Lietuvos URM – tarp geriausiai pasaulyje išnaudojančių socialinį tinklą „Twitter“

Publikuota: 2015 m. balandžio 28 d. antradienis

Pirmą kartą Lietuvos užsienio reikalų ministerijos (URM) paskyra @LithuaniaMFA  pateko tarp penkių geriausiai abipusius ryšius palaikančių pasaulio lyderių „Twitter“ paskyrų, o aukščiausi Lietuvos vadovai per metus „Twitter“ sekėjų skaičių vidutiniškai padidino tris kartus.

Tokius rezultatus atskleidė naujausias pasaulio lyderių – valstybių vadovų ir vyriausybių vadovų bei valdžios institucijų –  elgsenos socialiniame tinkle „Twitter“ tyrimas „Twiplomacy“, kurį kasmet vykdo pasaulinis ryšių su visuomene ir komunikacijos agentūrų tinklas „Burson-Marsteller“.

Tyrimas parodė, kad Lietuvos URM „Twitter“ paskyra buvo penkta pagal abipusių ryšių su kitomis pasaulio lyderių paskyromis rodiklį (iš viso – 86 ryšiai su pasaulio lyderių paskyromis). Bendros jungtys leidžia lyderiams ne tik sukurti platų virtualų diplomatinį tinklą, bet ir tiesiogiai asmeniškai bendrauti su kitų šalių lyderiais.

„Šiuolaikinis diplomatas aktyviai dalyvauja socialiniuose tinkluose, formuoja komunikacinį diskursą ir bendraminčių tinklus, seka naujausią informaciją ir operatyviai reaguoja į krizines situacijas. Atstovaudamas šalį, jis negali ignoruoti pasikeitusio komunikacinio konteksto ir turi prie jo prisitaikyti“, – „Twitter“ reikšmę pabrėžė URM politikos direktorius Rolandas Kačinskas, kurio „Twitter“ paskyrą (@RKacinskas) seka daugiau nei 26 tūkst. sekėjų.

Lietuvoje daugiausiai „Twitter“ sekėjų turi šalies prezidentė Dalia Grybauskaitė (@Grybauskaite_LT) – 65,8 tūkst. Antroje vietoje yra jos vadovas Linas Linkevičius (@LinkeviciusL), sekamas 29,7 tūkst. „Twitter“ naudotojų. Premjeras Algirdas Butkevičius (@AButkevicius) turi 3,07 tūkst. sekėjų Palyginus su 2014 m., „Twiplomacy“ tyrimo duomenimis, minimų politikų sekėjų skaičius per metus išaugo vidutiniškai 3 kartus.

Šiais metais, kaip ir 2014 m., populiariausiais pasaulio lyderiais „Twitter“ išliko JAV prezidentas Barack Obama (@BarackObama), turintis per 57 mln. sekėjų, ir popiežius Pranciškus (@Pontifex) su 9 paskyromis skirtingomis kalbomis ir 20 mln. sekėjų. Likusias tris pirmojo penketuko vietas dalinasi Indijos ministras pirmininkas Narendra Modi (@NarendraModi), Turkijos prezidentas Recep Tayyip Erdoğan (@RT_Erdogan) ir JAV Baltieji rūmai (@WhiteHouse).

Daugiau nei 4100 ambasadų ir ambasadorių aktyviai naudojasi „Twitter“: Kanada, Europos Sąjunga, Prancūzija, Izraelis, Meksika, Nyderlandai, Lenkija, Rusija, Ispanija, Švedija, Turkija, Ukraina, Didžioji Britanija, JAV ir daugelis kitų perkelia vis daugiau savo ambasadų ir diplomatinių misijų į „Twitter“ tinklą.

Visą tyrimą ir jo išvadas galima rasti čia.

 

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

„Microsoft“ sukūrė nemokamą programėlę silpnaregiams

„Microsoft“ sukūrė nemokamą mobilią programėlę „Seeing AI“ silpnaregiams, kuri analizuoja vaizdo kameros informaciją ir pasakoja balsu, ką mato aplink. skaityti »

Skaitmeninė evoliucija: kokios šalys lyderiauja?

Flečerio mokykla ir „Mastercard“ atliko tyrimą ir paskelbė ataskaitą „Skaitmeninės evoliucijos indeksas 2017 metais“, kurioje vertinami šalių pasiekimai skaitmeninės ekonomikos srityje. skaityti »

18 proc. elektronikos prietaisų Lietuvos gyventojų namuose yra nenaudojami

Elektronikos platintojų asociacijos (EPA) užsakymu atlikto tyrimo duomenimis, 18 proc. visų laikomų elektronikos prietaisų Lietuvos gyventojų namuose yra nenaudojami. skaityti »

Pristatytas įrankis, pakeisiantis šiandieninę skaitmeninę ekonomiką

Neseniai „Dell EMC“ užsakymu atliktas tyrimas atskleidė, kad organizacijos, kurios IT transformacijai skiria daug dėmesio, į IT žiūri kaip į konkurencinį pranašumą septynis kartus dažniau. skaityti »

Vairuotojų dėmesiui: 4 išmanūs sprendimai saugiam eismui

Pasirodo, eismo saugumo sprendimai gimsta ne tik automobilių gamyklose, bet ir išmaniųjų telefonų gamintojų dirbtuvėse. skaityti »

Sukurtas trimatis infraraudonųjų spindulių veido skeneris

Bendrovė „Morpho“ išleido naują biometrijos terminalą „3D Face Reader“, skirtą identifikuoti darbuotojus, skenuojant jų veidus. skaityti »

Elektroninės komercijos naujienos: siuntas pristatantys dronai ir auganti Kinijos galia

Elektroniniai verslai smarkiai keičia ne tik mažmeninės prekybos, bet ir logistikos sektorių. Kas ir kaip mums pristatinės mūsų internetinius pirkinius ir kas mums parduos prekes? skaityti »

Augantis kompiuterinių žaidimų įrangos pardavimas skatina inovacijas

Viename seniausių ir didžiausių žaidimams skirtų renginių pasaulyje „Electronic Entertainment Expo“ (E3) pristatyta daugybė naujų kompiuterinių žaidimų ir jiems skirtos techninės įrangos. skaityti »

„Microsoft“ pristatė klaviatūrą su įtaisytu pirštų atspaudų skeneriu

Klaviatūra panaši į pirmtakę „Surface Keyboard“, tačiau turi atskirą mygtuką su jutikliu „Fingerprint ID“, kuris geba pažinti naudotoją. skaityti »

Saulėtekio slėnyje kuriamos aukštosios technologijos Silicio slėniui

Saulėtekio slėnyje Vilniuje įsikūręs Fizinių ir technologijos mokslų centras bendradarbiauja su Silicio slėnio kompanija „Lam Research Corporation“. skaityti »