas iš hakatono sumanytojų Tomas Dirvonskas. – Visgi akivaizdu, kad dirbtinio intelekto panaudojimas suteikia beribes galimybes didinti produktyvumą, mažinti išlaidas ar apskritai gerinti efektyvumą verslo sektoriuje, ir net tik jame. Tikimės, kad kuo daugiau lietuvių, kuriančių įvairius DI sprendimus, įsitrauks į šią sritį, o jų naudą ir efektyvumą  greitu metu galėsime pajusti kiekvienas“.

„AI Camp“ hakatonas inovatyviausius technologijų kūrėjus, duomenų analitikus, programuotojus, mokslininkus ir inžinierius suburs „Vilniaus Tech Parke“. Pirmojo hakatono metu DI entuziastai ar profesionalai kurs produktus, galinčius pasitarnauti tiek verslo, tiek klientų aptarnavimo, viešojo sektoriaus ar tiesiog kiekvieno mūsų gyvenime. Dirbtinio intelekto kūrėjai galės naudotis visomis įmanomomis (ir ne tik) pagalbomis: įvairių įmonių duomenų rinkiniais, galingais kompiuteriais (Amazon GPU) algoritmams testuoti, mentorių konsultacijomis, taip pat turės galimybę pasisemti idėjų iš pranešėjų. Pradedantieji su dirbtinio intelekto modeliais susipažinti galės specialiame jiems skirtame  workshop’e.

Hakatonas iš viso truks tris dienas: pirmąją dieną dalyviai įkvėpimo galės semtis iš Lietuvos ir užsienio pranešėjų. Pagrindinis – investuotojas, mokslininkas bei buvęs „Playfair Capital” partneris Nathan‘as Benaich‘as – dalinsis savo įžvalgomis apie dirbtinį intelektą. Pranešimo „AI is the new electricity“, kaip ir kitų pranešėjų, pirmąją dieną galės pasiklausyti visi norintys iš arčiau susipažinti su DI.  

Likusios dvi savaitgalio dienos bus skirtos intensyviam „AI Camp“ komandų darbui ir idėjų įgyvendinimui. Planuojama, kad trijų dienų renginyje dalyvaus daugiau nei 250 žmonių, virš 100 hacker’ių, kurie konsultuodamiesi su mentoriais, bandys įgyvendinti savo dirbtinio intelekto idėjas. Pagrindinis prizas – 1500 eurų.

Daugiau informacijos apie renginį bei registracija.

Šaltinis: Pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Kam dažniausiai žmonės naudoja išmaniuosius telefonus?

Šiuo metu pasaulyje yra 2,32 milijardai išmaniųjų telefonų vartotojų, o iki 2020-ųjų šis skaičius paaugs dar iki 500 milijonų. skaityti »

Per 2017 m. III ketv. Lietuvoje įregistruotas 13 281 incidentas kibernetinėje erdvėje (3)

CERT-LT duomenimis, apie penktadalį visų incidentų sudarė kenkimo programinė įranga: virusai (įskaitant išpirkos reikalaujančias kenkimo programas „ransomware“), Trojos arkliai ir pan. skaityti »

Atšalus telefonus sugadiname dažniau: 5 patarimai, kaip išmaniuoju naudotis saugiai

Beveik 60 proc. Lietuvos gyventojų labiausiai jaudinasi dėl mobilaus telefono vagystės, tačiau daug dažniau telefonus iš žmonių atima neatsakingas jų pačių elgesys. skaityti »

Vandeniui atspari išmanioji apyrankė „Samsung Gear Fit2 Pro“ jau Lietuvoje

Naujas įrenginys atitinka 5 atmosferų atsparumo vandeniui standartą, tačiau yra skirtas ne tik plaukiojimui, bet ir kitai fizinei veiklai bei sveiko gyvenimo būdo stebėsenai. skaityti »

„Dell Technologies“ įkūrė Daiktų interneto skyrių

„Dell Technologies“ neatsilieka nuo šios evoliucijos ir kuria naujas vizijas bei strategijas, kad padėtų klientams pasiekti skaitmeninę ateitį saugiai valdant sudėtingą ir dažnai fragmentuotą daiktų interneto struktūrą. skaityti »

Dirbtinis intelektas vaizduotės spąstuose – jis bus kitoks nei tikimės

Dirbtinis intelektas ne atkeliauja – jis jau čia. Ir nors iki mokslinėje fantastikoje matomo superproto liko dar mažiausiai keli dešimtmečiai, kasdien susiduriame su elementaresnėmis jo formomis. skaityti »

Galimybės, kurias verslui atveria didieji duomenys: pamatyti daugiau, įžvelgti tiksliau

Pirkėjų elgsenos realiuoju laiku stebėjimas. Naršymo internete sekimas. Tai tik nedidelė kasdien verslo renkamų duomenų dalis, toli gražu neatspindinti didžiųjų duomenų aprėpčių ir potencialo. skaityti »

ABC tėveliams: programėlės, kurias reikia įdiegti vaiko išmaniajame

Remiantis „Influence Central“ vykdyto tyrimo duomenimis, 10 metų – tai amžius, kuomet vaikai paprastai gauna savo pirmąjį išmanųjį telefoną. skaityti »

Lietuviai vis dažniau perka internetu

Interneto naudotojų Lietuvoje pirkimo įpročiai rodo, kad pusė elektroninių parduotuvių klientų pinigines internetiniam pirkiniui atveria bent kartą per 3 mėnesius. skaityti »

Kaip pasirinkti monitorių, jei daug laiko praleidžiate prie kompiuterio

Šiais laikais siūloma monitorių įvairovė reiškia, kad beveik kiekvienas gali atrasti tai, ko jam reikia. skaityti »