Pirmasis telefonas vaikui: į ką atkreipti dėmesį perkant?

Publikuota: 2017 m. rugsėjo 5 d. antradienis

Rugsėjis tėveliams ir jų atžaloms, pradedančioms eiti į mokyklą, atneša nemažai iššūkių. Kai kuriems jų tenka pasirūpinti ne tik būtinais mokykliniais reikmenimis, tačiau ir tokiais pirkiniais, kaip išmanusis telefonas. Jungtinėje Karalystėje vykdytas „Opinium“ tyrimas atskleidė, kad amžius, kuomet vaikai gauna savo pirmąjį išmanųjį, yra vos 10 metų. Tad jei ir jūs priėmėte sprendimą, kad atžalai laikas turėti nuosavą telefoną, atkreipkite dėmesį į keletą svarbių dalykų.  

Pirmajam įrenginiui – ne daugiau 450 eurų

Brigitos Kiršytės, „Samsung“ produktų ekspertės, teigimu, didelės pinigų sumos investuoti į pirmąjį vaiko telefoną neverta. Mat daug kainuojantis įrenginys nereiškia, kad būtent jis geriausiai atitiks atžalos poreikius.

„Šiandien išmaniųjų pasiūla yra itin didelė, todėl dažnai vienu iš lemiamų kriterijų tampa ir jų kaina. Patikimą ir puikiai funkcionuojantį įrenginį, atitinkantį vaiko lūkesčius, galima įsigyti ir už 300 – 450 eurų. Pirkti flagmano vertės telefoną nėra tikslinga dėl savaime suprantamų dalykų – vietoje nenustygstantiems vaikams telefonas dažniau iškrenta iš rankų, jie rečiau įvertina siunčiamų programų patikimumą ir panašiai. Be to, vargu, ar vaikai išnaudotų visas flagmanų turimas funkcijas,“ – sako ekspertė.

Geriau kiek mažesnis ekranas

Pagrindinė priežastis, kodėl tėvai perka vaikams telefonus – poreikis bet kada su jais susisiekti. Vis tik ne paslaptis, kad vaikai dažnai šiuos įrenginius išnaudoja ir pramogoms – žaidimams, vaizdo įrašų peržiūroms ir panašiai. Ekspertės teigimu, šiems dalykams labiau tinka didelis ekranas, tačiau, kai kalba eina apie telefoną mažamečiui vaikui, geriau ieškoti vidutinio dydžio išmaniojo.

„Naudojimasis per dideliu telefonu gali būti sudėtingas – naršymui, žaidimams ir žinučių rašymui reikalingos dvi rankos, jis gali lengvai išslysti, paprastai būna sunkesnis, ką jau kalbėti apie užimamą vietą kišenėje. Dėl šių priežasčių rekomenduočiau įrenginius, turinčius maždaug iki 5 colių dydžio ekraną – to visiškai pakanka ir pramogoms. Kita vertus, nevertėtų užmiršti ekrano kokybės. Pavyzdžiui, „SuperAMOLED“ technologijos ekranai ryškūs net ir tiesiai į juos šviečiant saulei – tokia savybė leidžia aiškiai matyti ekrano turinį bet kur ir bet kada“, – komentuoja specialistė.

Vietoje įspūdingos galios – ilgai veikianti baterija

B. Kiršytės teigimu, vaiko telefone nebūtini ir patys  įspūdingiausi galios ar našumo parametrai. Juo labiau, kad net ir už anksčiau minėtą sumą, galima nusipirkti įrenginį, kuris sėkmingai susitvarkys su visomis būtiniausiomis užduotimis ir leis žaisti žaidimus be jokių strigimų. Belieka tik žinoti į kokius parametrus atkreipti didžiausią dėmesį.

„Pirmasis telefonas turėtų pasižymėti apytiksliai 2-3GB RAM operacine atmintimi bei 4 branduolių procesoriumi. Silpnesni įrenginiai paprastai jau nebespėja su šiuolaikinėmis ir nuolat atnaujinamomis programėlėmis, žaidimais ar programine įranga. Beje, nepamirškite ir baterijos talpos – kuo vaiko telefono baterija veiks ilgiau, tuo mažiau streso kils tėvams dėl to, kad atžala nepasiekiama. Šiandien reikėtų ieškoti bent 3000 mAh talpos baterijos“, – paaiškina B. Kiršytė.

