Azijos mobiliųjų telefonų gamintojai ketina pradėti gana agresyvią kampaniją, skirtą jų produkcijai rinkoje populiarinti. Tačiau, analitikų nuomone, įveikti tokius lyderius, kaip „Nokia“, nebus lengva.
Azijos mobiliųjų telefonų gamintojai ketina pradėti gana agresyvią kampaniją, skirtą jų produkcijai rinkoje populiarinti. Tačiau, analitikų nuomone, įveikti tokius lyderius, kaip „Nokia“, nebus lengva.
Antrojo šių metų ketvirčio duomenimis, pasaulinėje mobiliųjų telefonų rinkoje lyderė yra „Nokia“, kontroliuojanti 34,6 proc. rinkos dalį. Antroje ir trečioje vietoje – „Motorola“ ir „Samsung“, turinčios atitinkamai 15,8 ir 10,1 proc.
Azijos gamintojai jau yra pasirengę proveržiui savo regiono rinkoje, teigia analitikai. Azijos regione pastebimas staigus jų produkcijos paklausos augimas. Analitikai mano, kad proveržį sukels vartotojų noras turėti mobiliąjame telefone įvairių papildomų galimybių, pavyzdžiui, skaitmeninį fotoaparatą, o Azijos gamintojai tam skiria nemažai dėmesio. Kai kurie jų, pvz., „Samsung“, užima ir pirmaujančias pozicijas buitinės elektronikos srityje.
Ilgai laukiamas perėjimas prie trečiosios kartos mobiliojo ryšio (3G) taip pat suteiksiąs Azijos gamintojams papildomą atramos tašką savo pozicijų sutvirtinimui. Verta prisiminti, kad jau dabar Japonijos ir Pietų Korėjos kompanijos turi daugiausia patirties ir parengtų sprendimų šioje srityje.