Lietuvos URM – tarp geriausiai pasaulyje išnaudojančių socialinį tinklą „Twitter“

Publikuota: 2015 m. balandžio 28 d. antradienis

Pirmą kartą Lietuvos užsienio reikalų ministerijos (URM) paskyra @LithuaniaMFA  pateko tarp penkių geriausiai abipusius ryšius palaikančių pasaulio lyderių „Twitter“ paskyrų, o aukščiausi Lietuvos vadovai per metus „Twitter“ sekėjų skaičių vidutiniškai padidino tris kartus.

Tokius rezultatus atskleidė naujausias pasaulio lyderių – valstybių vadovų ir vyriausybių vadovų bei valdžios institucijų –  elgsenos socialiniame tinkle „Twitter“ tyrimas „Twiplomacy“, kurį kasmet vykdo pasaulinis ryšių su visuomene ir komunikacijos agentūrų tinklas „Burson-Marsteller“.

Tyrimas parodė, kad Lietuvos URM „Twitter“ paskyra buvo penkta pagal abipusių ryšių su kitomis pasaulio lyderių paskyromis rodiklį (iš viso – 86 ryšiai su pasaulio lyderių paskyromis). Bendros jungtys leidžia lyderiams ne tik sukurti platų virtualų diplomatinį tinklą, bet ir tiesiogiai asmeniškai bendrauti su kitų šalių lyderiais.

„Šiuolaikinis diplomatas aktyviai dalyvauja socialiniuose tinkluose, formuoja komunikacinį diskursą ir bendraminčių tinklus, seka naujausią informaciją ir operatyviai reaguoja į krizines situacijas. Atstovaudamas šalį, jis negali ignoruoti pasikeitusio komunikacinio konteksto ir turi prie jo prisitaikyti“, – „Twitter“ reikšmę pabrėžė URM politikos direktorius Rolandas Kačinskas, kurio „Twitter“ paskyrą (@RKacinskas) seka daugiau nei 26 tūkst. sekėjų.

Lietuvoje daugiausiai „Twitter“ sekėjų turi šalies prezidentė Dalia Grybauskaitė (@Grybauskaite_LT) – 65,8 tūkst. Antroje vietoje yra jos vadovas Linas Linkevičius (@LinkeviciusL), sekamas 29,7 tūkst. „Twitter“ naudotojų. Premjeras Algirdas Butkevičius (@AButkevicius) turi 3,07 tūkst. sekėjų Palyginus su 2014 m., „Twiplomacy“ tyrimo duomenimis, minimų politikų sekėjų skaičius per metus išaugo vidutiniškai 3 kartus.

Šiais metais, kaip ir 2014 m., populiariausiais pasaulio lyderiais „Twitter“ išliko JAV prezidentas Barack Obama (@BarackObama), turintis per 57 mln. sekėjų, ir popiežius Pranciškus (@Pontifex) su 9 paskyromis skirtingomis kalbomis ir 20 mln. sekėjų. Likusias tris pirmojo penketuko vietas dalinasi Indijos ministras pirmininkas Narendra Modi (@NarendraModi), Turkijos prezidentas Recep Tayyip Erdoğan (@RT_Erdogan) ir JAV Baltieji rūmai (@WhiteHouse).

Daugiau nei 4100 ambasadų ir ambasadorių aktyviai naudojasi „Twitter“: Kanada, Europos Sąjunga, Prancūzija, Izraelis, Meksika, Nyderlandai, Lenkija, Rusija, Ispanija, Švedija, Turkija, Ukraina, Didžioji Britanija, JAV ir daugelis kitų perkelia vis daugiau savo ambasadų ir diplomatinių misijų į „Twitter“ tinklą.

Visą tyrimą ir jo išvadas galima rasti čia.

 

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Lietuvoje informacinių ir ryšio technologijų plėtra išlieka stabili (170)

Tarptautinės telekomunikacijų sąjungos duomenimis, Lietuva užima 41 vietą pagal informacinių ir ryšio technologijų plėtrą šalyje. skaityti »

Lapkričio 21 d.– Pasaulinė televizijos diena

Pirmoji televizija atsirado dar 1884 m., o kaip ji pasikeitė iki šiol? skaityti »

Vilnius pateko į klestinčių išmaniųjų miestų 100-uką

Švedų IT bendrovė „Easypark“ ištyrė 500 pasaulio miestų, iš kurių atrinko 100, atitinkančių aukštą technologinį lygį pagal žmogaus potencialo plėtros indeksą. skaityti »

Po sunkių traumų ligoniams atsigauti padeda ir virtuali realybė (20)

Virtualiosios realybės technologija nebėra inovacija, skirta vien tik pramogauti, ją įvertino ir medikai. skaityti »

Kas sukūrė pirmąją kompiuterio programą?

Pirmoji programuotoja gyveno laikais, kai kompiuteriai dar net neegzistavo skaityti »

JAV kuriamas dronas, kuris įvykdęs užduotį tiesiog išnyksta

JAV kuriamas dronas, kuris po užduoties įvykdymo tiesiog išnyksta - mokslinei fantastikai prilyginami reikalavimai buvo išpildyti skaityti »

5 neįtikėtinos inovacijos, greitai tapsiančios mums prieinama realybe

Naujausi technologijų gamintojų išradimai kuriami siekiant ne tik palengvinti žmonių kasdienybę, bet ir praturtinti jų gyvenimus. skaityti »

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ atkeliavo į Lietuvos rinką

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ nuo šiol tapo prieinamas dar 29 naujose šalyse. Inovatyviu technologiniu įrenginiu nuo šiol galės džiaugtis ir lietuviai. skaityti »

Ar žinote, kam dar naudojamas šviesolaidinis kabelis?

Šiais laikais išgirdęs žodį „šviesolaidis“ arba „optinis kabelis“ iš karto pagalvoji apie internetą. Tačiau, pasirodo, šviesolaidinis kabelis naudojamas ne tik interneto ryšiui užtikrinti. skaityti »

Lietuviai kurs sistemą, užkertančią neteisėtus ir kenkėjiškus bepiločių orlaivių veiksmus

Nepaisant spartaus plėtros tempo, dronai vis dar laikoma nauja technologija, todėl Europos Sąjungos mastu bepiločių orlaivių naudojimas iki šiol nėra vieningai reglamentuotas. skaityti »