Lietuviai bandys kurti dirbtinį intelektą

Publikuota: 2017 m. kovo 9 d. ketvirtadienis

Virtualūs, savaime besimokantys asistentai, į klausimus atsakinėjančios sistemos, automobiliai su automatizuotomis vairavimo ar parkavimosi sistemomis – dirbtinis intelektas (DI) sparčiai populiarėja paliesdamas įvairiausias sritis – nuo energetikos iki pramogų. Ketvirtosios pramonės revoliucijos simboliu tituluojamo dirbtinio intelekto subtilybes balandžio 7-9 dienomis bandys perprasti bei pateikti savus sprendimus šiai sričiai neabejinga bendruomenė – organizuojamas pirmasis „AI Camp“ hakatonas Lietuvoje.

„Superintelektas, robotų revoliucija, pavojus žmonijai – tai magiškos frazės, lydinčios dirbtinį intelektą nuo pat jo atsiradimo. Nors Vakarai jau smarkiai pažengę ties jo pritaikomumu kiekviename gyvenimo etape, Lietuvoje tai dar skamba kaip „juodoji magija“, – sako vienas iš hakatono sumanytojų Tomas Dirvonskas. – Visgi akivaizdu, kad dirbtinio intelekto panaudojimas suteikia beribes galimybes didinti produktyvumą, mažinti išlaidas ar apskritai gerinti efektyvumą verslo sektoriuje, ir net tik jame. Tikimės, kad kuo daugiau lietuvių, kuriančių įvairius DI sprendimus, įsitrauks į šią sritį, o jų naudą ir efektyvumą  greitu metu galėsime pajusti kiekvienas“.

„AI Camp“ hakatonas inovatyviausius technologijų kūrėjus, duomenų analitikus, programuotojus, mokslininkus ir inžinierius suburs „Vilniaus Tech Parke“. Pirmojo hakatono metu DI entuziastai ar profesionalai kurs produktus, galinčius pasitarnauti tiek verslo, tiek klientų aptarnavimo, viešojo sektoriaus ar tiesiog kiekvieno mūsų gyvenime. Dirbtinio intelekto kūrėjai galės naudotis visomis įmanomomis (ir ne tik) pagalbomis: įvairių įmonių duomenų rinkiniais, galingais kompiuteriais (Amazon GPU) algoritmams testuoti, mentorių konsultacijomis, taip pat turės galimybę pasisemti idėjų iš pranešėjų. Pradedantieji su dirbtinio intelekto modeliais susipažinti galės specialiame jiems skirtame  workshop’e.

Hakatonas iš viso truks tris dienas: pirmąją dieną dalyviai įkvėpimo galės semtis iš Lietuvos ir užsienio pranešėjų. Pagrindinis – investuotojas, mokslininkas bei buvęs „Playfair Capital” partneris Nathan‘as Benaich‘as – dalinsis savo įžvalgomis apie dirbtinį intelektą. Pranešimo „AI is the new electricity“, kaip ir kitų pranešėjų, pirmąją dieną galės pasiklausyti visi norintys iš arčiau susipažinti su DI.  

Likusios dvi savaitgalio dienos bus skirtos intensyviam „AI Camp“ komandų darbui ir idėjų įgyvendinimui. Planuojama, kad trijų dienų renginyje dalyvaus daugiau nei 250 žmonių, virš 100 hacker’ių, kurie konsultuodamiesi su mentoriais, bandys įgyvendinti savo dirbtinio intelekto idėjas. Pagrindinis prizas – 1500 eurų.

Daugiau informacijos apie renginį bei registracija.

Šaltinis: Pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Kino pramonė ar televizoriai – kas pirmesni?

Besirenkant naują televizorių, geresnei vaizdo kokybei skiriamas bene didžiausias dėmesys, todėl natūralu, kad šiuo metu rinkoje vis dažniau atsigręžiama ir į 4K raišką. skaityti »

Keičiasi įmonių požiūris į gamybos modernizaciją

Naujausia Lietuvos pramonininkų konfederacijos atlikta 150 didžiausių Lietuvos įmonių vadovų apklausa rodo, kad įmonių požiūris į gamybos modernizaciją keičiasi - pramonės įmonės vis dažniau investuoja į moderniąją pramonę. skaityti »

B. Geitsas neleido vaikams naudotis išmaniaisiais telefonais iki 14 metų

Ne vienas technologijų įmonių vadovas riboja išmaniųjų prietaisų naudojimą savo vaikams. skaityti »

Lietuvos įmonės investuoja į inovacijas

Per pastaruosius trejus metus inovacijas Lietuvoje diegė daugiau nei pusė, t.y. 53 proc. įmonių. skaityti »

Kibernetinis saugumas ir dirbtinis intelektas – ateities inovacija?

Ateis tokia diena, kai programuotojai galės perleisti savo darbą pačioms save mokančioms mašinoms, kompiuteriai gebės mokytis, naudotis tomis žiniomis, kurias sukaupė iš daugybės visų mūsų naudojamų įrenginių. skaityti »

Vilniuje bus pristatytas „Tesla Gigafactory“ gamykloje dirbantis robotas

Naujausi robotai niekuo neprimena žmogaus, o ekspertai aiškina, jog ateitis, kurioje jie padaro visus mūsų darbus, yra veikiau tik graži fantazija. skaityti »

Ar verslas pasirengęs dar vienai pramonės revoliucijai?

Ketvirtoji pramonės revoliucija, dar vadinama daiktų internetu, – tai ne ateitis, tai jau šių dienų realybė. Taip teigia ietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentas Robertas Dargis. skaityti »

Lietuva siekia tapti Baltijos regiono informacinių technologijų kompetencijų centru

Lietuva laimėjo galimybę steigti pirmąjį Baltijos regione informacinių ir komunikacijos technologijų kompetencijų centrą. skaityti »

„Dell“ pirmoji rinkoje pakuotėms panaudojo iš vandenynų surinktą plastiką

Amerikiečių IT įmonė „Dell“ surado būdą taršai sumažinti: netrukus rinkoje pasirodys vieni naujausių bei pažangiausių kompiuterių – „XPS 13 2-in-1“, kurių pakuotės pagamintos iš vandenynuose surinkto plastiko. skaityti »

Besirenkantiems planšetę: svarbiausių parametrų ketvertukas

Norintiems nusipirkti iš tiesų gerą planšetę, ekspertai rekomenduoja nepatingėti ir atkreipti dėmesį į svarbiausius parametrus bei savybes. Kokios jos? skaityti »