Modemo išradėjas apgynė savo patentus

Publikuota: 2003 m. gruodžio 5 d. penktadienis
Modemas
Modemas

Išradėjas Bretas Toushendas, kuriam priklauso net penki 56K greičio modemų sandaros patentai, taikiai susitarė su „Analog Devices“, kuri išmokės jam neskelbiamo dydžio kompensaciją. Prieš tai jis padavė šią kompaniją į teismą kaltindamas patentų pažeidimu.

Kiti analogiški išradėjo ieškiniai kompanijoms „Agere Systems“, „Cisco Systems“, „ESS Technology „ ir „Intel“ vis dar lieka teisme, o bylos išspręstos bus greičiausiai ne anksčiau nei kitų metų vasarą.

B.Tousendas reikalauja, kad minimi elektronikos gigantai išmokėtų jam po 0,44 JAV dolerio už kiekvieną parduotą aparatinį modemą ir po 0,22 dolerio — už „Software“ modemą, kuriuose naudojamos jo patentuose aprašytos idėjos ir principai. Serveriniams modemams kainą išradėjas padidino dvigubai.

Su kompanijomis išradėjas bylinėjasi jau nuo 1999 metų. Pradžioje jis reikalavo kiek didesnių licencinių mokesčių — po 1,25 dolerio nuo modemo asmeniniam kompiuteriui ir 2,5 dolerio nuo modemo serveriui.

„Analog Devices“ sutiko išmokėti išradėjui kompensaciją ir nuo šiolei mokėti jam privalomus licencinius mokesčius nuo kiekvieno parduoto įrenginio.

Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Kas laimės: lietuviškos technologijų baimės ar mašinos, atstojančios Dievą?

Kaip keičiantis technologijoms keičiasi pasaulis aplinkui? Apie tai kalbamės su informacinių technologijų ekspertu Arnoldu Lukošiumi. skaityti »

Kaip pradėti kurti „tech“ karjerą?

Darbo rinkos prognozės, vertinant 10–15 metų į priekį, didžiuliu greičiu ir toliau įtvirtina vieną svarbią kryptį – technologijas. skaityti »

Išmanieji telefonai: vyresniesiems – susisiekti, jaunimui – išsiskirti iš minios

Vienas labiausiai pastebimų „tūkstantmečio“ vaikų išskirtinumų – aktyvus naudojimasis išmaniosiomis technologijomis. O šias technologijas kuriančioms kompanijoms tai – ir iššūkis, ir galimybė. skaityti »

Vaikų laisvalaikis internete – leisti ar drausti?

Internetinės svetainės, socialiniai tinklai ir kompiuteriniai žaidimai neretai kelią susirūpinimą ne vienam savo atžalą saugančiam tėvui. skaityti »

Sukurtas atminties lustas padės greičiau apdoroti informaciją

Kalifornijos technologijos instituto tyrėjai sukūrė lustą, padėsiantį greičiau apdoroti informaciją mažesniuose įrenginiuose. skaityti »

„Samsung“ pristatė itin greitą ir patikimą nešiojamą diską „SSD T5“

Įrenginys turi naujausią 64 sluoksnių „V-NAND“ technologiją, todėl pasižymi vienu didžiausių rinkoje įrašymo greičiu, duomenų užšifravimu bei yra kompaktiško, bet patvaraus dizaino. skaityti »

Pirmasis telefonas vaikui: į ką atkreipti dėmesį perkant?

Rugsėjis tėveliams ir jų atžaloms, pradedančioms eiti į mokyklą, atneša nemažai iššūkių. Kai kuriems jų tenka pasirūpinti ne tik būtinais mokykliniais reikmenimis, tačiau ir tokiais pirkiniais kaip išmanusis telefonas. skaityti »

„IFA 2017“ parodoje – „Samsung“ produktai, keičiantys žmogaus kasdienybę

Šiuo metu Berlyne vykstančioje technologijų parodoje „IFA 2017“ „Samsung“ pristatė produktus, kurie, anot kompanijos atstovų, netolimoje ateityje pakeis mūsų kasdienybę. skaityti »

„Fitbit“ pristatė išmanųjų laikrodį „Ionic“

Fizinio aktyvumo apyrankių ir laikrodžių gamintoja „Fitbit“ šią savaitę pristatė ilgai lauktą produktą – išmanųjį laikrodį sportuojantiems „Fitbit Ionic“. skaityti »

Kaip išsirinkti planšetinį kompiuterį mokiniui?

Labai didelis planšetinių kompiuterių mobilumas suderintas su aukšto lygio funkcionalumu ir mažesnėmis nei nešiojamų kompiuterių kainomis lemia, kad ruošiantis mokyklai tikrai verta pagalvoti būtent apie šio įrenginio įsigijimą. skaityti »