Kita operacinės sistemos delninukams versija – „PalmOS 6“ – greičiausiai bus išleista šių metų spalio mėnesį.
Publikuota:
2003 m. birželio 24 d. antradienis
Kita operacinės sistemos delninukams versija – „PalmOS 6“ – greičiausiai bus išleista šių metų spalio mėnesį. Šiuo metu sistema aktyviai kuriama, didžiausios naujovės joje bus multimedijos bei apsaugos funkcijų pagerinimas, belaidžių tinklų palaikymas.
Šią naujieną kompanijos „PalmSource“ vadovas Deividas Neidželas pranešė parodoje „CeBIT America“, kuri dabar vyksta Niujorke.
„PalmOS 6“ palaikys daugiaužduotiškumą. Tam tikras atrankinis daugiaužduotiškumas palaikomas jau ir „PalmOS 5“ operacinėje sistemoje, tačiau galutinai realizuotas jis bus tik šeštojoje OS versijoje. Be to, „PalmOS 6“ galės perduoti duomenis 802.11, „Bluetooth“ ir kt. belaidžiais kanalais.
Naujoje OS bus įdiegta atnaujinta „Java“ sistema ir interneto naršyklė, palaikanti CSS, „JavaScript“ bei DHTML technologijas. Taip pat „PalmOS 6“ turės priemones darbui su įprastais biuro programų formatais – DOC, XLS, PDF ir t.t.
Kaip sakė D.Neidželas, tam, kad būtų užtikrintas reikiamas saugumo lygis, operacinė sistema buvo praktiškai perrašyta iš naujo. „PalmOS 6“ leis taikomųjų programų autorizavimą, turės atminties apsaugą nuo kenkėjiškų kodų, o prisijungimui prie korporatyvių tinklų leis naudoti VPN.
Šaltinis:
„Infotekos“ inf.
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.