Nepavydėtina situacija JAV.

Publikuota: 2003 m. spalio 25 d. šeštadienis
Vartotojams dažnai sakoma, kad šansas prarasti pinigus internete yra mažesnis negu būti nutrenktiems žaibo. „Forrester Research“ atlikti tyrimai parodė visai ką kitką – elektroniniai apiplėšimai yra greičiausiai auganti nusikaltimų rūšis Šiaurės Amerikoje. Per pastaruosius penkis metus virtualių nusikaltėlių aukomis tapo per 27 milijonus JAV piliečių, iš kurių trečdalis buvo apgauti praeitais metais. Šios piktadarystės pridaro finansų institucijoms, verslininkams ir kitoms įmonėms žalos už 46.9 milijardus dolerių (kasmet!). Privati įmonė išleidžia apie 10 tūkstančių dolerių bylinėjimuisi su nusikaltėliais, o paprastas vartotojas turi sumokėti apie 1000 dolerių vien tam, kad atstatytų savo sąskaitą ir asmeninę reputaciją. Dažniausiai asmeninė informacija nuteka per pažįstamus ar gimines. Tikrinami išmesti čekiai ar sąskaitos šiukšlių dėžėse, kreditinių kortelių informacija (kuri dažniausiai teikiama varototojui paštu). Žinoma, kad žmonės, kurie naudojasi elektroninėmis banko paslaugomis yra keturis kartus „pastabesni“ už tuos, kurie gauna mėnesines ataskaitas paštu!
Šaltinis: www.cnet.com
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Kino pramonė ar televizoriai – kas pirmesni?

Besirenkant naują televizorių, geresnei vaizdo kokybei skiriamas bene didžiausias dėmesys, todėl natūralu, kad šiuo metu rinkoje vis dažniau atsigręžiama ir į 4K raišką. skaityti »

Keičiasi įmonių požiūris į gamybos modernizaciją

Naujausia Lietuvos pramonininkų konfederacijos atlikta 150 didžiausių Lietuvos įmonių vadovų apklausa rodo, kad įmonių požiūris į gamybos modernizaciją keičiasi - pramonės įmonės vis dažniau investuoja į moderniąją pramonę. skaityti »

B. Geitsas neleido vaikams naudotis išmaniaisiais telefonais iki 14 metų

Ne vienas technologijų įmonių vadovas riboja išmaniųjų prietaisų naudojimą savo vaikams. skaityti »

Lietuvos įmonės investuoja į inovacijas

Per pastaruosius trejus metus inovacijas Lietuvoje diegė daugiau nei pusė, t.y. 53 proc. įmonių. skaityti »

Kibernetinis saugumas ir dirbtinis intelektas – ateities inovacija?

Ateis tokia diena, kai programuotojai galės perleisti savo darbą pačioms save mokančioms mašinoms, kompiuteriai gebės mokytis, naudotis tomis žiniomis, kurias sukaupė iš daugybės visų mūsų naudojamų įrenginių. skaityti »

Vilniuje bus pristatytas „Tesla Gigafactory“ gamykloje dirbantis robotas

Naujausi robotai niekuo neprimena žmogaus, o ekspertai aiškina, jog ateitis, kurioje jie padaro visus mūsų darbus, yra veikiau tik graži fantazija. skaityti »

Ar verslas pasirengęs dar vienai pramonės revoliucijai?

Ketvirtoji pramonės revoliucija, dar vadinama daiktų internetu, – tai ne ateitis, tai jau šių dienų realybė. Taip teigia ietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentas Robertas Dargis. skaityti »

Lietuva siekia tapti Baltijos regiono informacinių technologijų kompetencijų centru

Lietuva laimėjo galimybę steigti pirmąjį Baltijos regione informacinių ir komunikacijos technologijų kompetencijų centrą. skaityti »

„Dell“ pirmoji rinkoje pakuotėms panaudojo iš vandenynų surinktą plastiką

Amerikiečių IT įmonė „Dell“ surado būdą taršai sumažinti: netrukus rinkoje pasirodys vieni naujausių bei pažangiausių kompiuterių – „XPS 13 2-in-1“, kurių pakuotės pagamintos iš vandenynuose surinkto plastiko. skaityti »

Besirenkantiems planšetę: svarbiausių parametrų ketvertukas

Norintiems nusipirkti iš tiesų gerą planšetę, ekspertai rekomenduoja nepatingėti ir atkreipti dėmesį į svarbiausius parametrus bei savybes. Kokios jos? skaityti »