Bendrovė „Panda Software Russia“ pristatė naują eilę programų, skirtų kovoti su kompiuteriniais virusais ir elektroninio pašto šiukšlėmis
Bendrovė
„Panda Software Russia“, ispanų bendrovės „Panda Software“ atstovas, pristatė naują eilę programų, skirtų kovoti su kompiuteriniais virusais ir elektroninio pašto šiukšlėmis. Naujieji produktai skirti tiek privatiems vartotojams, tiek bendrovėms.
„Panda Software“ nėra labai žinoma Rusijoje – pasak „Panda Software Russia“ direktoriaus Konstantino Archipovo (Константин Архипов), bendrovė turi tik 10 tūkst. registruotų vartotojų. Šiuo metu šios bendrovės produkcija užima tik 5% Rusijos rinkos, tačiau šiais metais kiekvieną mėnesį įmonės apyvarta kyla 10%. Tad per artimiausius du metus „Panda“ žada sutvirtinti savo pozicijas ir užimti apie 15-20% rinkos.
Kiek plačiau apie pristatytas antivirusines programas. Programa „Titanium Antivirus 2004“ skirta namudiniams vartotojams, ji apsaugo vartotojo kompiuterį nuo įprastų „kirminų“, „trojos“ virusų bei kitų, internetu plintančių, kenksmingų programų. „Titanium Antivirus“ randa ir pašalina virusus, esančius ateinančiuose bei išsiunčiamuose elektroniniuose laiškuose bei iš interneto atisiųstuose failuose. Taip pat ji suranda ir ištaiso apsaugos sistemoje esančias klaidas. Virusų duomenų bazės yra atnaujinamos kiekvieną dieną. Mažmeninė „Panda Titanium Antivirus 2004“ kaina – 39,95 dolerių už pilną komplektą su metiniu aptarnavimu. Šešių mėnesių DVD versija kainuoja – 22,95 dol.
Pastoviai besinaudojantiems internetu ir smulkiojo verslo bendrovėms skirtas kitas antivirusinis paketas – „Platinum Internet Security“. Į šios programos funkcijas įeina naujausios kartos asmeninis tarptinklinis ekranas, elektroninio pašto šiukšlių blokavimas, apsaugos nuo „šnipų“ programų technologija, atradimas ir ištaisymas programinės įrangos klaidų, kuriomis pasinaudoję virusai gali patekti į kompiuterį ir aktyvuoti automatinį paleidimą. Vidutinė mažmeninė „Panda Platinum Internet Security“ kaina yra 79,95 doleriai už komplektą su metiniu aptarnavimu, DVD versija – 43, 95 dol.
Bendrovė taip pat siūlo pirmosios gynybos nuo virusų sprendimus, tai „GateDefender“, kurie, kaip teigia K.Archipovas, gali sunaikinti virusus dar iki jiems patenkant į tinklą. „GateDefender“ turi plačias apkrovos valdymo bei išlyginimo galimybes, leidžiančias prisitaikyti prie bet kokios apimties tinklo. Šiuos sprendimus galima naudoti kaip „nepastebimą“ poxi serverį, bet kokiu pagrindu palaikomų tinklų apsaugai („Unix“, „Win32“, „Macintosh“ ar „Linux“). „GateDefender“ apsaugo dažniausiai naudojamus protokolus (SMTP, HTTP, POP3, FTP, NNTP, IMAP4 ir SOCKS), filtruoja turinį, neleisdamas potencialiai pavojingiems failams patekti į sistemą, kol jie nebus patikrinti. Numatytas visiškai automatinis kasdieninis apsaugos nuo virusų atnaujinimas. Sukurtos dvi „GateDefender“ versijos – vieno ir dviejų procesorių (atitinkamai 7100 ir 7200).
Be šių trijų pagrindinių produktų, „Panda Software“ pristatė priemones, apsaugančias darbo stotis, serverius bei „EnterpriSecure“ tinklus nuo visų tipų virusų.