„Panasonic“ sukūrė ploniausią 4 kartus didesnės nei „Full HD“ raiškos skystųjų kristalų ekrano matricą

Publikuota: 2012 m. sausio 20 d. penktadienis

Didelės raiškos ekranų technologijų lyderė „Panasonic“ sukūrė 50 cm įstrižainės 4K2K (3840 x 2160 taškų) raiškos „IPS Alpha“ skystųjų kristalų ekrano matricą. Tai yra mažiausias 4K2K raiškos ekranas, jo matricos taškelių tankis, siekiantis 216 taškelių colyje, yra didžiausias, o 3,5 mm storis – mažiausias pasaulyje (remiantis 2012 m. sausio 10 d. „Panasonic“ duomenimis).

„IPS Alpha“ matricos yra tinkamos gaminti itin didelės raiškos ekranus, nes jų taškelio struktūra yra paprastesnė – tai yra vienas ir IPS matricų bruožų, be to, jų kontrastingumo santykis yra didesnis, todėl spalvos ir atspalviai yra perteikiami geriau, bei geriausias pramonėje šviesos perdavimo laipsnis, ką pavyko pasiekti įdiegus unikalią „Panasonic“ technologiją „IPS-Pro“.

4K2K raiškos „IPS Alpha“ matrica naudoja dvi naujas technologijas – taškelių su itin aukštu tempertūros laipsniu struktūrą, bei naują skystųjų kristalų molekulinę nukreipimo technologiją.

Pirmosios esmė – nauja taškelių struktūra, kuri žymiai sumažina elektrinio lauko įtaką, kuris sukuriamas dėl didesnio taškelių tankio. Tai pagerina „IPS Alpha“ matricos šviesos perdavimo rodiklį beveik dvigubai, palyginus su įprastomis struktūromis.

Antroji technologija pagerina skystųjų kristalų nukreipimo lygiagrečioje TFT plokštumoje veikimą.

Šios technologijos leidžia vartotojams praktiškai iš bet kurio kampo (178 laipsnių vertikaliai ar horizontaliai) matyti itin didelės raiškos vaizdą, kuriame esančios plonos linijos ir tekstas ekrane matomos švariai, o kontūrai – ryškūs. Tai padeda perteikti labai natūraliai atrodančius vaizdus su subtiliomis struktūromis ir netgi gylio įspūdžiu.

Tobulėjant technologijoms, plokštieji ekranai dabar jau gali rodyti itin didele raiška, perteikti 3D vaizdą ir būti įvairiausių dydžių. Šių ekranų rinka auga dėl didėjančio jų poreikio vartotojiškiems gaminiams – televizoriams, mobiliesiems įrenginiams, taip pat specializuotuose gaminiuose medicinoje, versle ir švietime.

„Panasonic“ sukūrė daug pirmaujančių technologijų plokščiųjų ekranų srityje. 2008 metais kompanija pademonstravo pirmąjį pasaulyje 150 colių (381 cm) 4K2K (4096 x 2160 taškų) raiškos plazminį ekraną, o vėliau – 2009 metais – ir 103 colių (262 cm) 4K2K (3840 x 2160 taškų) plazminį ekraną. 2010 metais „Panasonic“, bendradarbiaudama su „NHK Science and Technology Research Laboratories“ sukūrė 58 colių (147 cm) 4K2K (3840 x 2160 taškų) raiškos plazminį ekraną.

Šaltinis: pranešimas
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Lietuvoje informacinių ir ryšio technologijų plėtra išlieka stabili (170)

Tarptautinės telekomunikacijų sąjungos duomenimis, Lietuva užima 41 vietą pagal informacinių ir ryšio technologijų plėtrą šalyje. skaityti »

Lapkričio 21 d.– Pasaulinė televizijos diena

Pirmoji televizija atsirado dar 1884 m., o kaip ji pasikeitė iki šiol? skaityti »

Vilnius pateko į klestinčių išmaniųjų miestų 100-uką

Švedų IT bendrovė „Easypark“ ištyrė 500 pasaulio miestų, iš kurių atrinko 100, atitinkančių aukštą technologinį lygį pagal žmogaus potencialo plėtros indeksą. skaityti »

Po sunkių traumų ligoniams atsigauti padeda ir virtuali realybė (20)

Virtualiosios realybės technologija nebėra inovacija, skirta vien tik pramogauti, ją įvertino ir medikai. skaityti »

Kas sukūrė pirmąją kompiuterio programą?

Pirmoji programuotoja gyveno laikais, kai kompiuteriai dar net neegzistavo skaityti »

JAV kuriamas dronas, kuris įvykdęs užduotį tiesiog išnyksta

JAV kuriamas dronas, kuris po užduoties įvykdymo tiesiog išnyksta - mokslinei fantastikai prilyginami reikalavimai buvo išpildyti skaityti »

5 neįtikėtinos inovacijos, greitai tapsiančios mums prieinama realybe

Naujausi technologijų gamintojų išradimai kuriami siekiant ne tik palengvinti žmonių kasdienybę, bet ir praturtinti jų gyvenimus. skaityti »

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ atkeliavo į Lietuvos rinką

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ nuo šiol tapo prieinamas dar 29 naujose šalyse. Inovatyviu technologiniu įrenginiu nuo šiol galės džiaugtis ir lietuviai. skaityti »

Ar žinote, kam dar naudojamas šviesolaidinis kabelis?

Šiais laikais išgirdęs žodį „šviesolaidis“ arba „optinis kabelis“ iš karto pagalvoji apie internetą. Tačiau, pasirodo, šviesolaidinis kabelis naudojamas ne tik interneto ryšiui užtikrinti. skaityti »

Lietuviai kurs sistemą, užkertančią neteisėtus ir kenkėjiškus bepiločių orlaivių veiksmus

Nepaisant spartaus plėtros tempo, dronai vis dar laikoma nauja technologija, todėl Europos Sąjungos mastu bepiločių orlaivių naudojimas iki šiol nėra vieningai reglamentuotas. skaityti »