Lietuvos valstybinis sektorius pribrendo elektroninei dokumentacijai

Publikuota: 2006 m. spalio 17 d. antradienis

Kompiuteris

Lietuvos IT specialistai teigia, kad šalies valstybinis sektorius pribrendo pereiti prie elektroninės dokumentacijos ir elektroninio parašo naudojimo. Jų teigimu, pastaruoju metu darbo efektyvumą gerinančiomis elektroninėmis priemonėmis aktyviai pradėjo domėtis ne tik valstybės institucijos, bet ir savivaldybės. Tai parodė spalio 12 dieną, Vilniuje, Lietuvos IT specialistų organizuotas jungtinis seminaras „Elektroninis dokumentų valdymas ir skaitmeninis parašas valstybės institucijose… kaip ir kada?“, sulaukęs didelio valstybinio sektoriaus atstovų susidomėjimo ir sutraukęs per 150 viešojo administravimo specialistų iš visos Lietuvos.

Skaitmeninis parašas skinasi kelią
Geresnė kokybė Skaitmeninis parašas skinasi kelią Prastesnė kokybė

„Šioje srityje vis dar esame mažiau pažengę net ir už artimiausius kaimynus. Pavyzdžiui, Latvijoje jau 17 valstybės institucijų diegia vieningą dokumentų ir darbo procesų valdymo sitemą, leidžiančią sklandžiai valdyti oficialius elektroninius dokumentus bei naudotis ektroniniu parašu. Tuo tarpu Lietuvoje šis procesas vis dar stringa pradinėje stadijoje, tačiau susidomėjimas seminaru įrodo, kad valstybinis sektorius pagaliau pribrendo permainoms“ – sako bendrovės „Doclogix“ vadovas Jonas Albrechtas.

Seminare „Elektroninis dokumentų valdymas ir skaitmeninis parašas valstybės institucijose… kaip ir kada?“ dalyvavo tiek didžiųjų valstybės institucijų kaip ministerijos ar teismai, tiek mažesniųjų – savivaldybių ir kitų regioninių valstybės įstaigų atstovai.

„Seminaro dalyvius ypač domino dokumentų valdymo sistemų ir dokumentų pasirašymo skaitmeniu būdu galimybės. Nemažai viešojo adminisravimo specialistų po seminaro išreiškė norą gauti daugiau informacijos apie pristatytas modernias darbo priemones.“ – sako J. Albrectas

J. Albrechto teigimu, „Doclogix“ yra vienintelė dokumentų valdymo sistema Lietuvoje visiškai atitinkanti oficialių elektroninių dokumentų valdymui keliamus reikalavimus ir palaikanti kitų valstybių skaitmeninius parašus, o tai leidžia „Doclogix“ klientams dirbti su užsienyje skaitmeniniu parašu pasirašytais dokumentais.

Seminarą organizavo „DocLogix“ ir „Microsoft Lietuva“ kartu su Informacinės visuomenės plėtros komitetu prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės (IVPK).

Bendrovė „DocLogix“, sukūrusi informacijos ir darbo procesų valdymo sistemą „DocLogix“, 2002 metais buvo apdovanota už geriausia lietuvišką IT produktą, o 2003 metais gavo MSD2D („Microsoft Developer to Developer“) tinklo apdovanojimą „People's Choice Award“. 2006 metais Lenkijoje vykusiame konkurse „Golden Bit“ „DocLogix“ laimėjo pirmąją vietą kategorijoje „Geriausia programinė įranga“. Taip pat šiais metais už konkurencingo pasauliniu mastu produkto „DocLogix“ sukūrimą ir vystymą, asociacija „Žinių ekonomikos forumas“ įmonę pripažino pažangiausia ir suteikė apdovanojimą „Žinių ekonomikos įmonė 2006“.

 

Šaltinis: Viešųjų ryšių technologijos
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Kas laimės: lietuviškos technologijų baimės ar mašinos, atstojančios Dievą?

Kaip keičiantis technologijoms keičiasi pasaulis aplinkui? Apie tai kalbamės su informacinių technologijų ekspertu Arnoldu Lukošiumi. skaityti »

Kaip pradėti kurti „tech“ karjerą?

Darbo rinkos prognozės, vertinant 10–15 metų į priekį, didžiuliu greičiu ir toliau įtvirtina vieną svarbią kryptį – technologijas. skaityti »

Išmanieji telefonai: vyresniesiems – susisiekti, jaunimui – išsiskirti iš minios

Vienas labiausiai pastebimų „tūkstantmečio“ vaikų išskirtinumų – aktyvus naudojimasis išmaniosiomis technologijomis. O šias technologijas kuriančioms kompanijoms tai – ir iššūkis, ir galimybė. skaityti »

Vaikų laisvalaikis internete – leisti ar drausti?

Internetinės svetainės, socialiniai tinklai ir kompiuteriniai žaidimai neretai kelią susirūpinimą ne vienam savo atžalą saugančiam tėvui. skaityti »

Sukurtas atminties lustas padės greičiau apdoroti informaciją

Kalifornijos technologijos instituto tyrėjai sukūrė lustą, padėsiantį greičiau apdoroti informaciją mažesniuose įrenginiuose. skaityti »

„Samsung“ pristatė itin greitą ir patikimą nešiojamą diską „SSD T5“

Įrenginys turi naujausią 64 sluoksnių „V-NAND“ technologiją, todėl pasižymi vienu didžiausių rinkoje įrašymo greičiu, duomenų užšifravimu bei yra kompaktiško, bet patvaraus dizaino. skaityti »

Pirmasis telefonas vaikui: į ką atkreipti dėmesį perkant?

Rugsėjis tėveliams ir jų atžaloms, pradedančioms eiti į mokyklą, atneša nemažai iššūkių. Kai kuriems jų tenka pasirūpinti ne tik būtinais mokykliniais reikmenimis, tačiau ir tokiais pirkiniais kaip išmanusis telefonas. skaityti »

„IFA 2017“ parodoje – „Samsung“ produktai, keičiantys žmogaus kasdienybę

Šiuo metu Berlyne vykstančioje technologijų parodoje „IFA 2017“ „Samsung“ pristatė produktus, kurie, anot kompanijos atstovų, netolimoje ateityje pakeis mūsų kasdienybę. skaityti »

„Fitbit“ pristatė išmanųjų laikrodį „Ionic“

Fizinio aktyvumo apyrankių ir laikrodžių gamintoja „Fitbit“ šią savaitę pristatė ilgai lauktą produktą – išmanųjį laikrodį sportuojantiems „Fitbit Ionic“. skaityti »

Kaip išsirinkti planšetinį kompiuterį mokiniui?

Labai didelis planšetinių kompiuterių mobilumas suderintas su aukšto lygio funkcionalumu ir mažesnėmis nei nešiojamų kompiuterių kainomis lemia, kad ruošiantis mokyklai tikrai verta pagalvoti būtent apie šio įrenginio įsigijimą. skaityti »