„Mydoom“ kūrėjas atsiprašė

Publikuota: 2004 m. vasario 5 d. ketvirtadienis
Abi „Mydoom“ viruso versijas, sukėlusias vieną didžiausių epidemijų interneto istorijoje, greičiausiai sukūrė tas pats žmogus. Apie tai liudija kai kurios abiejų versijų ypatybės, kurias nustatė antivirusinio bendrovės „Network Associates“ padalinio „McAfee“ specialistai. Iš esmės, viruso kode nurodyti programų versijos numeriai. Tai leidžia manyti, kad „Mydoom“ kūrėjas yra profesionalus programuotojas, o ne smalsus mėgėjas.

Dar įdomiau, kad „kirmino“ kode yra komentarai, pasirašyti andy vardu. Iš to antivirusinių programų specialistai vėlgi daro išvadą, kad tai – profesionalo darbas. „McAfee“ daro prielaidą, kad iš pradžių „Mydoom“ programa buvo parašyta vieno programuotojo, o vėliau ją atidžiai patikrino kiti žmonės. Už patikrinimą galėjo būti atsakingas minėtasis andy, kurio komentarai randami abiejose „Mydoom“ versijose. Be to, tarp komentarų viruso kode yra atsiprašymo frazė: „I'm just doing my job, nothing personal, sorry“ („Aš tiesiog darau savo darbą, nieko asmeniško, atsiprašau“).

„McAfee“ specialistai, „Mydoom.B“ versijoje, atrado dar vieną įdomią detalę. Paaiškėjo, kad kode yra klaida, dėl kurios bendrovės „Microsoft“ tinklapį atakuos ne visi šiuo virusu užkrėsti kompiuteriai, o tik apie 7% jų.
Šaltinis: compulenta.ru
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Efektyvus valstybės informacinių resursų naudojimas aptartas konferencijoje Seime

Lapkričio 27 d. Seime įvyko tarptautinė konferencija „Efektyvus valstybės informacinių išteklių naudojimas: debesų kompiuterijos sprendimai”. skaityti »

Bendrovė „Gemalto“ įsigijo įmonės „Marquis ID SYSTEMS“ akcijų

Pasaulinė skaitmeninio saugumo lyderė kompanija „Gemalto“ paskelbė įsigijusi visas įmonės „Marquis ID SYSTEMS“ (MIDS) neapmokėtas akcijas. skaityti »

Mobiliųjų procesorių gigantas „Qualcomm“ žvalgosi į serverių rinką

Mobiliųjų procesorių gamintojas „Qualcomm“ ketina sukurti procesorių, kuris bus skirtas naudoti serverių sistemose. Tačiau kompanija neketina vienui viena kovoti su šios rinkos senbuviais „Intel“ ir AMD, rašo puslapis ZDNet. skaityti »

Naujus finansinius metus „Cisco“ pradėjo su 12,2 mlrd. dol. pajamų

Pasaulinės informacinių technologijų kompanijos „Cisco“ pirmojo 2015 finansinių metų ketvirčio (baigėsi š. m. spalio 25 dieną) pajamos siekė 12,2 mlrd. JAV dolerių, o pelnas sudarė 1,8 mlrd. dolerių, arba 35 centai už vieną akciją. skaityti »

Sulankstomus ir suvyniojamus ekranus LG pasiūlys 2017 metais

Kompanijos „LG Electronics“ antrinė bendrovė „LG Display“, atsakinga už ekranų gamybą, paskelbė infografiką, vaizduojančią ekranų technologijos vystymosi tempą ir kryptį. skaityti »

Atpigintas „Xbox One“ pardavimo apimtis padidino tris kartus

Nuo lapkričio 2 d. amerikiečiai turi galimybę įsigyti naujos kartos konsolę „Xbox One“ $50 pigiau nei pradinė kaina. skaityti »

Pristatytas pirmasis „Microsoft Lumia“ išmanusis telefonas

Lapkričio 11 d. „Microsoft“ pristatė naują ir visiems prieinamą išmanųjį telefoną „Lumia 535“. Rinkoje pasirodys modeliai, veikiantys ir su viena, ir su dviem SIM kortelėmis. skaityti »

LG ir „Google“ dalysis patentais

„LG Electronics“ (LG) ir „Google“ sudarė ilgalaikę patentų licencinę sutartį. Ji leis kompanijoms dalintis išradimais, kartu kurti technologijas, produktus. skaityti »

Lietuvoje pradedanti veikti „Google Play Music“ platforma siūlo daugiau nei vien muzikos srauto prenumeratą

Lietuvos naudotojai jau gali naudotis „Google Play Music“ platforma, kuri suteikia prieigą prie milijonų dainų internete ir siūlo vertingų papildomų galimybių. „Google Play Music“ – tai trys viename: muzikos parduotuvė, failų talpykla ir neribota mėnesinė muzikos srauto prenumerata. skaityti »

„Samsung“ pristatė išmaniuosius telefonus „Galaxy A5“ ir „Galaxy A3“

„Samsung” pristatė „Galaxy A5“ ir „Galaxy A3“ - ploniausius „Galaxy” serijos išmaniuosius telefonus, turinčius vientisus metalinius korpusus. skaityti »