„Microsoft“ sukūrė nemokamą programėlę silpnaregiams

Publikuota: 2017 m. liepos 17 d. pirmadienis

„Microsoft“ sukūrė nemokamą mobilią programėlę „Seeing AI“ silpnaregiams, kuri analizuoja  vaizdo kameros informaciją ir pasakoja balsu, ką mato aplink.

Programa atpažįsta užrašus, tekstus, aplinkos objektus ir veidus. Analizuodama veidus programa detaliai apibūdina veido bruožus, veido išraišką, ūgį, aprangą. Pažįstamus žmones, kurių nuotraukos iš anksto įvestos į duomenų bazę, ji pavadina vardu. Parduotuvėje „Seeing AI“  skenuoja brūkšninius, o tuomet  išsamiai apibūdina produktus. Nukreipus telefoną į pinigų banknotą, galima sužinoti jo nominalą. Įkėlus į programą bet kokį piešinį, jis apibūdinamas balsu.

Jei fotografuojant/filmuojant telefonu į ekraną netelpa visas vaizdas, programa paprašo pasukti telefoną reikiama kryptimi.

Programa gali atlikti ir sudėtingesnes funkcijas – pvz., nupasakoti plačią panoramą ar perskaityti rankraštį, tačiau tuomet reikia per internetą prisijungti prie debesų tarnybos. Kitos funkcijos veikia neprisijungus prie interneto.

Kol kas programa prieinama tik „iOS“ operacinės sistemos naudotojams, ją galima parsisiųsti.

 

Šaltinis: Popmech.ru
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

Lietuvoje informacinių ir ryšio technologijų plėtra išlieka stabili (170)

Tarptautinės telekomunikacijų sąjungos duomenimis, Lietuva užima 41 vietą pagal informacinių ir ryšio technologijų plėtrą šalyje. skaityti »

Lapkričio 21 d.– Pasaulinė televizijos diena

Pirmoji televizija atsirado dar 1884 m., o kaip ji pasikeitė iki šiol? skaityti »

Vilnius pateko į klestinčių išmaniųjų miestų 100-uką

Švedų IT bendrovė „Easypark“ ištyrė 500 pasaulio miestų, iš kurių atrinko 100, atitinkančių aukštą technologinį lygį pagal žmogaus potencialo plėtros indeksą. skaityti »

Po sunkių traumų ligoniams atsigauti padeda ir virtuali realybė (20)

Virtualiosios realybės technologija nebėra inovacija, skirta vien tik pramogauti, ją įvertino ir medikai. skaityti »

Kas sukūrė pirmąją kompiuterio programą?

Pirmoji programuotoja gyveno laikais, kai kompiuteriai dar net neegzistavo skaityti »

JAV kuriamas dronas, kuris įvykdęs užduotį tiesiog išnyksta

JAV kuriamas dronas, kuris po užduoties įvykdymo tiesiog išnyksta - mokslinei fantastikai prilyginami reikalavimai buvo išpildyti skaityti »

5 neįtikėtinos inovacijos, greitai tapsiančios mums prieinama realybe

Naujausi technologijų gamintojų išradimai kuriami siekiant ne tik palengvinti žmonių kasdienybę, bet ir praturtinti jų gyvenimus. skaityti »

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ atkeliavo į Lietuvos rinką

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ nuo šiol tapo prieinamas dar 29 naujose šalyse. Inovatyviu technologiniu įrenginiu nuo šiol galės džiaugtis ir lietuviai. skaityti »

Ar žinote, kam dar naudojamas šviesolaidinis kabelis?

Šiais laikais išgirdęs žodį „šviesolaidis“ arba „optinis kabelis“ iš karto pagalvoji apie internetą. Tačiau, pasirodo, šviesolaidinis kabelis naudojamas ne tik interneto ryšiui užtikrinti. skaityti »

Lietuviai kurs sistemą, užkertančią neteisėtus ir kenkėjiškus bepiločių orlaivių veiksmus

Nepaisant spartaus plėtros tempo, dronai vis dar laikoma nauja technologija, todėl Europos Sąjungos mastu bepiločių orlaivių naudojimas iki šiol nėra vieningai reglamentuotas. skaityti »