Išorinė ir vidinė apsauga – būtinos

Anot specialistės, gerai, jei telefono korpusas bent iš dalies metalinis – tai neleidžia įrenginio lengvai pamesti iš rankų, o ir netyčia nukritus ant žemės, yra mažesnė tikimybė jam įskilti. Taip pat reikėtų pasirūpinti ir išorine telefono apsauga, kuri geriau būtų atspari vandeniui ir dulkėms.

„Dar geriau, jei pats telefono korpusas yra atsparus drėgmei. Mūsų dienomis net ir kai kurie vidutinės klasės ir kainos telefonai pasižymi tokiomis savybėmis. Pavyzdžiui, „Samsung Galaxy A5“, po vandeniu, pusantro metro gylyje, gali išbūti iki trisdešimties minučių, nes atitinka IP68 standartą“, – kalba ekspertė.

Vis dėlto taip pat labai svarbu pasirūpinti vidine telefono apsauga. Vos tik nupirkus telefoną, tėveliai turėtų įjungti GPS nustatymo funkciją, kuri leidžia stebėti savo vaiko buvimo vietą, o norint juos apsaugoti nuo žalingo internetinio turinio, reikėtų pasirūpinti specialiomis blokavimo priemonėmis arba programėlėmis.

 

Šaltinis: Pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

Lietuvoje informacinių ir ryšio technologijų plėtra išlieka stabili (170)

Tarptautinės telekomunikacijų sąjungos duomenimis, Lietuva užima 41 vietą pagal informacinių ir ryšio technologijų plėtrą šalyje. skaityti »

Lapkričio 21 d.– Pasaulinė televizijos diena

Pirmoji televizija atsirado dar 1884 m., o kaip ji pasikeitė iki šiol? skaityti »

Vilnius pateko į klestinčių išmaniųjų miestų 100-uką

Švedų IT bendrovė „Easypark“ ištyrė 500 pasaulio miestų, iš kurių atrinko 100, atitinkančių aukštą technologinį lygį pagal žmogaus potencialo plėtros indeksą. skaityti »

Po sunkių traumų ligoniams atsigauti padeda ir virtuali realybė (20)

Virtualiosios realybės technologija nebėra inovacija, skirta vien tik pramogauti, ją įvertino ir medikai. skaityti »

Kas sukūrė pirmąją kompiuterio programą?

Pirmoji programuotoja gyveno laikais, kai kompiuteriai dar net neegzistavo skaityti »

JAV kuriamas dronas, kuris įvykdęs užduotį tiesiog išnyksta

JAV kuriamas dronas, kuris po užduoties įvykdymo tiesiog išnyksta - mokslinei fantastikai prilyginami reikalavimai buvo išpildyti skaityti »

5 neįtikėtinos inovacijos, greitai tapsiančios mums prieinama realybe

Naujausi technologijų gamintojų išradimai kuriami siekiant ne tik palengvinti žmonių kasdienybę, bet ir praturtinti jų gyvenimus. skaityti »

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ atkeliavo į Lietuvos rinką

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ nuo šiol tapo prieinamas dar 29 naujose šalyse. Inovatyviu technologiniu įrenginiu nuo šiol galės džiaugtis ir lietuviai. skaityti »

Ar žinote, kam dar naudojamas šviesolaidinis kabelis?

Šiais laikais išgirdęs žodį „šviesolaidis“ arba „optinis kabelis“ iš karto pagalvoji apie internetą. Tačiau, pasirodo, šviesolaidinis kabelis naudojamas ne tik interneto ryšiui užtikrinti. skaityti »

Lietuviai kurs sistemą, užkertančią neteisėtus ir kenkėjiškus bepiločių orlaivių veiksmus

Nepaisant spartaus plėtros tempo, dronai vis dar laikoma nauja technologija, todėl Europos Sąjungos mastu bepiločių orlaivių naudojimas iki šiol nėra vieningai reglamentuotas. skaityti »